Търсене на работа

  • 4 233
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 987
Два пъти съм си намирала работа от jobs. Но и с двете се случих!
С пресекулки от една година си търся работа. Очаяла съм се вече!

Сега нямаш ли работа?

# 31
  • Мнения: 4 406
Не, продължавам да търся.

# 32
  • Мнения: 7 987
Определено има проблем с кандидатурите ти, щом търсиш толкова дълго, или имаш много високи изисквания.

# 33
  • Мнения: 4 406
Уф, вече всичко ще работя!
Отида на интервю и въпросът - защо като доцент ще работите това?!
Много неща се затвориха тук.
А да не говорим, с няколко универсирета, ще вземат младо девойче, а на 50 годишна.
И не на последно, живея на 6 км от града и ми трябва редовна смяна, не е удобен транспортът.

# 34
  • Мнения: 29 254
Ох, много неприятно. Особено като знаеш колко труд и работа стоят зад теб.
В университета няма ли свободни места за преподаватели?

# 35
  • Мнения: 4 808
Поне четири пъти съм започвала работа през джобса, два пъти не случих и напуснах след няколко месеца, в останалите случаи изкарах по две-три години.
Аз от днес съм на нова работа, стискайте ми палци! От това, което видях за един ден, мисля, че нещата ще се получат

# 36
  • Мнения: 7 987
Уф, вече всичко ще работя!
Отида на интервю и въпросът - защо като доцент ще работите това?!
Много неща се затвориха тук.
А да не говорим, с няколко универсирета, ще вземат младо девойче, а на 50 годишна.
И не на последно, живея на 6 км от града и ми трябва редовна смяна, не е удобен транспортът.
Няма да стане с всичко. Няма смисъл да си губиш времето с позиции, които изобщо не са подходящи за теб. От опит ти го казвам. Като кандидатстваш, нали пишеш няколко реда за мотивация ти? Те са много важни за решението на работодателя.

# 37
  • Мнения: 4 406
Трудна работа в университета. Всичко е заето и се държи до колал.

 Celika, да, така е! Аз в производство не мога да работя, трагедия, и мъка за мен и работодателя.
Творя си мотивационни писма, обяснавам се, хваля се!

# 38
  • Мнения: 29 254

Отида на интервю и въпросът - защо като доцент ще работите това?!


Това ми попадна в нета, ако на теб или някой друг му представлява интерес.....

https://nauka.bg/konkursi-zaemane-akademichni-dlajnosti-darjaven … qhvzyA7BA7ZgccB50

# 39
  • Мнения: 4 406
Мерси,  Soul,  тези обяви главно са за човек. Например даден гл. асистент са решили да става доцент. Трябва да се пуснат обяви ДВ и в един ежедневник (може да е променено за ежедневника). Няма как да се пребориш с вътрешния човек.

# 40
  • Мнения: 29 254
Ааа,  ясно.....като при държавната администрация. Имах честта да отида веднъж на такъв "конкурс". Техният човек си личеше отдалеч.

# 41
  • Мнения: 5 819
Ходила съм на интервюта чрез кандидатстване по обяви в jobs.bg. Също смятам, че има доста фалшиви обяви в jobs.bg. Искат да отбият номера, че търсят кандидат за дадена позиция.

    Също съм отчаяна относно търсене на работа. Sad

# 42
  • Мнения: 541
В нашия град от година насам в джобс-а пускат почти едни и същи обяви, едни и същи фирми, за едни и същи позиции, при това доста често. За някои съм кандидатствала, но никога не са ми се обаждали. А съм покривала изискванията, които са имали към обявената длъжност.

# 43
  • София
  • Мнения: 282
То и аз се отчаях с този джобс. Имах неблагоразумието да напусна работата си след 28 год.
Вече ще стане 1 мес. пускане на cv в джобса и нищо.

# 44
  • Мнения: 5 819
В нашия град от година насам в джобс-а пускат почти едни и същи обяви, едни и същи фирми, за едни и същи позиции, при това доста често. За някои съм кандидатствала, но никога не са ми се обаждали. А съм покривала изискванията, които са имали към обявената длъжност.

    И в моя град е така. Едни и същи обяви се пускат. Когато кандидатствам по обяви, дори не ми се обаждат вече. Не знам къде е проблемът. Не знам по какъв друг начин да си търся работа. Влизам по сайтове на фирми, учреждения и т.н. Търсила съм си работа от врата на врата. Изобщо нищо не стана. Само където ме унижаваха. Наистина много съм отчаяна вече. Sad

Общи условия

Активация на акаунт