Как тренирам - 24

  • 26 400
  • 753
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 5 060
Няма да спра с тренировките, ако трябва на нещо съвсем леко ще ходя, но фитнесът засега ме устройства перфектно. Не знам във вашите зали как е, но аз съм с Мултиспорт и обикалям 3 зали. И в трите е лудница. Хората вече започват с подготовката за лятото и е лукс да си направя една спокойна тренировка без да се редувам с 1-2 човека за уред. Затова тренирам, каквото мога със свободни тежести и най-вече с кабели, не знам защо, но тях рядко ги ползват, където ходя. Скоро се очаква да се отвори нов Флайс в близост и се надявам да се поразредят залите. Тази, в която ходих днес, обяви наскоро 30 лв. месечна карта за жени и като гледам, доста дами са се възползвали.

Днес тренирах гърди, трицепс и рамо - предно и средно. Жестока тренировка се получи, много съм доволна. За предно рамо едно от упражненията, които направих, беше от любимата ми в инстаграм LisaFiit - обикновено повдигане на дъмбел напред с едната ръка, докато другият дъмбел е статичен във въздуха и на нивото на другото рамо. Пет повторения с движещата се ръка и смяна. Ей, уби ме това. Тук на второто видео в дясно може да се види https://www.instagram.com/p/B50fDA1hMYz/

Иначе режимът върви добре засега. Отчитам 2,4 кг надолу, но за 3 дни, което значи само едно - вода. Но пак е начало...

# 256
  • Мнения: 4 745
Какво представляват кондиционните тренировки?

# 257
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 456
Какво представляват кондиционните тренировки?
На кратко казано - тренировки за цялото тяло, които комбинират функционални движения със собствено тегло и тежести.

Вчера пропуснах тренировката, но пък имам над 15 000 крачки и се чувствам добре.
Днес гръб /пак ще мъча упражненията на лоста/, трицепс, задно рамо и корем /ако остане време за него/

# 258
  • Мнения: 4 745
Значи моята табата с въжета,джъмп бокс,тежести,българска торба  и др може да се приеме за функционална тренировка! Вчера и аз счупих крачкомера 17 000:stuck_out_tongue_winking_eye: сме навъртели с кучо и детето,че не бяха на училище.Отделно ходих на табата сутринта,беше само с медицинска топка 5 кг ,обаче ми спря тока,вечерта нямах грам сила ,обаче май не е умора ,а вирус ,защото детето вече се тръшна с температура 🙄 Поръчах си xTend аминокиселини.Днес ще тренирам интервална на спининга.

# 259
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 456
Значи моята табата с въжета,джъмп бокс,тежести,българска торба  и др може да се приеме за функционална тренировка! Вчера и аз счупих крачкомера 17 000:stuck_out_tongue_winking_eye: сме навъртели с кучо и детето,че не бяха на училище.Отделно ходих на табата сутринта,беше само с медицинска топка 5 кг ,обаче ми спря тока,вечерта нямах грам сила ,обаче май не е умора ,а вирус ,защото детето вече се тръшна с температура 🙄 Поръчах си xTend аминокиселини.Днес ще тренирам интервална на спининга.
О дааа, със сигурност е такава тренировката ти. Много са хубави Аминото на Хтренд.

# 260
  • Мнения: 5 060
Пропуснала съм въпроса за кондиционните тренировки. При нас са комплекс от няколко упражнения за определено време - 30,40,50 секунди. Почива се 30 секунди и се започва следващо упражнение. Редуват се както класически фитнес упражнения с тежести тип флайс, бицепсово сгъване, френско сгъване, сумо клек, така и със собствено тегло - скачаме върху гуми, придърпваме тялото си, всякакви откачени планкове, напади с подскоци, лицеви опори под наклон, бърпита. За разкош има и едни извратени механични пътеки, където се изцеждаме. И така час-час и половина. Супер изцеждащо е, поддържа се висок пулс и накрая си като къпан - толкова потен.

Днес тренирам гръб, бицепс и задно рамо. Към 4-5 мисля да отида, да избегна лудницата в залата. Чудя се от кога да започна да броя килограмите за свалени. Тоест кога ще съм окончателно източила водата Head Band

# 261
  • Пловдив
  • Мнения: 792
Няма да спра с тренировките, ако трябва на нещо съвсем леко ще ходя, но фитнесът засега ме устройства перфектно. Не знам във вашите зали как е, но аз съм с Мултиспорт и обикалям 3 зали. И в трите е лудница. Хората вече започват с подготовката за лятото и е лукс да си направя една спокойна тренировка без да се редувам с 1-2 човека за уред. Затова тренирам, каквото мога със свободни тежести и най-вече с кабели, не знам защо, но тях рядко ги ползват, където ходя. Скоро се очаква да се отвори нов Флайс в близост и се надявам да се поразредят залите. Тази, в която ходих днес, обяви наскоро 30 лв. месечна карта за жени и като гледам, доста дами са се възползвали.

Днес тренирах гърди, трицепс и рамо - предно и средно. Жестока тренировка се получи, много съм доволна. За предно рамо едно от упражненията, които направих, беше от любимата ми в инстаграм LisaFiit - обикновено повдигане на дъмбел напред с едната ръка, докато другият дъмбел е статичен във въздуха и на нивото на другото рамо. Пет повторения с движещата се ръка и смяна. Ей, уби ме това. Тук на второто видео в дясно може да се види https://www.instagram.com/p/B50fDA1hMYz/

Иначе режимът върви добре засега. Отчитам 2,4 кг надолу, но за 3 дни, което значи само едно - вода. Но пак е начало...

Аз също не обичам гъчканицата във фитнеса. Последно ходих в Сила в Пловдив, там ми харесват уредите, харесва ми, че е малко по-широко, но след 17:30.. игла няма къде да падне. Умишлено ходех от 19:00, но пак имаше много хора! Чак след 20:30 мога да кажа, че залата се изпразва.. ама това е много късно вече.
Сега гледам вкъщи криво-ляво да правя тренировките 🙂

# 262
  • София
  • Мнения: 11 987
Аз днес съм със скромните 28+ хиляди крачки.
Фитнес отново в понеделник. Дотогава само много ходене.

# 263
  • Мнения: 1 290
Змия, такъв скромен резултат до сега не ми се е случвал. Рекорда ми е около 24к. Smile
Средно на ден съм около 10к. Бих ходила и още понеже обожавам да се разхождам, но работата ми е в офис и няма как.
Решила съм от другия месец да провам нов начин на трениране. То не, че е нов, но е по интензивен. Ще видим дали ще се организирам. Понеделник и вторник горна и долна чест, после почивка и четвъртък и петък пак така. Две тренировки във фитнеса с по- сериозно натоварване и две по леки вкъщи, че нямам достатъчно тежести. Simple Smile
До лятото трябва да оформя дупе и бедро. Пусто това, което искам да постигна е хем да направя мускули, хем да поизчистя мазнина, ама да не стане прекалено сухо, че и сепарацията не ме кефи, особенно за жена. Вчера във фитнеса дойде една мацка, имаше много як крак. Напълни ми душата! Даже се загледах какви упражнения прави. Но като гледам нещата за крака много се повтарят. Клекове, напади и тяга...

Последна редакция: пт, 21 фев 2020, 10:21 от Punk_GirL

# 264
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 456
Змия, браво на теб, страхотно постижение.
Днес ми е ден за бицепс и рамо. Вероятно ще направя супер серии, че няма да имам достатъчно време. Коремът може и да го пропусна. Събота и неделя тренировките са трудни при мен, но ще се постарая да тренирам.

# 265
  • Мнения: 491
[video][/video]Здравейте ,
 Не знам дали съм за тази тема , но ви следя. Ходя на фитнес  и тренирам , като правя упражнения от клипчета в интернет.Тренирам 3 пъти( два пъти горна част и веднъж долна) Като килограми съм 53-54 .Нямам да свалям , свалих ги ( имам дете на 1г), но искам да оформя мускулатурата .
Та нещо в храната и куца и може би и в подредбата на упражненията.Та затова мисля , че ще е ок да се обърна към инструктор .Кой според вас е по - удачен Кирил Танев или Десислава Кирилова?Приемам и други предложения.Благодаря

Последна редакция: сб, 22 фев 2020, 13:33 от nnnn82

# 266
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 456
Здравейте ,
 Не знам дали съм за тази тема , но ви следя. Ходя на фитнес  и тренирам , като правя упражнения от клипчета в интернет.Тренирам 3 пъти( два пъти горна част и веднъж долна) Като килограми съм 53-54 .Нямам да свалям , свалих ги ( имам дете на 1г), но искам да оформя мускулатурата .
Та нещо в храната и куца и може би и в подредбата на упражненията.Та затова мисля , че ще е ок да се обърна към инструктор .Кой според вас е по - удачен Кирил Танев или Десислава Кирилова?Приемам и други предложения.Благодаря
Добре дошла при нас Simple Smile
За Десислава нищо не мога да кажа, освен, че изглежда страхотно и тренира по метод на руски треньор, който е много нашумял в Русия и прави неговите момичета страхотни. Техниката,  която използват е малко странна и си мисля, че е добре да се покаже наживо, а не само онлайн.
На КТ програмите също са много добри, но в повечето случаи много идентични. Имах случайността да попадна на 4-5негови неща и бих казала, че доста си приличат. Като цяло обаче е добър и му се получават нещата, доста е обаче рестриктивен откъм сладките неща Simple Smile
Който и да избереш задължително трябва да уточниш, че не искаш да сваляш кг-ми, а само да работиш за мускул и маса. Програмата и храненето със сигурност са по различни от това, ако цулеш сваляне.
Успех и да с оделиш кой си избрала и как вървят нещата при теб Simple Smile
Р. Р И двамата пускат много добри оферти по 8ми март, така че може до тогава да помислиш Simple Smile

Успях да си направя тренировката вчера и съм много доволна. На някой упражненя за бицепса включих и долната част и все повечу се замислям дали нямам нужда от 3 та тренировка за долна част.
Според вас много ли е 3 пъти долна и 2 пъти Горна и два почивни дни??

# 267
  • Мнения: 2 596
Според мен хич не е много 😁 Понякога, когато успея да направя 5 тренировки за седмицата и на мен ми се нагаждат 3 пъти долна и 2 пъти горна. Днес ще ми е третата за долна, но другата седмица имам съмнения, че ще е така.

Ако можех щях да тренирам всеки ден долна част, но в такива тренировки за цяло тяло хич не се чувствам добре натренирана и изтощена.

# 268
  • Мнения: 1 290
Аз в петък правих долна част. Да ви споделя, при супер тежка тренировка за горна част, на следващия ден долна си идва зор. Различни групи са, но общото състояние на организма си казва думата. В петък имах такава мускулна на корема, че като легнах да правя бедрено сгъване, от самото лягане на уреда ме болеше корема. Такава зверска МТ не бях имала скоро. Другото е, че ръцете ми бяха дроб и тежестите ми се изплъзваха, буквално. Държа щангата и не ми тежи, но ми минава между пръстите и не мога да я задържа. Ужасно усещане.
Иначе пък краченцата добре ги натоварих. Правих едно упраженение, което бях забравила. Комбинация на клек и тяга. Така добре действа комбинацията предно бедро - задно бедро в едно упражнение. Отделно правих  клекове, български и сумо и странични и кръстосани напади. Уж лека тренировчица, пък на тръгване влачих краката.
Решила съм за лятото, да имам крака поне на 90% от визията ми за тях. Вярвам, че ако успея да тренирам 4 пъти седмично, вместо два, ще забързам процесите. И треньора ми се върна, та се надявам да намеря време и с него да направя някое друга тренировка, според различните цели.

nnnn82, няма ли някой инструктор в залата, която ходиш. Аз бих ти препоръчала да пробваш с някой треньор на живо. Интернет тренировките крият риск от лоша техника. Ти го гледаш, но не може да прецениш дали го правиш правилно. Та поне за някои базови упражнения, може да потърсиш такава помощ. Пък после да се насочиш към онлайн тренировки. На мен долната част ми е по проблемна и може би за това мисля така, но по добре е две тренировки за долна и една за горна. Това си е мое мнение. А най добрия вариант е да ги редуваш. Аз понеже тренирах по 3 пъти и реално едната седмица беше долна - горна-долна, другата горна-долна-горна.

# 269
  • Мнения: 1 917
Тази седмица успях да вдигна килограмите за гръб на 30-35, доволна съм. Бицепс с дълбели 7,5 кг. Рамо закучила съм на 5 кг. и май доста време ще си остана на тях. Лявото рамо ще се окаже ахелесовата ми пета, две седмици пропускам гърди заради него и въпреки това пак усещам напрежение там.

Общи условия

Активация на акаунт