С "наследствено" образование и професия ли сте?

  • 4 038
  • 102
  •   1
Отговори
# 75
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Средното образование - механотехникум.
Баща ми, брат ми, АЗ и племенника ми.

# 76
  • Мнения: 1 520
Не, изобщо.

# 77
  • София
  • Мнения: 39 136
По едно време учих филилогия - като баба ми и майка ми, обаче катерорично отказвам да преподавам и затова после записах и друга бакалавърска степен, която наистина ми допада.

Също така бягах надалеч от мъже, завършили "Попов" и МЕИ като баща ми, ама все на такива попадах. Mr. Green

# 78
  • Мнения: 2 697
Интересна темичка  Wink...При мен на пръв поглед професията не е наследствена...И двамата ми родители са физици (майка ми метеоролог, а баща ми педагог), а аз завърших психология. Но все пак това е на пръв поглед. newsm12 Като се замисля по-скоро имам склонността на баща ми към хуманитарните специалности, защото при все, че е физик по диплома, е философ и психолог по душа...smile3521

# 79
  • Мнения: 2 631
не, родителите ми са лекари, аз съм икономист Peace

# 80
  • Мнения: 1 063
Не. Но семейството ми ме е подкрепяло в избора ми за висши образования! А и за средното!Сама си избирах какво да уча и т.н.

# 81
  • Мнения: 4 806
не, няма нищо общо нито образованието, нито професията. Но влияние имаше, защото исках да уча нещо, което да не е като тяхното Simple Smile

# 82
  • София
  • Мнения: 4 889
Не. Майка ми и баща ми са обикновени среднисти, аз станах инженер, но като цяло мечтата ми беше да съм журналист. Абе живот на бубуни, как по друг начин да го опиша..?!

# 83
  • Мнения: 6 648
Не и никой не ми е влиял от родителите.

# 84
  • Мнения: 1 800
Не, баща ми е пенсиониран военен, майка ми - строителен техник. И двамата нямат висше образование. Аз съм икономист. Подкрепиха избора ми, не са ми влияли по никакъв начин.

# 85
  • Мнения: 888
завърших бакалавърската степен икономика като мама, ама магистратурата е туризъм, няма много общо май> newsm78  Heart Eyes

# 86
  • София
  • Мнения: 39 935
Нищо наследствено няма в мен. Роднините ми по майчина линия са военни, дядо ми, братята му и т.н. По-старото поколение, т.е. пра-пра са духовници.
Радвам се, че не съм поела по стъпките на баща ми, т.е. мързел, скука, отегчение, 8ми клас.
Мама пък е икономист. Исках като ученичка да уча в художествената гимназия, не знам точно какво стана - но не стана. После пък под давление на мама кандидатствах в икономическия техникум - не ме приеха. И тогаз стана обрата в живота ми, т.е. техническото избуя.
Подхлъзнах се и по икономическата равнина, но едва след като завърших Техническия. Учих 2г Финанси в УНСС, трябваше да изкарам само още една, но реших, че не ставам за икономист. Може би до известна степен разочаровах мама, но какво да се прави.

# 87
  • Мнения: 826
Само донякъде се припокривам с баща ми.
С брат ми завършихме едно и също средно и висше.

# 88
  • Мнения: 3 457
Не и никой не ми е влиял от родителите.
и при мен така

# 89
  • Мнения: 1 416
Родителите ми се журналисти - аз също...

Общи условия

Активация на акаунт