Отложена сватба

  • 9 665
  • 291
  •   1
Отговори
# 75
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
           Нека да помисли авторката дали е отговорен по принцип човек.На него може ли да се разчита за сериозни неща?Иначе е доста странно,да иска бебе,а сватба не,при положение че вече е направил предложение и определена датата.Че те бебетата също искат инвестиции,които с годините нарастват.Или вятър го вее на бял кон....

# 76
  • Мнения: 42
           Нека да помисли авторката дали е отговорен по принцип човек.На него може ли да се разчита за сериозни неща?Иначе е доста странно,да иска бебе,а сватба не,при положение че вече е направил предложение и определена датата.Че те бебетата също искат инвестиции,които с годините нарастват.Или вятър го вее на бял кон....
И аз не мога да го разбера. Иначе във връзката ни има много комуникация, но точно за най-важните решение не може да ми даде конкретен отговор.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 25 345
Точно това искам да кажа, днес те искам, утре не. Каква сигурност мога да очаквам от такъв човек.
Абсолютно никаква, поне на тоя етап. Ще решава и ще се отмята.

# 78
  • Мнения: 2 995
Тръгни си и му кажи , че като се вземете , ще живеете заедно . Мъжа е млад и затова може би се дърпа , повечето над 35 се решават на подобна стъпка .
А ти на млади години къде му се буташ да живееш без брак .

# 79
  • Мнения: 28
Аз малко се обаждам като жена, която не е по сватбите, но ще си дам моите два цента, дето се вика.

Първо ще кажа, че сте доста младички и не е нужно да се припирате за сериозните събития в живота, но пък е перфектен момент да си създавате конфликтни ситуации, за да разберете бързо дали ставате един за друг. Вече няма "норма" кога някой трябва да сключи брак или да направи семейство, но го има факторът с "не съм достатъчно зрял" за тези две неща. Едно време, като е имало войни, на 25 си или умрял, или ветеран, така че всичко е било по бързата процедура, но сега времената са други (слава богу) - мъж на 25 още си е мъжленце, което го е страх дали няма да се закотви рано-рано и да си пропусне целия живот.

Второто - ако човек ще прави завой, то или го прави, или не - да кара в насрещното и да шикалкави е най-лошото. И твоят така. За много хора сватбата не е най-важното (например за мен, може би и за него). За теб обаче е, това е твоя характеристика и ако него не го кефи тази характеристика (както примерно теб не би те кефило, ако той е комарджия) то той е свободен да си тръгне, а теб да те освободи да си търсиш онзи, който ще е ок с цялата ти конфигурация.

В кратце, съветът ми е - говорете, поставяйте се в неудобни ситуации още сега, за да не се налага да ги преживявате, когато сте до колене в 10 годишна връзка и деца. Животът наистина не е много дълъг, за да го прекарваме в надежди по грешните хора.

# 80
  • Мнения: 174
Така става, когато мечтите на едно младо момиче се сблъскат с досадната реалност, че тия сватби струват пари, които все някой трябва да плати.

Имаме една хубава поговорка:
"Който плаща, той поръчва музиката"
Другите си траят и слушат на аванта.

В този ред на мисли, ако ти не си плащаш за сватбата, ще се наложи да си траеш.

# 81
  • Мнения: 582
Възможно ли е да е събирал пари и сега да ги е изхарчил за нещо? Да е дал на заем на някого и да не са му върнати в уговорения срок? Преди 2 години това беше причината при моя приятелка.
 Другото което ми идва на ум е да е като ММ. Човека просто не умее да прави планове в дългосрочен план. Все пита “Кога мина времето?”. За всичко друго е отговорен, но за срокове трябва да му се напомня. При нас за малко да няма подпис. Той много добре знаеше, че искам брак преди деца и когато забременях непланирано сам повдигна въпроса. Разбрахме се за подпис, избрах дата и казах до кога трябва да оправим документите. Естествено, а днес, а утре, срока мина, побеснях и му казах, че няма да се женим. Накрая подписахме в последния момент, но и двамата не искахме церемонии и гости.
 Сега и да го натиснеш за сватба, винаги ще се чудиш дали щяхте да стигнете до там, ако ме го беше направила. Моя съвет е да не му поставяш този ултиматум. Реши си за себе си, дали ще си тръгнеш, ако отмени сватбата. Ако решиш да се разделяте, направи го и му кажи причината. Не му давай възможността да ти натяква след време, че не е имал сватбата, която иска, защото ти си бързала Wink

# 82
  • Мнения: 3 179
И аз не съм много по сватбите. За сега съм уверена, че МП е човекът и затова нямам против да сключим и брак. Но и да не стане не ми е толкова дерт. Дори и да насрочим дата и да се наложи да я изменим не би ми било проблем, стига ние да се разбираме. Както казах на хората им е все тая кога ще е.
Авторката казва, че не можела да разчита на него. Ами аз мога да разчитам само на себе си. Във всеки един момент друг човек може да се промени. Брака, нито пък детето, ще го направят сериозен и ще ви предпазят от неразбирателство. Пак казвам, че той не е отменил сватбата, а просто пита за отлагане. Ако се натисне малко, сигурно ще приеме.
Ако аз съм на мястото на мъжа и искам отлагане и другия човек не прояви разбиране, аз пък ще се замисля, що за човек е. Вие сте заедно и само двамата трябва да намерите решение.


П.п. А как така сте поканили гостите? На последната сватба ме поканиха около 2 месеца преди датата. Или просто се е разгласило на близки и познати коя ще е датата.

# 83
  • Варна
  • Мнения: 25 345
В този ред на мисли, ако ти не си плащаш за сватбата, ще се наложи да си траеш.
Тва би било чудна мисъл, ако не бяха запазили дата в гражданското и не бяха поканили гостите. Не е нормално да вземаш решение за нещо толкова важно, да тръгнеш да го осъществяваш и изведнъж да размислиш, че той следващия път може да размисли и точно пред гражданското. Айде моля, горкият натиснат и неразбран мъж.

# 84
  • Мнения: 42
Така става, когато мечтите на едно младо момиче се сблъскат с досадната реалност, че тия сватби струват пари, които все някой трябва да плати.

Имаме една хубава поговорка:
"Който плаща, той поръчва музиката"
Другите си траят и слушат на аванта.

В този ред на мисли, ако ти не си плащаш за сватбата, ще се наложи да си траеш.
Както за всичко, така и за сватбата плащаме на равно, имаме почти еднакви доходи.

# 85
  • Мнения: 174
Както за всичко, така и за сватбата плащаме на равно, имаме почти еднакви доходи.

Добре, в такъв сличаи, трябва да си 100% наясно дали ще ви излезе сметка за сватбата. Ако примерно сте опредлили бюджет от 40 хил лв и ти държиш твоите 20 хил на сметка в банката и той държи неговите 20 хил в негова сметка, тогава притесненията ти са основателни. Ако още не сте събрали парите и темпото с което ги акумилирате не е достатъчно бързо, нормално е да се отлкожи сватбата.

# 86
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
      Ако той/или родителите му/държат да поканят цялата си рода,да поемат по-голямата част от гощавката на гостите.Така е справедливо.Това изхвърляне ама никак не го разбирам,хем парите са малко,хем искаме да се изперчим.А ако човкът е просто вечно колебаещ се,значи му трябва побутване и насоки.То винаги единият е по-инициативен и дърпа локомотива.

# 87
  • Мнения: 107
Аз лично много бих се разочаровала от моя приятел, ако постъпи по този начин. Когато сме говорили на тази тема, той винаги е изтъквал като аргументи, че е рано още, защото не сме финансово стабилни, нямаме собствено жилище и тнт. Но за мен щом е предложил и се отмята е червена лампичка. Бракът едва ли ще промени кой знае колко връзката ви, но факта, че постъпва така несериозно на мен би ми говорил за човек, на когото не бих могла да разчитам за сериозни неща. Ако го притиснеш, не мисля, че бракът ви ще продължи дълго, защото ще го направи леко насила. А за поканените гости, винаги може да се оправдаеш нещо, така че да не посочваш реалната причина за отлагането. Според мен не се разделяй с него, а изчакай и наблюдавай поведението му. На този етап мисля, че е по-добре да не се съгласяваш с него за деца, както и си направила.

# 88
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 346
Сватбата е свързана с големи разходи.Особено,ако смятате да поканите 100 човека.
Искал да отложите сватбата-добре.Но поискай да определите и запазите конкретна дата .Като не е идното лято,може да е през есента например.Ако не желае-директно го попитай дали изобщо ще има сватба и кога точно.Говори откровено с него.
И ако много държиш  да сключите брак,не се съгласявай да имате дете преди да сте се оженили.

Ако искаш просто да имаш брак-можете да се ожените и по-скромно,без излишни разходи,ако проблема е финансов.
Но ако държиш на сватба в ресторант с много гости,то тогава напълно го разбирам човека,защо иска още време.

Скрит текст:
Когато ние решихме да се оженим разполагахме с определена сума за сватбата и си мислехме,че ще е достатъчна.Но когато започнахме с организацията се оказа,че ще ни трябват още средства .Не сме отлагали,но родителите ни помогнаха много.

Последна редакция: ср, 08 яну 2020, 11:48 от -veni-

# 89
  • Мнения: 2 886
Сватбата е свързана с големи разходи.Особено,ако смятате да поканите 100 човека.
Искал да отложите сватбата-добре.Но поискай да определите и запазите конкретна дата .Като не е идното лято,може да е през есента например.Ако не желае-директно го попитай дали изобщо ще има сватба и кога точно.Говори откровено с него.
И ако много държиш  да сключите брак,не се съгласявай да имате дете преди да сте се оженили.

Ако искаш просто да имаш брак-можете да се ожените и по-скромно,без излишни разходи,ако проблема е финансов.
Но ако държиш на сватба в ресторант с много гости,то тогава напълно го разбирам човека,защо иска още време.

А раждането и отглеждането на дете сигурно е безплатно Wink И защо да иска авторката отново да се определя нова дата? Хубавецът пак може да я отложи, тя - пак да се срамува и да се чувства унижена.
Авторката ми изглежда здравомислещо и интелигентно момиче, дано си даде сметка, че на мъжа си му е много удобно в това съжителство.
И хайде да стъпим на земята, далеч не всички правят сватби за по 40 хил. лева. Ако нечии родители искат да канят 6-ти братовчеди, да бъдат така добри да им поемат разноските!


Последна редакция: ср, 08 яну 2020, 16:10 от Djaky

Общи условия

Активация на акаунт