Модни тенденции в прическите. Тема 12

  • 36 441
  • 726
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 310
Супер ти е косата, Лизия, но сигурно нямаш бяла....аз не мога да си позволя да не боядисвам корени, баш там лъсва. 7-ца съм, искам 8-ца, дори май 9-ка вече, да не личи толкова, но фризьорката казва, че трябва непременно обезцветяване. Така ли е?

От 7-ца на 8 или 9 не мисля, че трябва да се обезцветява, това не е драстична разлика. И с боя би трябвало да стане.

И според мен няма нужда от обезцветяване. Може да се постигне с висок процент окислител, в по-голямо количество.

# 76
  • Мнения: 1 424
Имам нужда от съвет. Имам заболяване на щитовидната жлеза и косата ми много капе. Доста оредя. Каквото и да правя все си падат косми. Явно така ще е въпреки че уж заболяването е под контрол. Засега нося косата на черта за да изглежда уж по - не рядка. Според вас каква друга прическа би била добра. Косата ми е без форма и е на вълни заради сплитане на плитка. Не ми е удобно пусната и не зная защо рядка е сплескана. Как постигате вида на вашите коси тук има доста гъсти и красиви коси.

Взех си шампоана phytojoba за суха коса. За косопад ползвах досега без особен ефект.
Според мен си вземи някакви витамини/добавки. За мен проблемът с косопада е най- вече вътрешен и само нещата, които се приемат вътрешно могат да помогнат. Преди време пиех Maxi Hair и беше хубав продукт Simple Smile
Другото, което можеш да направиш е да се мажеш с разни масла и билки, примерно отвара от корен от репей, корен от коприва и такива неща Simple Smile

# 77
  • Мнения: 17 987
Предния правихме 8-ца, според мен стана, значи другия може и девятка.
За оксиданта, прави сте, спомена нещо, дали не уврежда по- силния....

# 78
  • Мнения: 310
Предния правихме 8-ца, според мен стана, значи другия може и девятка.
За оксиданта, прави сте, спомена нещо, дали не уврежда по- силния....

Уврежда разбира се, но едва ли повече от продукт за обезцветяване.

# 79
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 473
Аз да ви се оплача, пак съм с червеникави корени - две измивания след като се боядисах с тази боя, от която напълних половин чекмедже - да не би да я спрат...
Скрит текст:
Скрит текст:

Уж интензивна, уж перманентна... Не мога да разбера откъде избива този червен пигмент в корените ми винаги, при все, че никога не съм слагала топъл цвят боя...

OnDiNe_  Черен цвят ли е това ?
Защо не пробваш да добавиш коректор. Зелен / син са против червеникаво/оранжевите отенъци.

Ами нали тази боя е сива, с лилав оттенък. Би трябвало да оправя нещата.

Наистина не разбирам. Естествена коса - руса. Отгоре тройка - червенее. Върху нея тази - пак червенее. Само в корените, където нямам натрупване на боя.

# 80
  • Мнения: 5 247
и аз бях така когато се боядисвах сама. Каквото и да зложех червенееше. И черното и кафявото и кестенявото. Дори и при фризьор съм ходила за кестяново 6ца и пак на втората седмица съм била червена на слънцето. Точно за тов аи реших да премина в русите тонове аз.

# 81
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 473
И при мен е без значение дали ще е при фризьор или у дома.

Докато бях руса, нямах този проблем. Даже имах фризьор ентусиаст - експериментатор, който ми правеше милиони сиви и червени кичурчета, за да постигне "идеалното русо" - и си ставаше студено. Но не искам вече да съм руса.

# 82
  • Мнения: X
Благодаря на включилите се в коментара за кератиновото изправяне! Аз може би все пак ще опитам, но като се позатопли малко времето.

# 83
  • Мнения: 18 560
Имам нужда от съвет. Имам заболяване на щитовидната жлеза и косата ми много капе. Доста оредя. Каквото и да правя все си падат косми. Явно така ще е въпреки че уж заболяването е под контрол. Засега нося косата на черта за да изглежда уж по - не рядка. Според вас каква друга прическа би била добра. Косата ми е без форма и е на вълни заради сплитане на плитка. Не ми е удобно пусната и не зная защо рядка е сплескана. Как постигате вида на вашите коси тук има доста гъсти и красиви коси.

Взех си шампоана phytojoba за суха коса. За косопад ползвах досега без особен ефект.
Според мен си вземи някакви витамини/добавки. За мен проблемът с косопада е най- вече вътрешен и само нещата, които се приемат вътрешно могат да помогнат. Преди време пиех Maxi Hair и беше хубав продукт Simple Smile
Другото, което можеш да направиш е да се мажеш с разни масла и билки, примерно отвара от корен от репей, корен от коприва и такива неща Simple Smile

Вземи си приорин-таблетки,скъпички са,но ефект има.  Той ми оправи косопада преди години,макар че при мен беше от стрес и диети. Пий чай от коприва. Не знам дали ще подейства при проблем с щитовидната,но пък не пречи да опиташ.

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Имам нужда от съвет. Имам заболяване на щитовидната жлеза и косата ми много капе. Доста оредя. Каквото и да правя все си падат косми. Явно така ще е въпреки че уж заболяването е под контрол. Засега нося косата на черта за да изглежда уж по - не рядка. Според вас каква друга прическа би била добра. Косата ми е без форма и е на вълни заради сплитане на плитка. Не ми е удобно пусната и не зная защо рядка е сплескана. Как постигате вида на вашите коси тук има доста гъсти и красиви коси.

Взех си шампоана phytojoba за суха коса. За косопад ползвах досега без особен ефект.
Няма как да имаш косопад и всичко да е наред-това е основен признак за хипо-тиреоидизъм. Да ти увеличат хормона. Междувременно се мажи с Хининова вода след баня или прави маска с Тривитаминол. На мен само това ми помогна. Нямам жлеза от 23 год.

# 85
  • Мнения: 5 132
Скрит текст:
Скрит текст:
Ами и аз искам да се включа... За новата година смених Дължината, цвета, визията. Иска ми се, обаче, друг цвят. Какво ще ме посъветвате? Бях с дълга коса, постригах се боб, а преди 3 дни и още по-късо. Проблема е, че само аз се харесвам рижа, май. Малката е върл противник на новия ми цвят, а аз съм била всички цветове на дъгата, но не мога да намеря нюанса русо, който ми пасва. това е снимката, която харесах за фризура. Може ли съвет?

Хубав цвят, харесва ми и как Ви "стои" Hug
С каква марка боя и кой номер е постигнат?

# 86
  • Мнения: 1 948
Това електризиране няма край. Слагам масла и на суха коса сутрин като се оправя, слагала съм и след къпане на влажна, слагам и без отмиване грижи, имам на гарниер всичко в едно , него също ползвам и пак се електризира. Я от шапката, я като я среша, или прокарам пръсти.. С какво окротявате вашите коси? Имам масло на шаума и 2 масла на ейвън. Имам на пантен терапия, имам на биофарма.. И нищо не действа..

# 87
  • Мнения: 3 271
И аз не се справям с наелектризирането Simple Smile

# 88
  • Мнения: 1 918
Моята коса не се наелектризира от крема Ми аманте. Ама аз и друг път съм го хвалила, това ми е най-любимия продукт. Прави ми косата лъскава, не ми утежнява, мирише хубаво, приглажда.

# 89
  • София
  • Мнения: 3 022
На мен фризьорката каза ако ми се наелекртизира косата да мия по често четката и да пръскам косата с лак.Не че миене на четката помогна.
Установих ,че при миенето с определини шампоани получавам това наелектризиране.Пробвайте да смените шампоана.И друго,от както започнах да мия с протеинов шампоан косата,наелектризирането значително намаля.Започвам ли да я хидратирам яко,почва да хвърчи.Но това е за моята коса.

Общи условия

Активация на акаунт