В момента чета ... 63

  • 45 037
  • 746
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 10 799
Приключих със скандинавската  историческа трилогия „Времето на меча”. Историята е интересна, но описана по доста постен начин. Не съм фен на безкрайните пасажи с описания, ама и похват „героят каза това, после направи онова, а слънцето е жълто и свети” също не ми допадат...Но пък и аз все го сравнямвам с „Последното кралство” и още един път осъзнавам, че Бърнард Корнуел е майстор на разказа.

Ще подхващам „451 градуса по Фаренхайт”.

# 496
  • София
  • Мнения: 22 945
 На " Тъмната река" и дадох 2/5. Не е чак толкова лоша книгата, но не е моят жанр, а и както бях писала се оказа втора част на трилогия, която със сигурност няма да изчета. Хареса ми това, че е много динамична и действието се развива бързо, няма излишни описания и разтягания, което ме изнервя мен.
  Сега чета " Диамантити са завинаги" на Джей Кортни Съливан. Много ми харесва за сега. Стилът е приятен, чете се бързо, много ми допада и начинът, по който успява да опише отношенията в различните семейства. Успявам да се поставя на мястото на всеки един от героите.
  Явно само мен не успя да ме впечатли Сафон. Нито историята, нито стилът ми допадна особено. Но толкова хубави коментари има, явно аз съм изключение.

# 497
  • Мнения: 10 687
Явно само мен не успя да ме впечатли Сафон. Нито историята, нито стилът ми допадна особено. Но толкова хубави коментари има, явно аз съм изключение.

А, не, не си изключение Simple Smile Чела съм "Сянката на вятъра" и "Марина" и ... до тук Simple Smile
На първата съм ѝ била дала доста щедри 4* , на втората - 3*.

# 498
  • Мнения: 3 200
Сафон и на мен не ми е любимец. Помня колко добре ми почна "Марина" и колко разочарована бях накрая. Дадох й 3*. "Сянката на вятъра" я почнах, но не помня да съм я довършвала Simple Smile

# 499
  • София
  • Мнения: 4 899
И аз съм точно като Mijjj за Сафон - само "Сянката на вятъра" и "Марина", като втората беше голямо разочарование и спрях с автора.

# 500
  • Мнения: 6 346
Аз харесах много "Сянката на вятъра" и следващите книги от тази поредица за възрастни, но съм споменавала, че юношеските книги на Карлос Руис Сафон не ми харесаха хич, прекалено мрачни ми бяха, а и някак като назидателни ги възприех (не мога да си представя, че са насочени към тийнейджърите, не мисля, че биха ги възприели добре). Мисля, че съм прочела всички юношески без "Марина". С всяка следваща имах очаквания да е по-добра, но уви. Така че за мен той е писател с две доста различни лица в книгите за възрастни и книгите за тийнейджъри.

# 501
  • София
  • Мнения: 5 565
За мен "Марина" е сред по-силните книги на Сафон. Като цяло аз съм от феновете му.

А по темата - в момента чета "Непривична земя" - първа среща с Джумпа Лахири.

# 502
  • Мнения: 8 230
От така наречените юношески на Сафон съм чела само "Принцът на мъглата" и ми хареса. На сина ми също му допадна, на 11-12 беше като я чете.
С годините съм забелязала с кои съфорумки имаме горе-долу еднакви предпочитания и затова рядко се разочаровам от книги, които съм набелязала по мнения от тази тема.

# 503
  • Мнения: 11 477
Като казахте "Принцът на мъглата", сетих се на коя книга ми наподобяват "Раците" по отношение описанието на обстановката, природата, настроението.... - "Принцът на приливите" на Пат Конрой. Погледнах, че съм й дала 5 звезди навремето, иска ми се да я препрочета, защото не помня много. Но пък толкова много книги, толкова малко време....

# 504
  • Мнения: 1 143
Mometo*, аз я четох миналата година и много ми хареса, както  и " Блус в лятна нощ". "Раците" нещо не ме привличат за четене, но пък щом казваш, че ти напомня по нещо на "Принцът на приливите", може да й дам шанс.

Иначе, в момента съм на "Смъртоносно бяло".

# 505
  • Мнения: 141
Опитах се да чета "Истинската история за носа на Пинокио". Издържах около 5%.
Сега седя и мисля зарязвала ли съм толкова бързо друга книга, определяйки я като ... SHIT!
Ти прочете ли първите две книги на Лейф Першон от цикъла за комисар Еверт Бекстрьом? Ако си скочила направо на третата - нормално е да ти се струва объркващ сюжета, след като не си запозната с характера и мотивацията на героите. Започни ги от началото и ще се убедиш, че това е най-реалистичното криминале, писано някога изобщо! Нещата са 1:1 с тези в живота, без никакво превземане и идеализиране на "добрите". Което е нормално - все пак авторът е дългогодишен преподавател по криминология в Националната шведска полиция...

# 506
  • гр.Видин
  • Мнения: 291
Аз започнах от първата, но и на мен изобщо не ми хареса. Не мисля, че е толкова реалистичен Еверт Бекстрьом, Толкова много пиене, подкупи и непрекъснато споменаване на "големия салам" не ми звучи много реално ...

# 507
  • Мнения: 630
Леле, момичета, аз мислех, че на мен ми има нещо, щом не успях да харесам всеобщия любимец на темата Сафон, а то имало и други като мен. Едва не умрях от скука докато прочета първата книга, няма да чета следващите. Наистина всеки е различен и едва ли има и една единствена книга, която да допада на всички.

Аз си чета “Седемте смърти на Ивлин Хардкасъл”. На моменти ми е трудно да следя кой кой беше и какво е направил, но вече много ме увлече историята и нямам търпение да разбера развръзката.

# 508
  • София
  • Мнения: 700
И аз не съм от феновете на Сафон - четох "Сянката на вятъра" преди години. Хареса ми умерено, но щом не посегнах към втората, явно не ме е грабнала. Четох "Марина" , но и там същото положение.
Приключих " Да уловиш мига" на Мюсо, но не ми харесва колкото останалите.
Започнах "Четвъртата маймуна", но съм в самото начало. Мисля, че съм чела тук добри отзиви, а в Гудрийдс оценката е висока, та да видим:)

# 509
  • Мнения: 80
Здравейте, включвам се в темата, за да следя вашите мнения и да черпя идеи за нови книги. В момента съм на средата на “Аз съм пратеникът” на Маркъс Зюсак, чете се бързичко и лично на мен ми е интересна.

Общи условия

Активация на акаунт