УАСГ или Любен Каравелов?

  • 1 866
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Кой университет бихте препоръчали за изучаване на архитектура?

# 1
# 2
  • Мнения: 2 476
То само един университет има в питането.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 148
Живея в общежитията на Любен Каравелов и почти всички студенти се оплакват. За над 4 години вече познавам само едно момиче което се е прехвърлило от УАСГ в Любен Каравелов.

# 4
  • Мнения: 5 146
Имам ужасно много познати и от УАСГ, и от Любен Каравелов. И от двете места излизат читаво подготвени, ако искат да са такива. Даже познавам повече, които не са се реализирали от УАСГ, от колкото от ЛК. Познатите ми го обясниха така: "Ако не те приемат в УАСГ имаш чувството, че имаш много за доказване, за това полагаш повече усилия в ЛК."

# 5
  • Мнения: 221
Имам ужасно много познати и от УАСГ, и от Любен Каравелов. И от двете места излизат читаво подготвени, ако искат да са такива. Даже познавам повече, които не са се реализирали от УАСГ, от колкото от ЛК. Познатите ми го обясниха така: "Ако не те приемат в УАСГ имаш чувството, че имаш много за доказване, за това полагаш повече усилия в ЛК."

В днешни дни изискванията са толкова занижени, че ако не те приемат в УАСГ, то ... смятай в другите университети по архитектура какво има да "доказваш".

Мнение по темата:
УАСГ

# 6
  • Мнения: X
Имам ужасно много познати и от УАСГ, и от Любен Каравелов. И от двете места излизат читаво подготвени, ако искат да са такива. Даже познавам повече, които не са се реализирали от УАСГ, от колкото от ЛК. Познатите ми го обясниха така: "Ако не те приемат в УАСГ имаш чувството, че имаш много за доказване, за това полагаш повече усилия в ЛК."

В днешни дни изискванията са толкова занижени, че ако не те приемат в УАСГ, то ... смятай в другите университети по архитектура какво има да "доказваш".

Мнение по темата:
УАСГ

Абсолютно подкрепям болднатото!

# 7
  • Мнения: 5 146
Може, може, моето впечатление е на няколко годинки вече Simple Smile Спрях да препоръчам ТУ, когато започнаха да приемат с матура по български Joy

# 8
  • Мнения: X
То само един университет има в питането.
УАСГ е различен от Любен Каравелов 😆

# 9
  • Мнения: 2 476
Ни думай! 😁

# 10
  • Мнения: 513
Към момента ВСУ почти нямат студенти, имат много ниска институционална акредитация. Имат проблеми с преподавателите. Имат някакви мега измислени магистратури за привличане на студенти. Иначе до към 2015 бяха ок. За мен лично е лош избор за някой, който има потенциал, а не е само за дипломата. Факт - много по-лесно се изкарва.

# 11
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Към момента ВСУ почти нямат студенти, имат много ниска институционална акредитация. Имат проблеми с преподавателите. Имат някакви мега измислени магистратури за привличане на студенти. Иначе до към 2015 бяха ок. За мен лично е лош избор за някой, който има потенциал, а не е само за дипломата. Факт - много по-лесно се изкарва.

Имам позната, която завърши специалност Архитектура във ВСУ. Като разбрах помислих, че е майтап. Ама не беше. Тази позната не можеше да попълни таблица на Ексел... Не говоря за рисуване и математически познания, които са основни като за такава специалност.
Не, че УАСГ е нещо велико, но все пак трябва да има някакъв санитарен минимум във висшето образование.

# 12
  • Мнения: 2 476
От ВСУ мога да повярвам, че има реализирани само добри шофьори, че си е невъзможно да идеш до там по друг начин. През гетото е особено приятно преминаването, а до центъра някои бакалаври ( 🤣 ) сигурно не са ходили никога.

Последна редакция: пн, 13 фев 2023, 10:42 от Enter Sandman

# 13
  • Мнения: 1 726
Аз преди кусур години като кандидатствах във ВИАС бяхме по 30 човека за място държавна поръчка, архитектура….Сега май има още не знам колко архитектурни университета. Мисля, че и с правото и медицината така стана.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Преди 9-10 години и аз кандидатствах в УАСГ. Приеха ме, защото и подготовката ми от професионалната гимназия беше доста на ниво, но се отказах да запиша там и кривнах в коренно различна сфера, за което грам не съжалявам. Голяма част от класа ми не финишира УАСГ. Преориентираха се към други университети, което е доста загубено време, имайки предвид, че в УАСГ бяха изкарали 3-4 години.
Имай предвид, че много късат на изпитите. Дори и да си упорит и да знаеш нещата, пак ще те скъсат. Така че, обмисли добре варианта дали сериозно би се занимавал/ла в бъдеще с архитектура. Дали наистина един ден искаш да станеш архитект.

Последна редакция: вт, 14 фев 2023, 14:36 от Phoenix_

Общи условия

Активация на акаунт