Мнение за ,,МАЙЧИН ДОМ,,

  • 3 123
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Аз не бих отишла да раждам там.Лежах там 2 пъти за задържане и условията не са никак добри.Родих в Шейново и останах доволна.

# 46
  • Мнения: 4 629

ОТ ЛИНИИКАТА КОЯТО СИ ПРИЛОЖИЛА ПО ДОЛУ ЗАБЕЛЯЗВАМ ,ЧЕ ТВОЯ МАЛЪК АНГЕЛ Е НА 1 ГОД И 6 МЕС.
ЗА 1 ГОД СЕ ПРОМЕНЯТ НЕЩАТА.
ЕЛА СКОРО ЗА 2ТО СИ ДЕТЕ И ВИЖ,АКО ЛИ НЕ ЗАПОВЯДАЙ В КЛИНИКА"СВ.ЛАЗАР:)"

Правилно си забелязала кога съм родила. Вярно е, че нещата се променят, но не и за услоивията в Майчин Дом и то откакто съм родила насам. Наскоро си бях в България и знам за какво говоря. Има и незатварящи се прозорци и хлебарки и.... За да не съм голословна ето и линк към снимките от тоалетната на "чистия и уютен 7ми етаж в Майчин Дом":

http://pg.photos.yahoo.com/ph/svobodaburns/album?.dir=6e9fscd

Нищо против лекарите не мога да кажа. Благодарение на тях днес имам детенце на което да се радвам  Simple Smile Но мизерията и мръсотията в болницата са големи.

За Клиниката Свети Лазар не мога да коментирам, защото не съм била там. Но така или иначе не нея обсъждаме в темата

# 47
  • Мнения: 1 671
Покрай бременността на моята леля миналата година (прекара почти 5 месеца в "Майчин дом") имах възможност да поразгледам - 5 ет. е ужасен. Но там се лежи за задържане, а родилната зала е на друго място. Условията не са цвета, но за няколко дни ще се издържат. Там е центърът по неонатология и бебоците родени преждевременно имат най-голям шанс. Имат апаратура, с която в други болници не разполагат - от "Шейново" бяха вдигнали ръце и бяха казали на леля ми, че нищо не може да се направи за нея, а там се бориха до последно и резултатът ще прави 1 годинка този месец. Не са и взели никакви пари. В "Шейново" работи като акушерка майката на моя много близка приятелка - заедно сме израстнали. Само като разбра, че съм бременна и ми каза 500лв и всичко ти е уредено. Почувствах се продадена. Да не говорим, че същата жена ми се жалва как "след всяко бебе трабвало да си мие ръцете" и ни е пускала още като деца да гушкаме бебетата от кувьозите. За това родителите естествено не знаят, но аз съм хващала бебе  1.700кг когато съм била на 16! Дори не знаех как да го държа - та то беше миниатюрно! За нищо на света не искам моето бебоче да го пипа някой извън персонала на болницата.
Ако някой търси лукс, може би "Майчин дом" не е най-удачният избор, но все пак не се отива на хотел, а в болница. От друга страна, ако нещо се случи с детето по време на раждането е много вероятно от друго място да ви прехвърлят там, което е излишен риск при транспортирането. Наистина не се знае на кого ще попаднеш, но и в другите болници не е по-различно. Раждането донякъде си е божа работа и много късмет.

# 48
  • Мнения: 46 526
... 5 ет. е ужасен. Но там се лежи за задържане, а родилната зала е на друго място. Условията не са цвета, но за няколко дни ще се издържат ...

Дори за секунда не съм обърнала внимание на обстановката, бях заета с това да се моля някой да ме прегледа, а никой не пожела 3 дена, каква е тази болница, в която няма лекар в събота и неделя и ехографът е заключен? За какво съм отишла там? По същия начин можех да си лежа и вкъщи и да отида в понеделник следобяд (когато благоволиха вече да ме погледнат Crazy). Искали 500 лв. в Шейново, ами можеш да си сигурна, че ако бях предложила 500 лв., щяха да се разтичат и чисти инструменти да намерят (това беше другото оправдание да не ме прегледат  ooooh!), и ехограф да изровят, и доктор на крака да ми дойде! Но тогава не бях наясно, отидох с някакви стари разбирания, че като влизам в болницата има лекар и то специалист, защото се обръщам към великия Майчин дом, пълен със специалисти Crazy

5 ет. наистина е за задържане, но не всяка бременност свършва директно в родилното, като си изгубиш бебето в Патологията, няма как да стигне до перфектните неонатолози, нали?

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 907
Аз родих там преди 5 месеца, при лекарката, която ми следи бременността и живот и здраве мисля да повторя пак там. Вярно е, условията са доста мизерни, но смятам че водещото е лекарят, на когото имаш доверие и въобще професионалистите, които работят там. Иначе за всяка болница ще чуеш и хубави и лоши неща ...

# 50
  • Мнения: 385
И аз съм твърдо за Майчин дом, не от личен, а от споделен опит! Ако Господ е решил, всичко ще мине добре! Мизерията от снимките оставям без коментар, но от друга страна - и в университета тоалетните изглеждат така, а ги ползвах по няколко пъти на ден по време на семестъра!

Успешно и безпроблемно раждане на всички бъдещи майчета!

# 51
  • Мнения: 712
Вероника, има една приказка "Всяко стадо си има мърша". Не виждам причина да се обиждаш от негативните мнения за работното си място. В крайна сметка става дума за обстановка и за твои колеги. Критиката не е срещу теб.
Знам, че за много места няма пари, но това е най-голямото лечебно заведение в София. Тук идват жени от цялата страна, именно заради старата слава и добрите специалисти. Тези жени са в много деликатно положение и са изложени на по-голям риск от инфекция заради понижения имунитет. Не е допустимо да има санитарни почещения, които на под всякакви хигиенни норми като тези от снимките, които milf  е направила. Спестила е кошчето за отпадъци и душа.
Ако дам пари за ремонт дали ще отидат по предназначение? Мъжът ми беше готов да влезе и да ремонтира стаята, в която бях на 5-ти етаж. По-проветриво място не съм виждала. Да не говорим за обелените стени и мивката, за вестниците по прозорците, "за да не свети слънцето". Още повече тези вестници са извадки от "Шок" - само ужасии и кървища, заглавия, които ти спират дъха. А топла вода? Не съм виждала по-мизерно място, а това все пак е БОЛНИЦА. Всичко трябва да е ЧИСТО. Моят лекар ми се смееше и ми казваше да не си нося чаршафи, защото майка ми не ги перяла по-добре от болницата. Дали?

# 52
  • Мнения: 46 526
... да не си нося чаршафи, защото майка ми не ги перяла по-добре от болницата. Дали?

Настаниха ме в стая с жена, която лежеше дълго време, тя ме предупреди да не лягам с боси крака в чаршафите, но аз все пак една вечер се събух, защото ми беше топло, не можех да заспя от сърбеж, станах и се обух, не знам какво беше  Tired

# 53
  • Мнения: 7 474

Да обобщя: пълна мизерия, изключително нехигиенично, груб песонал, който се отнася с пренебрежение и досада и не дава информация.


Това е и моето мнение след 5 дневен престой!

# 54
  • Мнения: 24
Аз родих и двете си деца там. От докторите и акушерките в родилна зала съм много доволна. От тези в родилното отделение, в което бях след като родих - не чак толкова. Вършат си работата колкото да кажат, че е свършена... От педиатрите най-добра е д-р Шишкова. Битовите условия са повече от мизерни. Но при нормално раждане те държат най-много 3 дни и те пускат - така че се издържа.
Леко раждане!!!!

# 55
  • Мнения: 1 336
Аз раждах в Майчих дом. Много съм доволна, но не съм очаквала 5 звезди и румсървиз, а блестящ медицински екип, възможно най-малко рискове за мен и детето ми и го получих.
Следих си бременността в часния кабинет на лекаря, който ме изражда, а той е именно в МД, преди това бях слушала толкова за какво ли не /негативно/ за там, че бях с огромни предубеждения, но сега не мисля така.
newsm10
И аз родих там на 24.02.2006г. всички бяха изключително внимателни, взех си ВИП стая и ти гарантирам, че там имаш всички необходими прилични условия за престой от няколко дни - самостоятелна баня и тоалетна, телевизор, хладилник, сутрин и вечер почистваха, стая за повиване, къпане и измервне на бебето.... Двамата с малчо имахме много проблеми при раждането и се наложи детенцето да постои 3 дни в интензивното на неонатологията и не мисля , че на друго място бихме могли да получим по-добра и компентентна лекарска помощ!

# 56
  • по света
  • Мнения: 1 587
Моето мнение е крайно негативно,а това че някой от персонала си позволява да прави кометари и да отговаря на всяко изказване е още по смешно.
Можех да умра и аз и бебето ми в Майчин дом, и когато го казвам държа да подчертая, че и аз и мъжа ми сме с медицинско образование и далеч не говоря празни приказки.
Не бих рискувала там

# 57
  • Мнения: 278
Първоначално смятах да раждам в МД, ходех на частно при професор от там, но след като полежах за задържане и се сблъсках с персонала, реших да сменя болницата.

Първо, дори прегледите при въпросното "светило" всеки път бяха едно ужасно преживяване, отивах там потисната, вместо да се радвам, че ще видя бебето на видеозон и си тръгвах направо депресирана. Прегледите протичаха като в лазарет, едната жена още не си е вдигнала гащите и следващата вече е легнала, все едно преглеждат крави, а не бременни жени. Отношението на всички, с които се сблъсках беше меко казано незаинтересовано, грубо, арогантно и брутално.

Мизерията  и отношението бях готова да ги преглътна в името на това да съм при въпросните "специалисти", но сериозно се замислих след като моя близка роди през февруари и се оказа, че не са й почистили остатъци от плацентата и можеше да се стигне до най-лошото. Слава богу близо 2 мес. след раждането я оправиха...

Общи условия

Активация на акаунт