В момента чета ... 63

  • 44 648
  • 746
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 651


Важно!
Желателно е когато споделяте впечатление от дадена книга да внимавате как го правите. Това предупреждение не цели въобще да ви откаже от споделяне или питания, напротив! Но често, все още под въздействието на емоцията от прочетена книга се прибързва в споделянето. Нека коментирането на ключови моменти, развръзка, убиец и въобще всичко, свързано със съдържанието, което би разкрило важна информация, да бъде поставяно в скрит текст! За целта, вмъкнете текста, който искате да скриете между скобите [спойлер][/спойлер], на латиница - spoiler. Уважавайте правото на непрочелите все още книгата да й се насладят максимално, когато решат!
Как да поставите картинка в мнение:
- когато желаете да покажете корица на книга, която четете, е необходимо да копирате, сложите адреса на картинката между отварящ и затварящ таг за изображение, т.е. между img и /img, поставени в скоби - [имг] [/имг]. За намаляване на изображението, ползвайте img height=250 или img height=300, след това адреса и накрая /img, съответно пак със скоби, ето и пример:
[имг хеигхт=250]http://....................jpg[/имг]

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Записвам се. Тази сутрин довърших "Съседката" на Джак Кетчъм. Брутална и потресаваща книга! Не мога да дам препоръка дали да се прочете. Прекалено тежка, прекалено поглъщаща и адски трудна за четене. Две нощи сънувах кошмари, плаках, докато я четях, после прегръщах неистово дъщерите си. Не знам защо си я причиних. Във всички случаи обаче й давам 5 от 5.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 938
Аз чета Quicksands. Доста странна книга, интересна ми е, обаче доста бавна и протяжна, с един куп излишни според мен неща. Почти накрая съм де, ще я избутам.

# 3
  • Мнения: 6 346
Благодаря, Миж!

Освен че ще започна Doctoring Data на Малкълм Кендрик, скоро ще приключа и "Три часа" на Андерш Руслунд - също много хубав трилър, напълно в духа и стила на предишните две части за Пийт Хофман. Иска ми се Руслунд да продължи да пише за този герой, но ще видим дали ще стане така. (Уви, у нас явно книгите не се търсят, та не очаквам "Три часа" да бъде преведена.) А иначе вече е започнал партньорство с друг писател, Стефан Тюнберг (както преди пишеше в екип с Хелстрьом), набелязала съм едната им обща книга.

# 4
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 670
Благодаря за темата, Миж Simple Smile
Преполовила съм "Останалото е мълчание". Много бързо върви.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 895
Миж Gift HeartFlowers Hibiscus !

Аз започнах една книга, за която нищо не знам, но спонтанно си купих от Панаира миналата година -
"Тайната библиотека на Леонардо" на Франческо Фиорети.
Съвсем в началото съм и нямам засега впечатление, което да споделя.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 401
Благодаря за темата  bouquet

Чета Largo pétalo de mar на Исабел Алиенде.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 5 915
Благодаря за новата тема!

От миналата седмица чета "Жената в каюта 10". Много ми харесва, но нямам почти никакво време за четене и затова ще я влача дълго.

# 8
  • Мнения: 3 331
В момента, както често ми се случва напоследък, чета/слушам едновременно три книги.

На хартия чета "В разредения въздух" на Джон Кракауер, в която описва драматичното си изкачване на Eвepecт през 1996г. Много увлекателна.

Слушам автобиографията на Деми Мур "Inside Out". Все още съм в началото, но определено ме заинтригува и изненада приятно.

На четеца чета разказите на Туве Янсон -  "Пътуване с лек багаж".

# 9
  • София
  • Мнения: 5 549
Благодаря много за новата тема, Миж!

Пренасям си от предишната тема "Пеперудата" на Анри Шрайер. От читанка си я свалих. Брутален екшън е... Върти ми се, че съм гледала преди 100 години филм по тая книга. Ще пиша повече като я прочета.

Успоредно с нея на хартия започнах "Гойя, или трудният път към прозрението" на Лион Фойхтвангер, благодарение на една много мила съфорумка, която знае колко силно обичам да чета за художници!

# 10
  • Den Haag
  • Мнения: 1 839
Благодаря за новата темичка 🤗
В момента съм заета с "Поручик Бенц" Димитър Димов. Не съм я чела до сега, само "Тютюн" от Димов съм чела, като студентка и много ми хареса,  все още помня моменти от тази книга.
"Поручик Бенц" ми върви малко тегаво и нещо не мога много да се средоточа, като я чета.
Иначе я започнат да я чета, защото през февруари ще идва български театър при нас в Хага и ще представят "Поручик Бенц". Много се зарадвах и купих билети веднага и сега нямам търпение да дойде деня 😊.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 802
Здравейте от мен!
Първо включване - досега само следях темата, за да си "крада" оттук идеи за книги за четене, но реших да пиша и аз.
В момента чета втората книга на Антъни Хоровиц от поредицата за Даниъл Хоторн, първата беше "Убийството е всичко" - нарича се "The Sentence is Death". Харесвам автора и книгата е интересна.
Довършвам "Фантом" на Стив Кавана, за която научих тук във форума - става за четене, но не съм във възторг.
Последно прочетох "Другият" от Стивън Кинг след дълга пауза - бях му фен едно време, но отдавна не съм чела нищо от по-новите му книги. Не съм особено впечатлена и от тази, може би защото ми напомни доста на "То" - и като идея, и като детайли, само че доста по-бледо е тук всичко, а точно "То" ми беше любима книга навремето. Прочетох тук хубави неща за "Институтът" и смятам да я прочета, дано да е наистина на ниво.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 210
Благодаря за темата, Миж! Flowers Hibiscus

В края на миналата и началото на тази година прочетох няколко книги, ето и кратки отзиви:
"Шепнещият" на Донато Каризи - трилър, който имаше потенциал, но успя да ми досади! Историята беше толкова пълна с насилие, драми, обрати, че чак стояха някак изкуствено, а иначе идеята не е като да нямаше шанс да се получи по-добре (поне за мен). Всичко ми приличаше на някаква компилация от Томас Харис, Крис Картър и де що се сетите за сполучлив трилър. Много странно ми се видя и още нещо - чисто географски не стана ясно къде се развива действието. Едва ли това е първата книга, която не се споменават град и държава, но някак ми липсваше тази информация, странно и за мен Simple Smile
След "Шепнещият" започнах "Дарът" на Невена Митрополитска, която ми допадна доста. Хубава семейна драма и благодаря на авторката, че упоменаваше не само град и държава, а и конкретни улици Sweat Smile. Историята се върти около две на пръв поглед различни семейства, които търсят своето щастие, но срещат сходни проблеми по пътя си.
Прочетох и романа "ДНК" на  Ирса Сигурдардотир - първа книга от поредица. Той също ми допадна доста и затвърждава доброто ми впечатление от скандинавски автори. Ирса е от Исландия и в книгата имаше интересни факти за страната, за престъпленията и т.н. Сега започвам и втората книга от поредицата.

Чоки, в миналата тема видях, че четеш "Братството на Торинската плащаница", но не исках да пиша негативен отзив, за да не те отказвам. Книгата и на мен не ми допадна - компилация от тайни и исторически мистерии, обрати и обратчета, но някак стилът ми се видя много, много елементарен.

# 13
  • Мнения: 5 668
Прочетох "Майка Австралия" от Аарон Флетчър. Първоначално я взех за майка ми, тъй като тя си пада по любовни романи, но след първите страници каза, че не е нейната книга. Аз реших, тъй и тъй книгата е у дома, преди да я върна поне да видя за какво става въпрос. Ми не е лоша, интересна е.
Скрит текст:

# 14
  • Мнения: 6 346
Вени, аз през цялото време имах усещане за някаква наивност в начина на писане. Не знам как по-точно да се изразя, но ми стоеше изкуствено.

Общи условия

Активация на акаунт