Генитален херпес- въпрос

  • 4 559
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 825
Да. Понякога херпесът не изглежда като на снимките в интернет. Може да е просто подутина със сърбеж и лека болка.
Може да се зарази ли ,ако е херпес,а може ли да се предогтврати заразяването след като е имало орална любов.

   Отговорът е да. Може да се заразите, ако правите орална любов на партньора си. Може да бъде пренесен, както Херпес тип 1 от  лицето на гениталите, така и Херпес тип 2 от гениталите на лицето. Би трябвало партньорът ви да ви уведоми, че има вируса на Херпес. Или както повечето мъже и жени крият, че имат такъв вирус в себе си и така заразяват безразборно партньорите си!

# 16
  • Мнения: 6 622
Възможно най-бързо се пие ацикловир 2000 мг на всеки 12 часа в продължение на няколко дни. Може и на по малък интервал.

# 17
  • Мнения: X
До сега приятелката никога не е имала херпес никъде,но 2 ден се вижда малка пъпка на устните и парене и се чуди възможно ли е да е заразила мъжа.След колко време ще се прояви и въобще да му споменава ли,при условие че са близки,но връзката е отскоро....не знам какъм съвет да дам...

# 18
  • Мнения: 5 825
До сега приятелката никога не е имала херпес никъде,но 2 ден се вижда малка пъпка на устните и парене и се чуди възможно ли е да е заразила мъжа.След колко време ще се прояви и въобще да му споменава ли,при условие че са близки,но връзката е отскоро....не знам какъм съвет да дам...

     Много трудно разбрах какво сте написали. Може скорошният й приятел да я е заразил. Щом досега не е имала херпес преди появата на скорошния й приятел. След зарязването с вируса се появява до няколко дни мехурчета. Протича първият път много тежко.

# 19
  • София
  • Мнения: 38 672
Ох, при мен се събуди. По принцип минава за 3-4 дни, сега се влачи две седмици и е като протрити ранички, без сърбеж. В цикъл съм.

# 20
  • Мнения: 2 496
Цикълът е класическо време за херпес. Изглежда, от спаднал имунитет.

# 21
  • София
  • Мнения: 38 672
Чудя дали да си взема Ацикловир таблетки или имуностимулатор или....

# 22
  • Мнения: 2
Здравейте, ще си позволя да използвам темата за да попитам нещо. През последните дни изчетох много информация на тема генитален херпес, защото имам опасения,че съм го лепнал и аз. Първо да кажа ,че съм мъж . Преди две седмици ми излязоха няколко от въпросите мехурчета или много приличащи на тях. Стори ми се странно,но  изобщо не бях чувал за ген.херпес. Няколко дни след появата им потърсих инфо какво може да е, защото раничката от най- голямото мехурче нямаше индикации да зараства и попаднах на статиите за херпеса и направо изпадах в паника. Вече зарастнаха напълно и не съм ходил на доктор. В чужбина съм и след месец ще се прибирам в Бг за малко и искам да отида на дерматолог за консултация, нямам идея ще избие ли пак , ако избие кога ще е.. Искам да си направя изследвания, тест .Тук в тази тема има мнение ,че няма смисъл да се прави тест, ако херпеса не е активен и не се изследва самата раничка. Ако някой е наясно моля  да сподели, просто искам да си подредя нещата преди да се прибера, ако е нужно да резервирам час за тест. Друго което ме притеснява е до колко е заразно,когато е неактивен. В една статия пише ,че не представлява опасност за половия партньор,когато е в извън рецидивните периоди, а друга статия пише точно обратното...и съм много притеснен.

# 23
  • Мнения: 1
Здравейте! Аз съм акушер-гинеколог от Пловдив и работя насочено в борбата с генитален херпес, така че с радост ще помогна в борбата с рецидивите, стига да сте от Пловдив или околността, а и не само! При интерес ще ви дам мои контакти.

Общи условия

Активация на акаунт