Мнение за ,,МАЙЧИН ДОМ,,

  • 3 121
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 163
Лежала съм там. Уж ме пратиха при познат лекар, като се очакваше той да е по-внимателен. А то... Дори не дойде да види как съм. Останалите, работещи там, бяха пълни темерути и страшно невнимателни при манипулациите. Както по-късно разбрах, въпросният "познат лекар" е казал, че "ако се наложи да постъпиш в Майчин дом, няма да те оставят да уммреш. За такава заплата - толкова."

Да обобщя: пълна мизерия, изключително нехигиенично, груб песонал, който се отнася с пренебрежение и досада и не дава информация.

По мнението на една моя близка пък, там са си направо касапи и убийци. Отказаха да й направят цезарово, при положение, че тя раждаше преждевременно (началото на 8-ми месец), бебето беше седалищно, майката - 38 годишна, с висок доптър, еднорога матка и 3 спонтанни аборта. Оставиха и майката, и бебето да се мъчат цяла нощ. Детето почина.

Причината за отказа? Ами нямало го завеждащия на отделението. Според мен беше защото тя отказа да си плати рушвета, който й поискаха. Виж, при следващото й раждане се погрижиха за нея. Щото цака. От страх и безизходица.

# 16
  • Мнения: 601
Аз раждах там и двата пъти- без уговорка. Екипа си свърши работата повече от чудесно.  Не съм очаквала любезно отношение, защото при първата си бременност лежах там за задържане и вече знаех що за птици са персонала в голямата си част...обаче видях и как светкавично реагират при екстремни ситуации. Това мен ме караше да се чувствам сигурна. И затова съм изключително доволна. Помня, че тогава се оплаквах от условията в болницата, но пък никой не успя да ме убеди да отида другаде  Grinning!
Успех и леко раждане!

# 17
  • Мнения: 296
Следях бременността си там, родих там и живот и здраве с второто дете пак там ще родя. Никой не може да ме разобеди, безкрайно съм доволна от екипите, специалистите и отношението Laughing

# 18
  • Мнения: 296
И още нещо,ако ще раждаш нормално правеха ремонт (не знам дали е приключил) на 12 ет.където са физиологичните раждания, така че атмосферата би била добра. Но трябва да сеи убедена и сигурна,че ще получиш най-добрите изследвания за бебето

# 19
  • Мнения: 2 663
Аз раждах в Майчих дом. Много съм доволна, но не съм очаквала 5 звезди и румсървиз, а блестящ медицински екип, възможно най-малко рискове за мен и детето ми и го получих.
Следих си бременността в часния кабинет на лекаря, който ме изражда, а той е именно в МД, преди това бях слушала толкова за какво ли не /негативно/ за там, че бях с огромни предубеждения, но сега не мисля така.
Това е от мен, иначе наистина във форумите има много инфо за МД и останалите родилни домове- това е моят опит.
На теб-леко раждане и следко бебче  Hug

Подкрепям изцяло това,дори с Ази бяхме при един доктор.
Освен всичко друго  не съм чула една груба дума от никого

# 20
  • Мнения: 181
Първото раждах там и ако има второ пак там ще отида. Условията са мизерни, но съм впечатлена от екипа  Shocked Grinning

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
и 1-вото там и 2-рото там и 3-тото (но няма да има такова) пак бих го родила там.

# 22
аз също раждах там. Лежах близо месец преди да родя за наблюдение и наистина бяха доста груби в патологията, но в родилното бяха страхотни и се държаха невероятно добре. После раждаш и /ако раждаш нормално/ те качват заедно с беб4е на 12-ти етаж, където тия ми ти лелки те изяждат с парцалите!!! Една огромна лелка с вид на кечистка щеше да ме набие че съм отишла на тоалет без всъщност да имам външни шевове.Обаче на теб не ти пука защото най-страшното е минало.

# 23
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 711
И аз, живот и здраве, ще раждам там! В крайна сметка човек като ражда не отива на почивка в хотел 5 звезди и все ще издържа "мизерните" условия, което смятам, че е доста прувеличено. В началото си мислех аз VIP стая /заради отделните баня и тоалетна/, но смятам, че ще умра от скука, та може и да не съм във VIP. Специалистите наистина са страхотни и може да се разчита на тях на 100 %, а това е най-важното.
Леко раждане!  bouquet

# 24
  • Мнения: 3 356
... После раждаш и /ако раждаш нормално/ те качват заедно с беб4е на 12-ти етаж, където тия ми ти лелки те изяждат с парцалите!!! ...
Важното е да не им се връзваш.Аз едната с доста свиреп вид я вдигах 4 пъти едната нощ,заради девойката,дето беше с мене.Първият път не и беше много кеф,ама след това се разсъни и си ударихме страшен лаф.Тези дето се занимават с децата са по-гадни.

# 25
  • Мнения: 46 520
Лежала съм там за задържане, нито ми видяха бременността, нито миомата, проблемът не беше в ехографа (вагинален), а в "големите" специалисти. Не бих се върнала никога.

# 26
  • Мнения: 268
И аз си следих бременността в частния кабинет на доктор, който работи в МД. Раждах там, отидох с големи очаквания, излязох много разочарована и то не от условията.

 при мен ситуацията беше горе-долу същата.
 

# 27
МИЛИ МОМИЧЕТА,АЗ РАБОТЯ В М.ДОМ И МИ Е МНОГО БОЛНО ДА ЧЕТА НЯКОЙ ОТ ВАШИТЕ ИСКАЗВАНИЯ.ЛОШИ ИЛИ ХУБАВИ ПРЕЖИВЯВАНИЯ МОГАТ ДА СЕ СЛУЧАТ НА ВСЕКИ И НА ВСЯКО МЯСТО.ПРОСТО ТАКА СЕ Е СЛУЧИЛО ЗА НЯКОЙ.БАЗАТА ДЕЙСТВИТЕЛНО НА НЯКОЙ ЕТАЖИ НЕ Е ДОБРА.НА 12 ЕТАЖ -ФИЗИОЛОГ.ОТДЕЛЕНИЕ ЗА БЕБЕТА И РОДИЛКИ ВСЕ ОЩЕ СЕ РЕМОНТИРА И ЩЕ СТАНЕ СТРАХОТНО.НА 7 ЕТ.КЪДЕТО СА ЖЕНИТЕ РОДИЛИ Ч/З СЕКЦИО Е ДОСТА ЧИСТО И УЮТНО. В РОДИЛНА ЗАЛА НА ВСИЧКИ ВИ ПОЖЕЛАВАМ ДА СЕДИТЕ НАЙ-МАЛКО(ЛЕКО И БЪРЗО ДА РОДИТЕ),ТАМ СЪЩО Е ДОБРЕ,НО НЕ МИСЛЯ 4Е ТОЧНО ТАМ ЩЕ ОГЛЕЖДАТЕ ОБСТАНОВКАТА.
А НА ДРУГИТЕ ЕТАЖИ СА ПАТОЛОГИЧНИ КЛИНИКИ-НА КОЙТО НЕ ПОЖЕЛАВАМ ДА СТЕ И ДА ИМАТЕ ЛЕКА БРЕМЕННОСТ.ТОВА СА 5,7 И 10 ЕТ
НА 4 ЕТ СА ЛАБОРАТОРИИТЕ-СЪЩО НЕ ВИ ИНТЕРЕСЪВА
НА 3 ЕТ СА РОДИЛНА ЗАЛА И ГЕНЕКОЛОГИЧНА РЕАНИМАЦИЯ
НА 8 ЕТАЖ Е СЛЕД РЕМОНТ И ТАМ Е ОТДЕЛЕНИЕТО ЗА НЕДОНОСЕНИ БЕБ4ЕТА КОЙТО ОЖИВЯВАТ ОТ 600 ГР.
НА 6 И 9 ЕТ. СА ГИНЕКОЛОГИЧНИ ОТДЕЛЕНИЯ-ЗА МИОМИ,РАК И Т.Н
НА 11 ЕТ Е КЛИНИКАТА ПО СТЕРИЛИТЕТ
НА 13 ЕТ Е ВИРУСОЛОГИЯТА
НА 14 ЕТ ГИНЕТИКА
ВСЪЩНОСТ ВАС ВИ КАСАЯТ САМО 3;7 ИЛИ 12 ЕТ А ТАМ Е ПРЕКРАСНО
ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ ВИ УСПЕХ
И ЗНАЙТЕ ЧЕ АКО ЩЕ И В НАЙ-СКЪПАТА ЧАСТНА Б-ЦА ДА СЕ НАМИРАТЕ МОЖЕ ДА СЕ СЛУЧИ НАЙ-ЛОЩОТО.ВСИЧКО СИ Е БОЖА РАБОТА
БОГ ДА ВИ ПАЗИ И
ЛЕКО РАЖДАНЕ   bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 4 966
така е ,аз раждах секцио на 7мия етаж.Наистина е добре.

# 29
  • Мнения: 3 356
Аз съм от доволните.Не знам сега какво се е променило,но на 12 етаж хигиената не беше през лятото на 2005 на ниво.Да не говорим за банята  Sick,но от всичко друго съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт