Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 24

  • 32 548
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 230
Елора, извинявам се, тъй като тук няма как да се "прочетат" емоции, но имам чувството, че ми се караш. Ако е така, ще те помоля да си по премерена.
Не съм вадила цитати, но ако държиш...
Иначе видях, че си от самото начало в темата 2017. Ще изчета всички теми. Всяко мнение е важно, човек да си направи изводи- лично за себе си. Всъщност това е целта и на форума.

# 721
  • Мнения: 31 651
Вероятно голяма част от хората стигнали до нисковъглехидратно хранене са прочели доста гледни точки преди това. Не разбирам защо постоянно ВМ НВХ хранене  се приравнява на кето...Защо нисковъглехидратното хранене се нарича едва ли не безвъглехидратно и т. н. Защо в крайна сметка високомазнинното хранене се приравнява на някакво невероятно тъпчене с огромни количества мазнини, от буркана едва ли не.
Елора, по повод ЩЗ. Много вероятно е автоимунни заболявания да се отключват от консумация на зърнени храни- има и доказани такива (никак не са малко)  връзки. Та не е изобщо чудно, че толкова хора имат заболявания на ЩЗ. Друг е въпросът, че има и някои лекари които проблемна ЩЗ не ги впечатлява особено...
Тука неведнъж са влизали някакви, които от четене на една статия решават, че ядем по пет пакета масло на ден Mr. Green
Така става като се чете и не се вниква.
Щитовидните проблеми може да са резултат от много неща. Може от стрес, зърнени,  химия, може от радиация. А може от всички причини накуп.
Повечето с болна щитовидна имат проблем и с ИР. Но се неглижира.
С 15 години закъснение ми се откри проблема с щитовидната. Бях на 28. Но ендото ме гледа, че съм с огромен корем и така и не ми обясни нищо за кз, инсулин, нито изследвания ми пусна. Каза просто, че е автоимунно заболяване, нямало лечение,  на ти хапчето. Ще стопира поне процеса на унищожаване на жлезата. И ограничи малко хляба, но не го спирай.
Чак 2013 друг ендо ми обърна внимание и пусна изследванията за кз и инсулин. Тогава почнах да откривам топлата вода.

# 722
  • Мнения: 27 487
Връзка ЩЗ-вит. Д има също. А и между ИР и вит. Д също има връзка. Нещата са навързани...
Относно 5-те пакета масло- донякъде го разбирам, защото зависи от каква гледна точка "идваш". Ако цял живот си ограничавал мазнините, ако си се страхувал от тях, как да разбереш какво значи "да ядеш повече мазнини"? Отделно, докато на човек му се изясни какво е % от калориите за деня и докато успее да го "визуализира" като количество  си е предизвикателство...

# 723
  • Мнения: 12 700
То и на мен отначало ми се виждаше че все много мазно съм изяла, а бях далеч от това. Ама нали цял живот преди това съм слушала как колкото може по-малко мазнини да се ядат и накрая вече и малкото ти вади очите. Не вярвам че някой тук яде масло с пакетите или пък ръфа сланина и пръжки за закуска. Може и да има де, ама не е норма със сигурност...

# 724
  • Мнения: 18 542
А Може ли да споделиш кои са тези материали, които "защитаващи ВХ и плюещи мазнините" си чела. Ако не ти представлява трудност разбира се.

Иначе теб до накъде те разбирам. Месодян тип човек  да го накаряш да яде растения. Никой не може да избяга от природата си. Дори психически би било пагубно.
Вегански и пропагандиращи вегератианство, а също и че червеното месо предизвиква рак, а наситените и особевно животинските мазнини вдигат холестерола (което дори да е така не е непременно лошо). Не мога да цитирам конкретни, защото не пазя изследвания и статии, освен ако не съм ги споделяла веднага след като съм попаднала на тях тук.
Така или иначе на доказване е задължен този който твърди, че едно нещо предизвиква другото. Тоест трябва обяснение как мазнините предизвикват даден процес, щом се твърди, че го правят, а не аз или който и да било да доказва как не го предизвикват.

# 725
  • Мнения: 27 487
Толкова информация/източници съм изчела- от всякакви гледни точки- откакто разбрах, че имам ИР, че няма как да пазя всичко и аз. И винаги се оказва, че някой тук поства неща които не съм чела все още. Blush Важното е всеки за себе си да не спира да търси информация, да чете различни източници и да отсява измежду тях. Не може някой друг да я свърши цялата тази работа.

# 726
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Колко струва книжката на Дени и само с поръчка ли се купува, или в провинцията също може да се намери......дълбоооооката провинция имам предвид.

26 лева
От страницата на Деница, свързваш се с нея и поръчваш.

# 727
  • Мнения: 5 459
Не знам мишките дали са можели да помнят и да учат, но аз вече съм писала, че като бях на Дюканска адски бях затъпяла. Но там знаете няма никак мазнини и въглехидрати, освен салатите, които за мой ужас се ядяха без мазнина, а аз салата без зехтин, едва преглъщам. Та аз забравях елементарни неща, но за сметка на това пък здравословно, като цяло бях добре и бях много спокойна. Не пиех антидепресанти и вървях по 10 километра на ден, без да се изморявам....Но, високомазнинната ми е по-комфортна. Обичам някой мазнини като сметана, зехтин и чисто масло....

# 728
  • Мнения: X
Това с "... изследвсхме мишки 3 дни и...!" звучи като "Сложихме метал във вода за три дни и той не ръждяса.Следователно водата не причинява ръжда." Само дето никой не отчита, че за някои процеси си трябва технологично време.

# 729
  • Мнения: 4 042
Понякога си мисля, че в темата основно аз имам вина за това постоянно бъркане на кето и НВ ВМХ. Защото съм минала и през двете и когато пиша ту за кето, ту за нв вмх, хората остават с убеждение, че е едно и също. Аз си ги разграничавам отлично, и съм писала не веднъж, толкова и толкова време бях на кето и се случи еди какво си, толкова и толкова на нв вмх и стана това и това, но не мога да го правя във всеки пост все пак. А може и да се надценявам, и да не е в мен вината за объркването, а от далеч по-популярния "извор на информация" Атанас Узунов, популяризирал кетото, но не поставил граници, наричайки нещата с истинските им имена, а наричайки ги "режим отслабване" и "режим задържане".

# 730
  • Мнения: 27 487
Бледолилава, със сигурност не идва само от теб това. Доста хора като пишат тук за първи път си идват вече информирани ( по един или друг начин) от друго място Blush Все пак, когато започнах да пиша и чета темата, ти вече си била минала по-голямата част от отслабването. Но да ти кажа, върнах се тогава специално да прочета няколко теми назад и да видя какво са постигнали пишещите в темата и откъде са тръгнали. Даже мисля не един твой пост в стил "край, спирам с кетото" имаше Grinning Изобщо, не е като сляпо да си вярвала в кетото и да не си имала своите съмнения  и проби-грешки...То така и трябва, нормално е човек като "изпробва" нещо ново на себе си да има И съмнения дали е на прав път. За мен лично това прави мненията ти доста ценни. Hug

# 731
  • Мнения: 5 459
Ами като гледам, доколкото разбрах в кетото не се яде чесън и лук, щото били под земята. Аз без чесън и лук не мога.....

# 732
  • Мнения: 2 275
Никой няма вина. Просто много хора не си дават труд да прочетат информацията /първата страница за ВМНВХ. Жалко за труда на Шоки, Кам и другите.
От друга страна им е по-лесно със списъци: това е разрешено/това е забранено. И за това АУ има успех.
И не на последно място: това не е режим за 1-2-3 месеца и после както преди.
Свободен цитат на Айнщайн: не може да правиш едно и също и да чакаш различен резултат.

# 733
  • Мнения: 24
Тъй като аз съм една от тези на кето, да попитам по опитните, защо не се препоръчва в дългосточен план? Вярно, изследванията последният път не ми бяха особено добри( с вдигнатия инсулин,холестерол и КЗ) ,но все още не съм се отказала. Правя леки корекции в храненето, пък да видим дали ще има промени другия път.
Аз лично разбрах и се запалих по този режим от д-р Берг в Youtube, а по-късно и от други. Но досега никой не съм чула да не го препоръчва в дългосрочен план. Аз за себе си смятам, че едва ли бих издържала години наред с до 20гр въглехидрати, защото май ям твърде много зеленчуци. Смятам, че след като се отърва от по-голямата част от "товара си", мога да мина по-лек режим като НВ ВМ.

# 734
  • Мнения: 5 459
Аз нямам воля за кето......Честно казано и аз от дъжд на вятър прегрешавам с някоя мандаринка. А преди да започна режима, не обичах никакви плодове. Сега "ритам" за плодове...

Общи условия

Активация на акаунт