Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 8

  • 30 352
  • 757
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 20 174
ДХЗ, а преди или след хранене пиеш, в листовката нищо не пише?

# 196
  • Мнения: 22 995
ДХЗ, а преди или след хранене пиеш, в листовката нищо не пише?
Ами не съм обръщала внимание това, честно казано.Явно няма значение щом не пише.

# 197
  • Мнения: X
Доки не спря да ме пита сменяла ли съм мъжа,
Ох, разсмя ме 😸

да намали въглехидратите и да увеличи пробиотиците като профилактика.
Точно това щях да те посъветвам.
А кои пробиотици препоръчвате.

# 198
  • Мнения: 20 174
Ох, аз ги пих преди много години, тогава ми помогнаха Пробиен на сашета, но вече има и много по нови, та не мога да кажа
Но най-добър резултат има с нисковъглехидратното хранене.

# 199
  • тук-там
  • Мнения: 5 718
Кармолис пием покрай грипа. Или не ни хваща или го караме леко. Вълни нямам, но главоболие и нервност се повлияват добре от капките.

# 200
  • София
  • Мнения: 13 206
Сената не е добре за стомаха Simple Smile Аз много пия чай и реших да запазя вашата препоръка но погледнах състава и избягвам сена - води до разтройство и привикване - после стомаха не работи добре сам Simple Smile
Не е задължително. Аз имам редовен стомах. Този чай не ми влияе разстройващо. Да, по-често е, поизчиства, но не всеки ден и като не го пия нямам проблем. Това не е Сание, количеството сена е минимално. Трябва човек да си пробва. Пих го 6 месеца по 2 пъти на ден. Следващите 6 месеца всичко си ми беше ОК, не е имало привикване. Но иначе, добре че обърна внимание, че може да има проблем. Аз по принцип чета подробно.

Последна редакция: сб, 08 фев 2020, 19:43 от Vache

# 201
  • Мнения: 3
А чай от коприва за какво се пие, Павлета?
А чай от коприва за какво се пие, Павлета?

# 202
  • Мнения: 3
Чай от коприва започнах да пия, защото благоприятствал вълните и безсилие то, който ме наблягат често вече...

# 203
  • Мнения: 220
Иначе сега ме подсетихте, че имах мигренозни дни преди цикъл. Не знам от какво и защо са изчезнали. Пу пу дано не се връщат.

Били са на хормонална основа - късметлийка ! Моите се влошават даже.

За косата не мога да дам обективно мнение. При мен нещата се влошават на стресова основа. Много се влошаваха нещата след бременности и раждания , още след първата бременност имаше голямо оредяване. Гривата ми оредя поне на 1/3. Дерматологът  каза че целта ми е да запазя каквото имам, не се говореше въобще за 100% възстановяване.
Каза ми че има случаи на пълно окапване на окосмяването от стрес и че трябва да се радвам че не съм от тях. Точно се бях позакрепили малко нещата с косата и когато баща ми се оказа че е тежко онкозаболяване (почти три години го гледахме с майка на смени като инвалид 100%) съвсем отидоха в канала. Тогава просто ден след ден виждах със собствените си очи как косата ми капе на кичури и не само косата а дори вежди и мигли.  След това никакви маски, масла, балсами и прочие терапии -керастазе/ , портокалови корички / бани с  чемерика- не ми помогнаха. От тогава не слагам и спирала , миглите ми са трагедия. Купих и екстеншън опашка и си я слагам по празниците. Жалка съм но с тези три косъма какво ми остава...

Разгледай в алиекспрес и алибаба за перуки и тупета от естествена коса. Има много варианти.

# 204
  • Варна
  • Мнения: 25 255
И на 15ти ден от новия цикъл прокървих, в оскъдно количество, еднократно. 2 дни имаше съвсем леко зацапване и спря.
Савина,
какво се оказа в крайна сметка? Влязох в темата, защото ми се случи същото. Тази сутрин, 17-ти ден от МЦ. Ще се допитам до лекар, естествено, но дотогава...

# 205
  • Мнения: 22 995
Да не е от овулацията?

# 206
  • Варна
  • Мнения: 25 255
Не, започна да прилича на М... Явно ще се ходи на лекар.

# 207
  • София
  • Мнения: 1 109
И на мене ми се е случвало. Дори миналия месец ми дойде на 16 ден.

# 208
  • Мнения: 378
Здравейте.  На 49 съм все още , имам си м., също съм с  намалена почти никаква функция на щитовидната жлеза.От 4 години съм много нервна и на моменти бясна от нищо.  От горе долу толкова имам постоянен  хроничен вече гастрит и рефлукс.От това напрежение ,тревожност направо си усещам как ми се вдигат киселините.  Вие какво пиете за тревожност и напрежение. Купих мента глог и валериан.

# 209
  • Мнения: 220
При мен от миналата година започна тази силна нервност, особенно преди цикъл, луда ставам. Prim Oil ме прави коте 😂😂😂
По 2т и мъркам блаженно спокойна 🧘♀🧘♀🧘♀

Общи условия

Активация на акаунт