Как тренирам - 24

  • 27 319
  • 753
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 562
А от кои сайтове пазаруваш?
Това е май един от посоченитеhttps://shop.bb-team.org/myprotein-impact-whey-isolate?search=Myprotein%20Impact%20Whey%20Isolate

Гледам, че в сила имат две за едно, този дали е добър вариант
https://www.silabg.com/bg/27668-PROMO-STACK-Spring-20-Stack-23.html

Не приемам много мнения от търговците по магазините и фитнесите, не знам какво ще ми пробутат

Сайтът sila.bg, към който е вторият ти линк, е един от най-ненадеждните според мен, въпреки че имат и верига магазини. Не бях доволна от това, което получих от там. Хората, на които се доверявам, също не го харесват.
Купувам си протеините от сайтовете на техните вносители, или от надеждни сайтове като този на bb team (първият ти линк).
Rule 1 се купува от тук: https://power-beauty.com/%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D1 … ruleoneproteines/
Dymatize - от същия сайт, или от bb team: https://shop.bb-team.org/dymatize-iso-100?sku=4529
Yamamoto - от официалния им сайт https://yamamoto.bg/ или от официален дистрибутор, какъвто е Белчо Христов например: https://www.belchohristov.com/shop/c/protein/
MyProtein - от официалния им сайт за България https://www.myprotein.bg/nutrition/protein/whey-protein.list

# 661
  • Мнения: 2 739
Vetrena, благодаря за изчерпателната информация. Ще разгледам и може и да поръчам нещо. Че имам едни 3-4 кила и нещо отслабването ми е трудно. То трябва и доста с яденето да се внимава аз тренирам , но си и хапвам и така

# 662
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 584
Дете, внимавай с протеина щом не ограничаваш храненето.
Аз най -много хапесва Iso, което е пуснала Ветрена и Изолата на Geam Beam
В момента за спорта пия само протеин и то само в дните, в които тренирам и то не всеки път, защото понякога веднага след тренировка вечерям
От другите добавки пия Магнезий, Омега 3, витамин В и С, колаген. Напоследък от 3 месеца дори и ВСАА не пия, казано честно не виждам някаква разлика.
За мускулната треска наистина Глутамина много помага. Но и аз се научих като Ветрена да познавам тялото си. Но и при тренировки 5 пъти седмично трудно се стига да зверски МТ. Имам , но лека и приятна, която ме кефи. Просто усещам мускулът и това ви харесва. Когато тренирах 3 пъти и то на мускулни групи, редовно бях с МТ, което е нормално, защото понякога се получаваше цяла седмица от група на група.

Днес си купих карта за 6 месеца в  новоокрита зала в Бургас. Страхотна е на около 1000 квадрата. Има уреди, които не съм ги виждала досега и съм сигурна, че с времето ще имам промени в тренировките, но като започна ще разбера Hug
Много се кефя, защото доста време почаках докато я отвориха.
Вчера и днес почивах, определено имах нужда. За мен възстановяването е много голяма част от успеха.

Пънк, не мога да дам съвет за детето, тъй като аз съм пълен провал с моята дъщеря /никога не са я гледали баби, защото и двете са далече/. От много ограничаване и хранене здравословно, като отиде студентка качи за една година повече от 10кг. Първоначално си мислех, че от стреса, но просто се оказа, че тя се е отдала на ядене на всички боклуци, които никога не са се ядяли в къщи. И това при положение, че и аз и баща й винаги сме били на едно мнение относно тренировките и здравословното хранене.

Последна редакция: вт, 02 юни 2020, 21:01 от ani_d

# 663
  • Мнения: 5 086
Аз също избягвам зверските мускулни трески, макар че има мускулни групи, като гърдите например, където някак естествено получавам такава.

Тази седмица се върнах във фитнеса, до преди това бях на кондиционни тренировки. Започнах с цяло тяло, така мисля известно време да потренирам, докато вляза в някаква форма отново.

Аз за добавките вече имам особено мнение. Протеинът гледам да го набавя чрез храна. Не че нямам два буркана вкъщи, де. Писала съм за тях. На SingleCelled са ми, защото ме притесняват масовите марки и особено сукралозата като подсладител в тях. Притесненията ми бяха "подкрепени" и от ендото ми, та съвсем всичко със сукралоза отрязах. Добавките, които пия, са магнезий, б12, вит. Д, селен и инофолик. Всъщност май само магнезия ми е свързан със спорта. Другото е по препоръка на лекар, като за витамините съм в недостиг. Мисля сега да си поръчам хуск, но него заради рецептите, то са си фибри.

Аз за храните и децата нямам право да говоря, тъй като нямам дете, но пък ясно си спомням аз през какво преминах. Мен ме ограничаваха по естествен начин - просто като нямаш пари за основни продукти, няма и глезотийки. Когато вече парите не бяха проблем, а и не бях под очите на родителите ми, които въпреки че са друго поколение, имат завидна хранителна култура, си наваксах.

# 664
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 584
Абсолютно съм съгласна за сукралозата. Затова и харесвам протеина на Geam Beam, защото го има със стевия. По същия начин и с барчетата, чета внимателно етикетите и внимавам много с вида на подсладителя. Като цяло вече се понаучих да си набавям протеина от храната и само, когато съм яла повече растителна такава, тогава гледам до пия протеин. Като цяло доста го намалих последните 3 месеца и съм доволна.

# 665
  • Мнения: 1 290
Как ми нацелихте основното притеснение, като остане сама да предпочете здравословното пред джънка. Идея си нямам това как става.... Но не е личен пример за съжаление.
Днес съм супер доволна от себе си. Доближавам се до работните си килограми преди карантината. Най-много ме радва клекът. Лично според мен, не толкова тренировките колкото лошата храна влияят на силата. Днес имах сила и някой мускули направо ги убих, до отказ. Но ръката ми явно ще се оправи по-бавно от желаното. Докато си тренирах с обичайните килограми за бицепс, просто усетих как с всяко повторение се усилва болката. И намалих килограмите...
Бягах 2 минути на пътеката, което за мен си е доста.
Лошото е, че залата пак се напълни. Не ме притеснява вируса, но беше толкова приятно, като е по празна.

Като заговорихте за добавки, аз не пия нищо, но имам желание да приемам витамини и магнезий. Лошото е, че не трябва да консумирам нищо с йод. Препоръчайте ми, моля, вие какви марки ползвате, има ли йод в тях?

Ани как върви режима? Аз не мога да се справя с 50/20/30 в/м/б. Докарвам го до 40/30/30 и това е. А даже не слагам зехтин в салатата, ужас просто. Но като цяло въглехидратите ми куцат, а нямам идея как да ги набавя, без плодове и хляб.

Ето една снимка от днес..
Скрит текст:

# 666
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 584
Пънк, писах в другата тема за храненето Simple Smile С две думи никак не върви, дори и с хляб и плодове. 😆 Макросите са ми ок, калориите също, но...
Защо не ти се получава с мазнините откъде ти идват? Аз съм но 52грама на ден и са ми точно, много рядко ги надвишава, примерно като днес, защото съм яла бекон

# 667
  • Мнения: 1 290
Аз не ги надвишавам, въртя около 40 грама на ден. Все пак гоня 1900 калории. Но като въглехидрата е по-малко и процента се променя. А чист въглехидрат, освен ориз не се сещам. Елда, киноа и овесени ядки също хапвам, но без хляб и плодове не става. А идеята да покачването е да де "нахрани" мускула. С плодовете стигам грамажа, но няма полза от това.

# 668
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 584
Пънк, слагам го в скрит текст, че оспамихме темата.
Скрит текст:
Права си за храненето на мускула. Плодовете са ми банан, ябълки, фреш от цитруси, които по принцип си ги ям дори и да съм на по-ниски В. Сега съм включила и малко череши и ягоди, защото не виждам смисъл да се лишавам от сезонните плодове. Изключих сушените, защото като писа ти предния път за тях се замислих, че може би всичката фруктора дето е в тях само измамно ще ми вдига В. Колкото до хляба, ям само Вита Фитнес и домашен, който никога не е с бяло брашно. Ако ядеш 100г ориз и 100г елда, ще имаш 150 гр В, другите от 200-300г моркови са ти още 30 или някакъв друг въглехидратен зеленчук и останалите си идват от другата храна. Все пак всички зеленчуци си имат В. Можеш да добавиш спагети от ориз, елда, киноа, спелта за разнообразие. Сега купувам едни с амарант, направо са страхотни, че и 100г в сурово състояние не ми стигат. Грах, нахут, червен боб също вдига В. Ако и това не искаш до ядеш караш само на ориз, елда и киноа, но гледаш да го имаш на всяко хранене. Сутрин елда с мед и извара, на обяд пиле с ориз, вечер риба с киноа и си готова с Въглехидратите и малко мазнини

Последна редакция: вт, 02 юни 2020, 23:09 от ani_d

# 669
  • Мнения: 1 982
Тренирам три пъти седмично- два за горна , един за долна. Мускулната треска за горна част си е съвсем лека, но в долната е зверска, вече трети ден не ми минава.

Пънк ситуацията в нашето семейство е абсолютно същата. Даже снощи за пореден път се скарахме с мъжът ми по този повод Sad

# 670
  • Мнения: 385
Скрит текст:
Да раздвижа малко темата.
Момичета какви добавки приемате?
Аз пия аминокисилини, от утре започвам и протеин.
Тренировката във фитнеса вече е факт, обаче имам непоносима мускулна треска на краката и глутеуса, ходя като робокоп.
Та другият ми въпрос е как се справяте с мускулната треска?
Аз пия БЦАА по време на тренировка.
Протеинът, който най-много ми харесва засега като формула, текстура и вкус е колагеновият на MyProtein и веган протеинът на Women's Best. Най-често ги ползвам за закуска в овесена каша или си правя протеиново кафе. Вече рядко пия протеинови шейкове.
Също така вземам омега 3, магнезий, цинк, колаген на капсули, витамин а и д, куркума под формата на капсули с черен пипер.

# 671
  • Мнения: 1 290
Ох, да ви се оплача...Sob.  За първи път ми се случва, както си клякам и нещо изпука в кръста. Изправих се и на следващото клякане, като ме проряза...ужас. Спрях с клековете, но съм тъпо и упорито да си довърших тренировката на машини и стиснати зъби. Обаче боли, мамка му. Дано се оправи бързо и да съм на линия скоро.

# 672
  • София
  • Мнения: 12 012
Ох, да ви се оплача...Sob.  За първи път ми се случва, както си клякам и нещо изпука в кръста. Изправих се и на следващото клякане, като ме проряза...ужас. Спрях с клековете, но съм тъпо и упорито да си довърших тренировката на машини и стиснати зъби. Обаче боли, мамка му. Дано се оправи бързо и да съм на линия скоро.

Питай 5G мрежата какво ти е изпукало.

Така става, когато се пресилваш или не изпълняваш правилно упражненията.

# 673
  • Мнения: 812
Ох, да ви се оплача...Sob.  За първи път ми се случва, както си клякам и нещо изпука в кръста. Изправих се и на следващото клякане, като ме проряза...ужас. Спрях с клековете, но съм тъпо и упорито да си довърших тренировката на машини и стиснати зъби. Обаче боли, мамка му. Дано се оправи бързо и да съм на линия скоро.

Питай 5G мрежата какво ти е изпукало.

Така става, когато се пресилваш или не изпълняваш правилно упражненията.
Много е неприятно,аз също съм го изпитвала,трябва ти почивка ,за около седмица отшумява.
Вероятно много си дигнала килограмите на тежестите,а тялото ти не е било готово за тях.
При мен нищо ново , продължавам тренировките от вкъщи ,основно с базови упражнения.Но отчитам напредък с развитието на глутеусите.

# 674
  • Мнения: 1 290
Това е странното, нито съм се пресилила, нито пък техниката ми беше лоша. Клекът ми е любим и винаги подхождам с уважение към него.  Не съм пипала килограмите. Но...5G мълчи по случая.

Общи условия

Активация на акаунт