ЮЛИ 2020 - Тема №3

  • 22 760
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 395
Аз записах час за д-р Маринов от НКБ, който преглежда и в Надежда. Чувала съм за него добри отзиви, ще споделя като отида. Иначе доколкото съм чела най-добрия период е между 19 и 21 г.с.
Момичета, някой да е вадил мъдрец по време на бременност? Не ми се ще да го правя, но май ще се наложи...
Здравейте момичета!
Искам да попитам живеещите в София къде мислите да правите Феталната ехокардиография и в коя седмица е най- добре да се направи това изследване ? Simple Smile

# 691
  • Мнения: 955
Аз ще правя фетална ехокардиография в 20та седмица при Евтимова в Щерев.

# 692
  • Мнения: 1 131
Ние имаме час за фетална ехокардиография при д-р Маринов също. Четох добри отзиви, надявам се всичко да е наред.
Гледам обсъждате за шийката - следващия път ще помоля и моята да измерят, че не сме я мерили.
Честито на всички дами, които са разбрали пола на бебока ❤ много е вълнуващо да разбереш какво е човечето. На нас ни казаха, че май е мъж ама не било сигурно чакам с нетърпение феталната морфология 💙

# 693
  • Мнения: 271
Здравейте и от мен! Днес и аз си взех дънки от Лидъл. Установих, че това ще ми бъде може би най-удобната дреха за бременността.. А и като качество май са доста добри. Поздравления за всички, които вече знаят пола на бебетата си ☺️☺️☺️

# 694
  • Мнения: 766
Утре съм на фетална, нямам търпение да разбера какво се случва, хем ме е страх, хем се вълнувам... И дано този път бебчо не е толкова срамежлив и се покаже мома ли е, момък ли е .. 😄

# 695
  • Мнения: X
Много съм объркана... тоя вирус е брутален. Дъщеря ми мина на антибиотик.
Аз също не се чувствам човек. Моите свекър и свекърва са лекари и ми казаха да взимам Тайлол хот. Капки за нос също можело. Било с по-малка доза парацетамол. Не го пих. В аптеката също потвърдиха,че става за бременни.
Също ме смущава,че на едно място пише да не се взимат капки за нос, на друго ,че стават и някои бременни дори взимат ксилометазолин.

# 696
  • Мнения: 1 692
Аз знам че Парацетамол може да се взима.

# 697
  • Мнения: 211
Много съм объркана... тоя вирус е брутален. Дъщеря ми мина на антибиотик.
Аз също не се чувствам човек. Моите свекър и свекърва са лекари и ми казаха да взимам Тайлол хот. Капки за нос също можело. Било с по-малка доза парацетамол. Не го пих. В аптеката също потвърдиха,че става за бременни.
Също ме смущава,че на едно място пише да не се взимат капки за нос, на друго ,че стават и някои бременни дори взимат ксилометазолин.

Аз нали от декември нон стоп бях с ужасна хрема и много си изстрадах. Пробвах всякакви илачи, уж безопасни, няма ефект. И като преди три седмици започна една ужасна каплица, от която не можех да спя и си стягах корема, реших, на моя глава, че по-добре по-сериозно лечение, от колкото месеци така. И седем дни, сутрин и вечер, мазах по мъничко маз Мупироназал-то е кремче с антибиотик. Цялата опаковка е 3г. а за 7 дни ми замина сигуно 1/10та..та едва ли кой знае колко аб е пронбикнал някъде..то си е маз, която си седи и работи в носа. Ами и кашлицата ми спря и всичко. Така че си мисля, че това не би навредило.

# 698
  • Мнения: 395
Привет от мен! Най-накрая и аз се запътвам към Лидъл на пазар за дрехи за бременни, а междувременно видях, че и в Кауфланд от понеделник ще има стоки за бременни и бебета Simple Smile. Слънчев ден!

# 699
  • Мнения: 2 024
Аз този път си взех само 1 клин от Лидл. Не искам да се презапасявам с дрехи за бременни и после да се чудя какво да ги правя. Умерена ще съм в покупките.

# 700
  • Мнения: 367
В тайлол хот и другите прахчета не парацетамолът е проблем, а адреналиновите производни (псевдоефедрин и т.н.), които свиват артериалните съдове и намаляват кръвоснабдавянето на бебето. Капките за нос (ксилометазолин) са на същия принцип, но поне като са локално приложени по-малка част попада в кръвообращението. Аз, признавам си, с последния вирус с жестока хрема си пръсках ксилометазолинов спрей Blush

# 701
  • Мнения: 766
Момичетааааа, да се похваля, феталната мина, имаме си жив и здрав мъж 😁😁😁 Много добре му се видяха този път атрибутите, не се криеше като предния път 😀 Беше седнал по турски и много се смяхме. Голямо вълнение е всичко 💙

# 702
  • Мнения: 4 942
Момичетааааа, да се похваля, феталната мина, имаме си жив и здрав мъж 😁😁😁 Много добре му се видяха този път атрибутите, не се криеше като предния път 😀 Беше седнал по турски и много се смяхме. Голямо вълнение е всичко 💙
Страхотно, още едно човече в мъжкия отбор. 🙂💙
Аз в понеделник имам час, ще ми пускат изледвания и вече трябва да ме запишат на ЖК. Дано да видим и бебешока. Не знам дали ще ме прегледа, понеже преди седмица и няколко дни го гледахме. Blush

# 703
  • Мнения: 2 024
И аз съм другата седмица на фетална и съм много нетърпелива, макар тази седмица да бях при моята АГ.
Днес е особено тих и кротка мойта мома, та малко ми изкара ангелите, но я преслушах на доплера и пулсът варираше от 132 до 141, та мисля, че се поуспокоих. Явно й е поспалив ден и за това не се е "обаждала" много, много.

# 704
  • Мнения: X
Честит син памперс Hope !
Аз в понеделник съм на жк и нямам търпение да видим бебка.

Даа ,не ме притеснява парацетамола, а антихистамините все пак не го пих.
Слагам само ксилометазолин след сума консултации може ли не може ли. Уф с предната Б глава не ме е заболяло сега така тежко почна Grinning

Да попитам някоя мама занимава ли се със рейки???

Общи условия

Активация на акаунт