Как тренирам - 24

  • 27 470
  • 753
  •   1
Отговори
# 675
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 639
Ох, да ви се оплача...Sob.  За първи път ми се случва, както си клякам и нещо изпука в кръста. Изправих се и на следващото клякане, като ме проряза...ужас. Спрях с клековете, но съм тъпо и упорито да си довърших тренировката на машини и стиснати зъби. Обаче боли, мамка му. Дано се оправи бързо и да съм на линия скоро.
С риск да ми се обидиш, но мисля, че много бързо искаш да влезеш във формата от преди 3 месеца. Все пак не си тренирала през това време с тежести и това има голямо значение. Пази се, да не си докараш по-сериозен проблем. Даже е добре за всеки случай да си направии една консултация с лекар.

Аз днес правих гръб. Освен с тежести, правих едни упражнения за мобилност от инстаграм и усещам, че ме чака МТ утре. Много ми харесаха, чак не ми се вярва, че без тежести има такова страхотно натоварване. https://www.instagram.com/p/CAd4XdvgXV4/?igshid=691l4h20oct1

# 676
  • Мнения: 1 290
Ани, защо да се сърдя, то е факт, че искам нещата да станат бързо. Мисля, че всеки иска. Но трениращите сме наясно, че не става. Винаги съм тренирала на горна граница, никога не съм се надценявала, но и не съм се пестила.
СТранното за мен е, че не съм ползвала повече тежести и нещата се случиха по средата на втора серия. Т.е. една се направих съвсем нормално, без да се напъвам. Но може да съм се разсеяла или за момент да съм отпуснала ядрото, не знам. Не го очаквах.
Хубавото е, че днес съм по-добре. Надявам се до ден два да се оправя. Сега почивка и после още по-предпазливо, че една травма може да върне всеки месеци назад.

Тези упражнения за гръд са жестоки, нормално е да имаш мускулна треска. Ама и мацката дето ги показва какъв хубав гръб има...Purple Heart

# 677
  • Мнения: 10 026
Punk, бързо оздравяване ти желая.

Аз съм забелязала, че въпреки че тренирам почтено, имам тенденцията да се пестя.
Преди имах прекомерен страх от контузии. Не си познавах тялото още.
Вече са по-добре нещата.

В понеделник тичах 15км
Вторник рамо + бицепс + корем
Сряда глутеус + краци
Четвъртък пауза
Днес горна част- гърди, гръб, трицепс
И надявам се, тичане.

Тук цяла седмица вали като из ведро. За късмет, точно когато работя не вали. 😢
Малко дъжд не ме стряска, но в порой не става.
Йога правя всеки ден. Оправих си шпагата от дясно, но наляво не. Много навеждания назад ме чакат. Таза не ме пуска, хамстрингите ми са като дъвка.
До края на месеца би трябвало да си върна гъвкавостта от преди.

# 678
  • Мнения: 2 742
Ани, защо да се сърдя, то е факт, че искам нещата да станат бързо. Мисля, че всеки иска. Но трениращите сме наясно, че не става. Винаги съм тренирала на горна граница, никога не съм се надценявала, но и не съм се пестила.
СТранното за мен е, че не съм ползвала повече тежести и нещата се случиха по средата на втора серия. Т.е. една се направих съвсем нормално, без да се напъвам. Но може да съм се разсеяла или за момент да съм отпуснала ядрото, не знам. Не го очаквах.
Хубавото е, че днес съм по-добре. Надявам се до ден два да се оправя. Сега почивка и после още по-предпазливо, че една травма може да върне всеки месеци назад.

Тези упражнения за гръд са жестоки, нормално е да имаш мускулна треска. Ама и мацката дето ги показва какъв хубав гръб има...Purple Heart
И не само гърбът е хубав:stuck_out_tongue_winking_eye:
Това упражнения не съм го и виждала даже. Имам чувството, че ще ме болят костите от пред на чатала при изпълнение

# 679
  • Мнения: 10 026
Това е Салабасана-Скакалец, и вариация на Сфинкс. Като сложиш тънко одеалце не убива на чатала.

# 680
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 639
Тези упражнения за гръд са жестоки, нормално е да имаш мускулна треска. Ама и мацката дето ги показва какъв хубав гръб има...Purple Heart
И не само гърбът е хубав:stuck_out_tongue_winking_eye:
Това упражнения не съм го и виждала даже. Имам чувството, че ще ме болят костите от пред на чатала при изпълнение
Наистина е много готина, много я харесвам и често си пускам нейни упражнения. Ама с тия ластици и дивани в извънредното ме разби. Joy
Определено ми е доста напрегнат гърба днес, което ми говори, че добре съм се справила и скоро пак ще ги направя.
Дете, сложих две килимчета едно върху друго, че моите кокали доста стърчат и наистина не е приятно. Особено като се стремиш и краката да са повтигнати и таза стегнат още повече се усеща.
Аз пък да ви се оплача, че гърбът ми се е разширил в страничната област на плешките. Снощи мерих една рокля от този тип https://www2.hm.com/bg_bg/productpage.0388651001.html .  Ей така ми стърчи над ръба и хич не ми хареса.

# 681
  • Бургас
  • Мнения: 2 098
И аз вече мога да споделя нещо по-конкретно. Много съм доволна от вчерашната тренировка за крака и дупе + бягане на пътеката. Аз си се пазя Simple Smile и от МТ и от контузии, та си тренирам със смешно малко кг, но за момента ми е добре.
Непонятно ми е как се бягат 15 км, вчера май за първи път ми се случи да бягам на пътеката 20 мин без прекъсване, което за мен е почти маратонско бягане, а то се оказа, че съм минала 2.5 км според показанията на пътеката и 2км според гривната... Та това, което коментирахте като ефект от 2 пъти седмично по 5-6км скоро няма да мога да го усетя Sad Шпагатите и аз започнах да си ги разтягам редовно, ляв и десен са добре, страничния още го мъча.
Dez, ти каква йога практикуваш?

# 682
  • Мнения: 10 026
Sunny, в лесопарк се тича лесно и приятно, не е като на пътека в затворено помещение. И все пак тренирам за маратон, и 15, 20, 24км са си в реда на нещата. Стандартно тичам 11-12км. И не за да отслабна.
Тук го пиша като "кардио", не виждам смисъл да уточнявам.

Практикувам Аштанга йога, самостоятелна практика.

# 683
  • Бургас
  • Мнения: 2 098
А тези 11-12 км за колко време горе-долу ги изминаваш? Иначе не бих каза, че за отслабване бягам. В момента даже съм много доволна от теглото си 155 съм висока, 47.5 кг последната седмица.

# 684
  • Мнения: 10 026
Аз не бързам, с пулс под 150  BPM, под час.
В маратонския ми сплит първите 10км са 50мин.

Което не значи нищо, общо взето.

# 685
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 639
Днес се разписах с 5км тичане край морето..за 30мин. Не съм правила кардио доста време и определено ми дойде много добре. Това ще е за днес. Утре почивам, в понеделник ще правя глутеус

# 686
  • Мнения: 1 586
Браво, Ани, страхотен резултат! И аз се стремя към 6 мин. за километър, но още не мога да го постигна. Сега бягам 6 км за 37-37.30. Близо съм, но имам още работа.

Вчера тренирах горна част в залата. Сега пия кафе и ще направя една следобедна тренировка долна част (основно дупе) в офисната фитнес стая, докато любимият си довършва някакви неща от седмицата. Утре сутринта, ако не вали, ще тичам. В понеделник почивка и от вторник вече съм редовно в залата.

# 687
  • София
  • Мнения: 12 011
Аз тренирам за бицепс с чаша розе.
Шегувам се - почивам днес и утре. Тренира ми се, но след 4 поредни дни е време за релакс.

# 688
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 639
Аз тренирам за бицепс с чаша розе.
Шегувам се - почивам днес и утре. Тренира ми се, но след 4 поредни дни е време за релакс.
Тая тренировка мноооого ми хареса 😍
Днес почивам, но все пак успях до направя 10000 крачки и то ходене по плажа. Добре усетих мекия пясък в прасеца. Поплажувахме два часа с децата, супер релакс беше. 🏖️🍦И малко нескромно може да ви прозвучи, но най-после взех да си харесвам краката. 🤸‍♀️🏃‍♀️🤸‍♀️😊 Скоро се надявам и д...то да е във формата, която искам
Скрит текст:

# 689
  • Мнения: 812
Ани, поздравления,освен че формата ти е топ,ами и кожата ти е чудесна.Как човек да не се вдъхнови да постигне такава форма.Едва ли обаче ще се похваля скоро с такива резултати,аз не съм стриктна в храненето,но поне не ми липсва дисциплина в тренировките.
От седмица разделих тренировките на горна и долна част,като си мисля да включа отделно ден само кардио ,но високо интензивна тренировка или табата,и една тренировка за мобилност.

Общи условия

Активация на акаунт