Да остана ли?

  • 2 732
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21
_Bianka_ за щастие побой няма, макар че се е опитвал, той е израстнал в такова семейство.. Мен ме мъчи лошото отношение. Детето го пуснах на ясла, колкото и да не исках, разболя се, цял месец беше вкъщи. Ако бях почнала работа, кой щеше да ме търпи по цял месец да ме няма? Вс ходят на работа, няма кой да го гледа, имам пълно доверие само на майка ми, татко и той я гледа, но не ми е мн спокойно.

# 16
  • Мнения: 18 866
Разбирам те, но просто без пари никога няма да можеш да живееш както ти искаш. Детето все някога ще порасне, има много варианти и за почасова работа. Иначе може и до първи клас да се оправдаваш с боледуванията му и да не мърдаш от вкъщи. Какво очакваш да се промени, ако самата ти си си същата? Нищо никога няма да стане, ако стоиш у дома с оправдание детето.

Мисли как да изкарваш пари, докато си гледаш детето - и това е възможно. На колко точно е то?

# 17
  • Мнения: 21
Здравейте. Изправена съм пред едно много важно и трудно решение.
Скрит текст:
Бих искала да чуя мненията ви. Може би те ще ми помогнат да взема правилното решение. Накратко: семейни проблеми.
Имам връзка с човек от дълги години, смея да кажа, че си знаем и най-лошото. Имаме си и малко детенце. А аз, искам да го напусна! Проблемът е, че
той е много властен тип, вманиачен в работата, арогантен, груб, манипулативен. Има много лошо отношение към мен, винаги е било така. Обиди, подигравки, заплахи, лишения, неуважение и унижение. Крещи ми пред хората,
Скрит текст:
моля се за пари, защото не получавам майчинство и съм изцяло зависима от него. Изпитвам страх от този човек, в какво настроение ще се прибере вкъщи, да не ми се развика, да не ме обиди отново, да не вдигне някой скандал пред детето. Наказва ме като малко дете. Проблем е, че не работя че не изкарвам пари, а по цял ден си стоя вкъщи. Спрямо детето - плаща всичко около него, до скоро не му обръщаше внимание, сама си го изгледах и възпитах. Бащината фигура присъства само визуално. Не зачита моето семейство, той като цяло не знае какво е да има семейство, поради някои причини. Възприема ме като робиня, приема ме за даденост и аз все още продължавам да го обичам.. Съсипа ме емоционално и психически! Хиляди пъти сме говорили, има промяна за 1м и пак същата песен на нов глас. Не знам какво да правя!
Тази жена е възпитана да е удобната изтривалка под "краката" на мъжа.
Аз не съм оптимист...дори да успее да "избяга" от този, пак на подобен ще се нахендри.
И не мога да не се питам, струва ли си цял живот да сменяш Господар след Господар?!
[/quote
Тук грешиш! Израстнала съм в здраво и щастливо семейство, жената и мъжа са равни, делят си задълженията, помагат си, правят компромиси, баща ми обожава майка ми, за него няма по-добра! С въпросния сме от доста години, бях на 14г когато се запопнахме - влюбена глупачка, сама допуснах това да се случи. Винаги съм знаела, че не заслужавам такова отношение и че не е правилно.

# 18
  • Мнения: 21
_Bianka_ на 2 и малко, страшно привързано към мен! Наистина на искам да започна работа, аз затова и я пуснах на ясла, защото ми писна да съм зависима от него. Но той има собствен бизнес и настоява да съм при него, уж че е семеен бизнес. А аз не искам!

# 19
  • Мнения: X
От колко "доста" години сте заедно?
И след като Аз съм в грешка, а ти чудесно си възпитана, имаш и самочувствие, и гордост, що си останала при явен насилник и грубиян, вместо да му биеш шута още на втория месец?
Че и дете си му "дала"....сигурно от благодарност, че е зъл грубиянин.
Клишето "Всяка жена си заслужава мъжа!" не е случайно....

# 20
  • Мнения: 8 853
На колко години си сега? Успя ли да завършиш поне средно?
В голям град ли си, има ли шанс да си намериш работа?
Трябва да работиш нещо, не може цял живот да кюташ вкъщи. Докато си млада, можеш да започнеш в някой магазин, търсят се навсякъде млади жени по магазини и заведения, ако нямаш никакво образование.
Говори с родителите си, вероятно ще живееш при тях с детето. Трима човека сте, ще го отгледате това дете. Трябва да имаш повече доверие на баща си, не изпадай в положение на майката-орлица. Трябва да бъдеш такава по отношение на мъжа, с когото живееш.Организирай се и се изнасяй оттам. Докато всичко се уреди, ще дойде пролет, ще стане топло и детето няма да боледува толкова.Не отлагай, спасението ще дойде само от теб. Кураж!

# 21
  • Мнения: 21
На 24 съм, мин година завърших бакалавър, знам че мога да си намеря работа, въпроса е кога? Може би защото сама си гледам детето, затова се държа толкова стриктно, щом става дума за него. Иначе майка ми много ми помага, като цяло семейството ми!

# 22
  • Мнения: X
Всички сами си гледаме децата, в смисъл, че сме били вкъщи и те са били привързани към нас. Трябва да се стегнеш и то сериозно. Веднага почваш да си търсиш работа, то иначе сега детето е привързано, после ще почне училище, после нещо друго ще изкочи. Или ставаш самостоятелна и се измъкваш, или седиш и търпиш да те тормозят и тъпчат.

# 23
  • Мнения: 21
От колко "доста" години сте заедно?
И след като Аз съм в грешка, а ти чудесно си възпитана, имаш и самочувствие, и гордост, що си останала при явен насилник и грубиян, вместо да му биеш шута още на втория месец?
Че и дете си му "дала"....сигурно от благодарност, че е зъл грубиянин.
Клишето "Всяка жена си заслужава мъжа!" не е случайно....
Винаги съм искала да имам деца. Както всяка жена, сърце не ми даде да го махна това дете, та то е всичко за мен! Исках да го напусна, но тогава се появиха двете чертички, не исках да го отглеждам сама, да си няма баща, а той много я обича, смея да кажа че и мен обича, макар да не го показва. Наистина се трепе от работа, за да сме добре, но това не оправдава отношението му!

# 24
  • Мнения: X
Скрит текст:
От колко "доста" години сте заедно?
И след като Аз съм в грешка, а ти чудесно си възпитана, имаш и самочувствие, и гордост, що си останала при явен насилник и грубиян, вместо да му биеш шута още на втория месец?
Че и дете си му "дала"....сигурно от благодарност, че е зъл грубиянин.
Клишето "Всяка жена си заслужава мъжа!" не е случайно....
Винаги съм искала да имам деца. Както всяка жена, сърце не ми даде да го махна това дете, та то е всичко за мен! Исках да го напусна, но тогава се появиха двете чертички, не исках да го отглеждам сама, да си няма баща, а той много я обича,
смея да кажа че и мен обича, макар да не го показва.
Скрит текст:
Наистина се трепе от работа, за да сме добре, но това не оправдава отношението му!
Е, заради това ти писах, че имаш тотално грешно възпитание по отношение на мъжете.
И дори да напуснеш този, следващия пак ще е тип Господар.....

# 25
  • Мнения: 928
С времето този човек ще става все по-зъл. Това е домашно насилие. Говори с вашите и се изнеси тайно от него. После развод или ако нямате брак дело за режим и издръжка.
Запомни го Той няма да се промени !
Напротив и по-лошо ще става, и друга да дойде пак така ще се държи.
Искаш да те обезличи ли, да те смачка нацяло и да се чувстваш като безгръбначно мекотело. Каквото и да направиш, ако ще по-ниска от тревата да си той ще се държи гадно и потиснически.
Спаси детето си, за да не вижда този моде. Това ще бележи и него.
Единствения ти ход е да го напуснеш.

# 26
  • Мнения: 21
Франсоаз точно от това се притеснявам, баща ми никога не се е държал неуважително към мен, към майка ми. Искам да създам благоприятна и нормална обстановка за детето ми, знам че ще е трудно, но след вс коментари осъзнавам, че ние двете нямаме място в този дом повече! Благодаря на всички за искренните мнения !

# 27
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
От колко "доста" години сте заедно?
И след като Аз съм в грешка, а ти чудесно си възпитана, имаш и самочувствие, и гордост, що си останала при явен насилник и грубиян, вместо да му биеш шута още на втория месец?
Че и дете си му "дала"....сигурно от благодарност, че е зъл грубиянин.
Клишето "Всяка жена си заслужава мъжа!" не е случайно....
Винаги съм искала да имам деца. Както всяка жена, сърце не ми даде да го махна това дете, та то е всичко за мен! Исках да го напусна, но тогава се появиха двете чертички, не исках да го отглеждам сама, да си няма баща,
а той много я обича, смея да кажа че и мен обича, макар да не го показва.
Скрит текст:
Наистина се трепе от работа, за да сме добре, но това не оправдава отношението му!

За мен си противоречиш, на първа страница написа, че те е съсипал психически и емоционално и не обръщал внимание на детето, само си го отгледала и възпитала. Сега чета, че ви обичал?! Няма такава обич, при която човек да съсипва някого психически и емоционално и да не обръща внимание на дете. Просто това е всичко друго, но не и обич.
Когато те обичат, се чувстваш комфортно, защитена, в психическо и емоционално равновесие. И не пускаш такива теми, като твоята, която звучи като вик за помощ. Като че ли и ти самата не знаеш какво искаш, някак да се отървеш, ама пък......той ви обичал, нищо, че не го показвал, и се грижел за вас. Просто сама трябва да си избистриш и решиш какво искаш всъщност. Дано не ти прозвуча остро, в никакъв случай не искам да те обиждам, просто ми звучиш объркано. Помисли си хубаво, прецени и, ако решиш, действай. Аз съм скептична, че ще промениш тоя човек по отношение на това, да се държи уважително към теб, както пишеш за баща си. Той просто е друг. Дано намериш решение, защото перспективата да си прекараш живота така, поне за мен хич не е добра. Успех, каквото и да решиш!

# 28
  • Мнения: 21
С времето този човек ще става все по-зъл. Това е домашно насилие. Говори с вашите и се изнеси тайно от него. После развод или ако нямате брак дело за режим и издръжка.
Запомни го Той няма да се промени !
Напротив и по-лошо ще става, и друга да дойде пак така ще се държи.
Искаш да те обезличи ли, да те смачка нацяло и да се чувстваш като безгръбначно мекотело. Каквото и да направиш, ако ще по-ниска от тревата да си той ще се държи гадно и потиснически.
Спаси детето си, за да не вижда този моде. Това ще бележи и него.
Единствения ти ход е да го напуснеш.
Знам, че няма да се промени, сигурна съм, колкото и да говорим нещата не се получават. Ако действам тайно, нещата ще се влошат, според мен. Мисля да седнем и да поговорим, няма да обеснявам как ме е смазал и какво ми причинява, защото той не го вярва. Ще поставя въпроса така- трябва да се разделим, за 3ма ни ще е най-добре така. Детето ме може да продължава да живее в такава връждебна обстановка. Ако трябва ще лъжа, за да мине колкото се може по-леко.

# 29
  • Мнения: 21
Скрит текст:
От колко "доста" години сте заедно?
И след като Аз съм в грешка, а ти чудесно си възпитана, имаш и самочувствие, и гордост, що си останала при явен насилник и грубиян, вместо да му биеш шута още на втория месец?
Че и дете си му "дала"....сигурно от благодарност, че е зъл грубиянин.
Клишето "Всяка жена си заслужава мъжа!" не е случайно....
Винаги съм искала да имам деца. Както всяка жена, сърце не ми даде да го махна това дете, та то е всичко за мен! Исках да го напусна, но тогава се появиха двете чертички, не исках да го отглеждам сама, да си няма баща,
а той много я обича, смея да кажа че и мен обича, макар да не го показва.
Скрит текст:
Наистина се трепе от работа, за да сме добре, но това не оправдава отношението му!

За мен си противоречиш, на първа страница написа, че те е съсипал психически и емоционално и не обръщал внимание на детето, само си го отгледала и възпитала. Сега чета, че ви обичал?! Няма такава обич, при която човек да съсипва някого психически и емоционално и да не обръща внимание на дете. Просто това е всичко друго, но не и обич.
Когато те обичат, се чувстваш комфортно, защитена, в психическо и емоционално равновесие. И не пускаш такива теми, като твоята, която звучи като вик за помощ. Като че ли и ти самата не знаеш какво искаш, някак да се отървеш, ама пък......той ви обичал, нищо, че не го показвал, и се грижел за вас. Просто сама трябва да си избистриш и решиш какво искаш всъщност. Дано не ти прозвуча остро, в никакъв случай не искам да те обиждам, просто ми звучиш объркано. Помисли си хубаво, прецени и, ако решиш, действай. Аз съм скептична, че ще промениш тоя човек по отношение на това, да се държи уважително към теб, както пишеш за баща си. Той просто е друг. Дано намериш решение, защото перспективата да си прекараш живота така, поне за мен хич не е добра. Успех, каквото и да решиш!
Права си, наистина съм много объркана! Аз не искам повече да живея така! Знае как да ме манипулира, 2 3 мили думи или мило отношение, малко внимание на детето и хоп на мен ми е минало вече, ама до кога така? Защо изобщо му се връзвам. Една дама беше изкоментирала - добре те е обработил този. Така е и тя е права!

Общи условия

Активация на акаунт