Как тренирам - 24

  • 26 414
  • 753
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 4 745
Аз добавям спининг, стълби или йога понякога вечерта  след тренировката ,но това е  за да компенсирам липсата на обичайното движение навън и ми се получава много рядко ....

# 556
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 460
След като миналата седмица почивах 3 поредни дни, от събота се взех в ръце и до днес 4 поредни тренировки. Утре ще почивам, поради служебен ангажимент и от четвъртък продължавам. В началото мислех да тренирам 3 на 1 дни, но вече установих, че дори и всеки ден да го правя не ми тежи. Въпреки това, не съм сигурна, че почивните дни по Великден ще успея, но пък ще хапна козуначета 😆

# 557
  • Мнения: 4 745
Днес направих тренировката на змия вместо кардиото от програма ми ,много ми хареса, ХИИТ микснат с АБС и пилатес ,не усетих как мина времето ,фитбита ми показа 150 калории,но аз подозирам ,че заради бетаблокерите ,които взимам пулсът ми не се вдига много (което е и целта ,де) и гривната не ми отчита калориите ,като гледам хората какво горят и в програмите аз съм делено на две винаги 😢

# 558
  • Мнения: 812
Момичета ,следвате ли някакво предизвикателство?
Аз всяка седмица си поставям някакво ,което гледам всеки ден независимо какво  и как тренирам ,да го включвам.Миналата седмица бяха лицевите опори,тази са кофички.

# 559
  • Мнения: 9 709
Момичета ,следвате ли някакво предизвикателство?
Аз всяка седмица си поставям някакво ,което гледам всеки ден независимо какво  и как тренирам ,да го включвам.Миналата седмица бяха лицевите опори,тази са кофички.
Аз се включих е едно такова, стартирано от един от треньорите във фитнеса. Да обиколим земното кълбо до края на карантината. 40075 километра. Заради него на 29.03 започнах да бягам сутрин. Първото ми бягане беше 1.1км. Не можех да дишам дори. всеки ден се стремя да увеличавам дистанцията и да свалям времето на километър.
Вчера - 7.57км за 58 минути, според приложението - 428 калории.

# 560
  • София
  • Мнения: 11 987
Днес направих тренировката на змия вместо кардиото от програма ми ,много ми хареса, ХИИТ микснат с АБС и пилатес ,не усетих как мина времето ,фитбита ми показа 150 калории,но аз подозирам ,че заради бетаблокерите ,които взимам пулсът ми не се вдига много (което е и целта ,де) и гривната не ми отчита калориите ,като гледам хората какво горят и в програмите аз съм делено на две винаги 😢

Утре в 10:30 ще има нова онлайн тренировка.
Всички са поканени.

# 561
  • Мнения: 812
Здравейте момичета,как сте,как вървят тренировките?
Продължавам да тренирам с базови упражнения-клек, военни преси,мъртва тяга,кофички,набирания,сгъване с щанга,коремни упражнения.
Незнам колко от вас познават Димитър Николов,в момента предлага програма и хранителен режим  на 50%.,следя го в една фейсбук група,знам че някой от момичета тренират с онлайн треньори,дали някоя от вас е работила с този треньор?Склонна съм да му вярвам на този човек ,предвид това което споделя като съвети и конкретни резултати от неговите клиенти,но ми се искаше да чуя и други мнения.

# 562
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 460
Привет и от мен. Миналата седмица успях само с 2 тренировки. Добре похапнах през празничните дни. Реших, че този път ще си хапна от всичко и не съжалявам изобщо. От миналия вторник не се бях мерила и реших, че днес е момента - промяна в теглото нямам, което е супер. Вчера направих едночасова тренировка за цяло тяло да вляза малко в ритъм и днес вече смятам да продължавам с ежедневните тренировки. Продължавам с ластиците и пригодените вкъщи тежести.

Не знам колко от вас познават Димитър Николов,в момента предлага програма и хранителен режим  на 50%.,следя го в една фейсбук група,знам че някой от момичета тренират с онлайн треньори,дали някоя от вас е работила с този треньор?Склонна съм да му вярвам на този човек ,предвид това което споделя като съвети и конкретни резултати от неговите клиенти,но ми се искаше да чуя и други мнения.
Аз също го следя и много го харесвам. Изглежда ми, че е човек, който си разбира от работата. Ако му се довериш, моля те да споделиш после реални впечатления. Ти какви цели имаш и за какво най-вече искаш да ти помогне той??

# 563
  • Мнения: 812
Ани,искам просто да направя няколко консултации с профисионален треньор,за да си сверя часовника,относно тренировки и хранене,но към момента не мога да си позволя излишен разход.
Този човек на няколко пъти дава съвети и насоки към общата аудитория,опитва се да провокира хората да не  вярват сляпо на фитнес индустрията,а да се търси индивидуален подход за всеки тренираш.
Имам усещането за себе си ,че правя нещо,което не ми носи нужния резултат,а именно по добра форма.Истината е че не следя стриктно калории,може би прекалявам с обема на тренировката,почивам един път седмично,знам ли...

# 564
  • Мнения: 10 012
Doroti1, а какъв ти е обема на тренировките? Какъв ти е сплита, почиваш ли достатъчно между мускулните групи?

Другото е, че без следене на калориите, още по-важно, макросите, не се получават нещата.

# 565
  • Мнения: 812
Doroti1, а какъв ти е обема на тренировките? Какъв ти е сплита, почиваш ли достатъчно между мускулните групи?

Другото е, че без следене на калориите, още по-важно, макросите, не се получават нещата.
Дези,тренирам с базови упражнения,неразделям мускулните групи в отделен сплит по дни.Понякога се увличам в прекалено дълга тренировка ,което изисква и възстановяване,което пренебрегвам.Другото и може би съществено е че не следя точни калории.
Изобщо ми трябва по стриктен контрол на храната.
Нямам достатъчно знания,опит и нужната информация относно храненето ,не е като да не чета и да търся информация,но всичко е толкова индивидуално,че ако едно работи за едни ,не означава че ще заработи за други.
За това се замислям да потърся компетентно мнение,но към момента други неща оказват влияние върху финансовите ми приоритети.
Целта ми за тази година е да изчистя максимално мазнините по корема и да оправя формата на дупето.Очаквам да ми пристигне и текстилния ластик ,че тези от Декатлон са ужасни,и продължавам напред.

# 566
  • Мнения: 10 012
Doroti, с ръка на сърцето мога да кажа, че без следене на не само калории, но и макроси, при мен не стана. Следях фанатично протеин и вгх, но мазнините ми бяха в небесата (защото нали били полезни, и ми трябват...).

Пробвай за 2 седмици да следиш стриктно, (везми си везна ако нямаш), и после намествай според резултатите.

Класически пример:
Протеин - 2гр на кг активно тегло
Мазнини- 0,7гр на кг активно тегло при вгх ротация, или 50-60гр според индивидуалният отговор на тялото
Вгх варират, всеки си намира прага сам.
Макроси П40/В40/М20.

Това за индивидуалните нужди е вярно, но така се преекспонира, сякаш всеки индивид е отделен биологичен вид.

И размерът има значение. Колко си висока?

За мен горното работи. Най-сетне мазнините си отиват. Разбрах, че не съм one special cookie, и че трябва да погледна истината в очите.
С имитиране на храненето на по-високи от мен жени само се омазнявах.

Палеото е супер, но не си следях мазнините. Т.е. виждах ги колко са, но не реагирах.
Дано съм била полезна.
Успех! 🌺🍻

# 567
  • Варна
  • Мнения: 440
Deziderata, много интересно мнение. За мен НВ хранене винаги е работило. За жалост съм sugar addicted. Вече главно това боря.

# 568
  • Мнения: 10 012
Ноември, под НВ за колко грама вгх става дума? 20гр?

# 569
  • Варна
  • Мнения: 440
40 г. На 2000 калории съм. Никога не съм имала обаче проблеми с килограмите. Други болежки съм борила с НВ.
И Дези, благодаря, че пишеш. Много полезна и идейна си ми.

Общи условия

Активация на акаунт