Отложена сватба

  • 9 521
  • 291
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Здравейте! Регистрирах се тук с цел да споделя какво ме притеснява. С МП сме заедно от 3 години, живеем заедно от 2 години, на 25 години сме и двамата. Споменавала съм му за мечтата ми да се оженим, наистина много ми се иска, но никога не съм го притискала. Без да съм повдигала въпроса той много пъти ми е казвал, че иска да се оженим скоро, как си представя сватбата ни. На мен винаги ми е ставало много хубаво в такива моменти. Септември месец той ми предложи да се оженим идното лято, избрахме и дата, аз поканих мои приятелки, роднини, той също, избрахме кум и кума. Наскоро като взех да повдигам въпроса кога ще започваме с приготовленията, взе да се дърпа, намекна да отложим за по-нататъшната дата. Мен това много ме засегна, защото първо ми прави предложение, запазваме дата, каним хора и накрая да отлагаме. Изтъква като причина да сме събрали повече пари, но това трябваше да го говорим преди още да поканим хора. Честно да ви кажа се чувствам унижена, защото с такава радост съобщих на всички близки, сега как ще им кажа, че се отлага и не се знае за кога. Имам чувството, че просто ме размотава. Можеше въобще да не повдига темата, да не ми предлага, да не се излагам и аз...

# 1
  • Мнения: 4 611
Чувствата ти са напълно нормални в тази ситуация. Не знам какво да ти кажа. Ужасно е това :/ Нещо в отношението му към теб променило ли се е? Бих се замислила за раздяла, честно. Ако някой ме постави в подобно унизително положение не знам дали бих могла да го преглътна.

# 2
  • Мнения: 2 838
Ами говори с него и му кажи,че сватбата или ще е на обявената дата, или изобщо няма да се състои. Все пак той ти е предложил брак,не ти на него, бил е с ясното съзнание какво прави...

# 3
  • Мнения: 42
Чувствата ти са напълно нормални в тази ситуация. Не знам какво да ти кажа. Ужасно е това :/ Нещо в отношението му към теб променило ли се е? Бих се замислила за раздяла, честно. Ако някой ме постави в подобно унизително положение не знам дали бих могла да го преглътна.
Нищо не се е променило, държи се мило, но това наистина ми дойде в повече.

# 4
  • Мнения: 2 838
Нали все пак той ти е предложил брак и сватба? Защо да изглеждал отчаяно? На мен не ми изглеждал отчаяна,а обидена от неговото държание,което си е съвсем нормално.
Аз ако съм на твое място бих поставила въпроса ребром...или..или.
Сватба може да се организира с определен бюджет,не е нужно да викате триста човека. Не е нужно и да се дават хиляди за рокля. Това е мое мнение де, в крайна сметка денят си е твой и нека е по твоите желания. Мисълта ми беше,че не са нужни милиони за една сватба.

# 5
  • София
  • Мнения: 24 839
Авторке, мирно и кротко изясни всичко, без да чувстваш неудобство.
Определили сте дата, поканени са хора.
Нека директно да каже защо се отмята.
Парите нямат значение, защото можете да се ожените и без нито един гост-те не са важните.
Просто не го оставяй да шикалкави.

# 6
  • Мнения: 42
Нали все пак той ти е предложил брак и сватба? Защо да изглеждал отчаяно? На мен не ми изглеждал отчаяна,а обидена от неговото държание,което си е съвсем нормално.
Аз ако съм на твое място бих поставила въпроса ребром...или..или.
Сватба може да се организира с определен бюджет,не е нужно да викате триста човека. Не е нужно и да се дават хиляди за рокля. Това е мое мнение де, в крайна сметка денят си е твой и нека е по твоите желания. Мисълта ми беше,че не са нужни милиони за една сватба.
Това му казвам и аз. Именно за това мисля и, че ме размотава, защото идеята за нашата сватба беше да бъде скромна. Не го написах в поста, но той иска да правим опити за дете и от няколко месеца ме кара да започнем с опитите. Добре, че не му се навих, той ако за една сватба е такъв, представям си за дете...

# 7
  • Мнения: 3 120
Само сватба ли отлага? За дете говорили ли сте? Там как е положението?
Писала съм заедно с теб. Значи трябва да изясниш какво е мнението му по отношение на брака и дали има нещо, което го притеснява. Другото е, да му кажеш, че не си съгласна на дете без брак. Така не се чувстваш сигурна. Правите си нещата по ред - първо брак, после дете и така.

# 8
  • София
  • Мнения: 28 559
Искаш сватба, не да убиеш някого. Защо се извиняваш и оправдаваш? Имаш пълно право да имаш желания. Защо стоиш с наведена глава във връзката ви? Изправи се и директно го попитай за конкретна дата.

# 9
  • Мнения: 2 838
Ами като стане детето,да не се откаже и от него? Няма как да го отложиш все пак ..

# 10
  • Мнения: 42
Авторке, мирно и кротко изясни всичко, без да чувстваш неудобство.
Определили сте дата, поканени са хора.
Нека директно да каже защо се отмята.
Парите нямат значение, защото можете да се ожените и без нито един гост-те не са важните.
Просто не го оставяй да шикалкави.
Още като ми го каза това го попитах за причината, това било единственото. Аз му казах, че и без това решихме сватбата да е скромна, а той пак започна с оправданията за парите. Колкото пъти и да го питам все едно и също.

Ами като стане детето,да не се откаже и от него? Няма как да го отложиш все пак ..
За това реших и да изчакам и явно съм постъпила правилно.

Само сватба ли отлага? За дете говорили ли сте? Там как е положението?
Писала съм заедно с теб. Значи трябва да изясниш какво е мнението му по отношение на брака и дали има нещо, което го притеснява. Другото е, да му кажеш, че не си съгласна на дете без брак. Така не се чувстваш сигурна. Правите си нещата по ред - първо брак, после дете и така.
Това му го казах, уж беше съгласен, ама май като гледам дете иска, но без брак. Не мога да приема да е толкова несериозен за такова нещо като сватба, а да създаваме дете.

Последна редакция: ср, 08 яну 2020, 16:01 от Не се сърди, човече

# 11
  • Мнения: 162
Дори и идеята за сватба да е дошла от теб, предложението го е направил той. Не може да се отказва, отлага и т.н. , когато му е кеф или не. Все пак се изисква някаква организация за подобно събитие -било то с 30 човека или 300.
Малко като че ли не е много готов за сватба? Ама пък за дете е.. знам ли?!
Да не би да е от срамежливите и да не му се иска пищен ритуал?

# 12
  • Мнения: 42
Дори и идеята за сватба да е дошла от теб, предложението го е направил той. Не може да се отказва, отлага и т.н. , когато му е кеф или не. Все пак се изисква някаква организация за подобно събитие -било то с 30 човека или 300.
Малко като че ли не е много готов за сватба? Ама пък за дете е.. знам ли?!
Да не би да е от срамежливите и да не му се иска пищен ритуал?
Няма да има пищни ритуали, скромна сватба, подпис и после ресторант с най-близките.

# 13
  • Мнения: 1 376
Ти на рокля и на празненство ли държиш или на законова сигурност?
Нищо не ви пречи да подпишете, пък хранене и пиене на родата като имате пари. Кажи му тоя вариант, пък ако се дърпа, ясно. Въпреки че е нормално момче на 25 да не си мечтае за брачни обети.

# 14
  • Мнения: 18 298
Може ли да иска първо да се уверите, че можете да създадете дете (нямате проблеми в това отношение)?
Просто друго не ми хрумва...

Общи условия

Активация на акаунт