Мнение за ,,МАЙЧИН ДОМ,,

  • 3 123
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 56
Аз също раждах там миналата година, без уговорка.
Наблюдаващия ми лекар не работи в тази болница и положи доста усилия да ме разубеди да раждам там. Не успя. И съм супер доволна от това.
Постъпих през ноща в 4 часа. Нямаше други родилки и в предродилна зала бях сама. Срещнах невероятно отношение. Избрах да раждам там заради специалистите за мен и детето. Смятаме че това е по-важно от луксозните стаи и лицемерното отношение. Ако ми се случи отново, пак там ще избера да раждам.
Леко раждане и на теб.

# 31
  • Мнения: 4 629
НА 7 ЕТ.КЪДЕТО СА ЖЕНИТЕ РОДИЛИ Ч/З СЕКЦИО Е ДОСТА ЧИСТО И УЮТНО

 Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Много ми е интересно ти какво определение би дала на "чисто и уютно".

Включва ли стаи, в които прозорците не се затварят? А влючва ли разхождащи се хлебарки? А за тоалетните не ми се и започва. ... Ще потърся полсе едни снимки, които направих и ще ги пусна тук

# 32
  • Мнения: 334
Много ми е болна темата за Майчин дом, все мислех да спестя подробности,но поста на Вероника ме накара да споделя преживяното.
Никой не е застрахован,че където и да отиде да роди няма да се случат непоправими неща,но това на което бях подложена там в предродилна зала невярвах,че може да се случи.
Та постъпих аз в полунощ,посрещнахаме две ядосани акушерки,че съм ги разкарала посред нощ и на всичко отгоре идвам от провинцията.Немогат да ма върнат на 200 км.При условие,че водите ми бяха изтекли още следобяд същия ден имах контракции през 5 минути.Казаха ми ами няма как да те върнем........
Докторката,която беше дежурна дори не ме погледна. #Cussing out
Оставиха ме на едно легло в предродилна зала и толкоз.
След час доиде още едно момиче, милото виеше от болка,при което лекарката му каза:"Да си затваря устата,че другите спят и никой не я е карал да си вдига краката"?!Момичето неистово виеше,а аз бях пред припадък от уплаха.Това ми било отношение към раждаща жена.Даже тази докторица при това млада я заплаши,че ще я зашлеви ако не млъкне,нарушава и спокойствието момичето.
Към 4.00 часа и се обадиха,че от 7 мя етаж,някаква родилка получила кръвоизлив и да отиде.Знаете ли какво каза тя на колегата си:"Няма да отида ,тя си е платила на лекар,да се обадят на него"Колегата и настоява,че положението е сериозно,и немогат да намерят лекаря , с която тя имала уговорка.но тя катекорично отказа.Незнам как е завършил случая.Не и запоних името на тази :"мила лекарака".
Сутрината започна кошмарът за мен,въпроснта дойде да ме прегледа за да има какво да каже на визитацията.Мина визитацията,трябваше да ми включат банка с окситоцин.Стой и гледай как младо момиче специализанка ме изпонадупчи докато намери вена.Последствията: нямах здрава вена по ръката и ако искате вярвайте,независимо от силните контракции аз не издадох звук,но при жестокото дупчене на вените ревах с глас.Включиха въпросната банка,дойде единия лекар намали системата да капе по бавно,след минута пристига друг да я увеличи.Караха се пред мен кой прав кой крив.
За мой късмет има и свестни хора ,тряваше да чакам до18.00 часа,за дойде лекар който да ми обърне внимание и благодарение на когото сме живи с моята бебека.Получих аритмия,губеха се сърдечни тонове,на всичкото отгоре бях започнала да получавам вътрешен кръвоизлив.
Равносметка:аз на антибиотик,бебка в кувиоз.Бебето беше в неонтологията.Знам,че там спасяват много дечица,неонтолозите са перфектни.Направи ми впечатление,че от 4 бебета в бокса,всички бяха родени доносени на тремин,но "осакътени"по време на раждането. #2gunfire
Мизерията в болницата ми беше най малкото притеснение.
Разказах какво преживях аз оттук насетне всеки си прави изводи и преценява сам къде да даде живот на детето си.

Последна редакция: нд, 30 юли 2006, 00:14 от мари ан

# 33
НА 7 ЕТ.КЪДЕТО СА ЖЕНИТЕ РОДИЛИ Ч/З СЕКЦИО Е ДОСТА ЧИСТО И УЮТНО

 :: :: :: :: ::
Много ми е интересно ти какво определение би дала на "чисто и уютно".

Включва ли стаи, в които прозорците не се затварят? А включва ли разхождащи се хлебарки? А за тоалетните не ми се и започва. ... Ще потърся после едни снимки, които направих и ще ги пусна тук
ОТ ЛИНИИКАТА КОЯТО СИ ПРИЛОЖИЛА ПО ДОЛУ ЗАБЕЛЯЗВАМ ,ЧЕ ТВОЯ МАЛЪК АНГЕЛ Е НА 1 ГОД И 6 МЕС.
ЗА 1 ГОД СЕ ПРОМЕНЯТ НЕЩАТА.
ЕЛА СКОРО ЗА 2ТО СИ ДЕТЕ И ВИЖ,АКО ЛИ НЕ ЗАПОВЯДАЙ В КЛИНИКА"СВ.ЛАЗАР:)"

# 34
Много ми е болна темата за Майчин дом, все мислех да спестя подробности,но поста на Вероника ме накара да споделя преживяното.
Никой не е застрахован,че където и да отиде да роди няма да се случат непоправими неща,но това на което бях подложена там в пред родилна зала не вярвах,че може да се случи.
Та постъпих аз в полунощ,посрещнаха ме две ядосани акушерки,че съм ги разкарала посред нощ и на всичко отгоре идвам от провинцията.Не могат да ма върнат на 200 Ком.При условие,че водите ми бяха изтекли още след обяд същия ден имах контракции през 5 минути.Казаха ми ами няма как да те върнем........
Докторката,която беше дежурна дори не ме погледна. :-:
Оставиха ме на едно легло в пред родилна зала и толкоз.
След час доите още едно момиче, милото виеше от болка,при което лекарката му каза:"Да си затваря устата,че другите спят и никой не я е карал да си вдига краката"?!Момичето неистово виеше,а аз бях пред припадък от уплаха.Това ми било отношение към раждаща жена.Даже тази  при това млада я заплаши,че ще я зашлеви ако не млъкне,нарушава и спокойствието момичето.
Към 4.00 часа и се обадиха,че от 7 Мая етаж,някаква родилка получила кръвоизлив и да отиде.Знаете ли какво каза тя на колегата си:"Няма да отида ,тя си е платила на лекар,да се обадят на него"Колегата и настоява,че положението е сериозно,и не могат да намерят лекаря , с която тя имала уговорка.но тя категорично отказа.Не знам как е завършил случая.Не и запомних името на тази :"мила лека рака".
Сутринната започна кошмарът за мен,въпросната дойде да ме прегледа за да има какво да каже на визитацията.Мина визитацията,трябваше да ми включат банка с .Стой и гледай как младо момиче специализантка ме из понадупчи докато намери вена.Последствията: нямах здрава вена по ръката и ако искате вярвайте,независимо от силните контракции аз не издадох звук,но при жестокото дупчени на вените ревах с глас.Включиха въпросната банка,дойде единия лекар намали системата да капе по бавно,след минута пристига друг да я увеличи.Караха се пред мен кой прав кой крив.
За мой късмет има и свестни хора ,трябваше да чакам до18.00 часа,за дойде лекар който да ми обърне внимание и благодарение на когото сме живи с моята бибика.Получих ,губеха се сърдечни тонове,на всичкото отгоре бях започнала да получавам вътрешен кръвоизлив.
Равносметка:аз на антибиотик,белка в куриоз.Бебето беше в не онтологията.Знам,че там спасяват много дечица, са перфектни.Направи ми впечатление,че от 4 бебета в бокса,всички бяха родени доносени на термин,но "осакатени"по време на раждането. :2:
Мизерията в болницата ми беше най малкото притеснение.
Разказах какво преживях аз оттук насетне всеки си прави изводи и преценява сам къде да даде живот на детето си.
МНОГО ЖАЛКО,ЗА ТОВА КОЕТО СЕ Е СЛУЧИЛО.ОТ ХОРА ДО ХОРА ИМА РАЗЛИКА.ИМА КОЛЕЖКИ С ПО 30 ГОД.ТРУДОВ СТАЖ,КОЙТО СА ЕТИЧНИ КЪМ ВСЕКИ ПАЦИЕНТ,А ИМА И КОЛЕЖКИ С ПО 5 ГОДИНИ КОЙТО СА СИ ЗМИЙ, А И ТОВА ПОКАЗВА ДО КАКВО ВОДИ КОРУПЦИЯТА.С ТОВА КОЕТО СИ ЧУЛА ЗА 7 ЕТ.

# 35
МОМИЧЕТА,АЗ РАБОТЯ  В МАЙЧИН ДОМ,НО НЕ МУ ПРАВЯ РЕКЛАМА,ЧЕ БАЗАТА Е НАЙ-ХУБАВАТА И НАЙ-ДОБРАТА.НО ПО НАБЛЮДЕНИЯ,ОТКРИВАМ ,ЧЕ ДОСТА ЖЕНИ ИДВАТ ДА РАЖДАТ ТАМ ЗАРАДИ СПЕЦИАЛИСТИТЕ В НЕОНАТОЛОГИЯТА.ЗА ТЯХ ТОВА Е ВАЖНО,А НЕ ТЕ САМИТЕ ДА СА В ЛУКС.ЛУКС ИМА В ЛЪСКАВИТЕ КЛИНИКИ,НО НЕ МОГА ДА КОМЕНТИРАМ ЛЕКАРИТЕ КАТО СПЕЦИАЛИСТИ.
"МАЙЧИН ДОМ "Е ОТКРИТ ПРЕДИ 30 ГОД И ИМА ЛЕКАРИ ОТ САМОТО МУ ОТКРИВАНЕ.МНОГО ПЪТИ СА ИДВАЛИ РОДИЛКИ И БЕБЕТА ОТ ДРУГИ БОЛНИЦИ И ОТ ДРУГИ ГРАДОВЕ ,ЗА ДА ПОЛУЧАТ НУЖНАТА ПОМОЩ.
ИЗБОРА,ПОВТАРЯМ ОЩЕ ВЕДНЪЖ СИ ВИ Е ЛИЧЕН.
ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ ВИ УСПЕХ

# 36
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз пък си мечтая за здравни служители, които знаят как се пише думата "генетика" и "гинекология", аз и за повече от това си мечтая, ама смея ли  Crossing Arms

# 37
  • Мнения: 46 526
VERONIKA_s, първо, моля те, пиши с малки бикви, защото текст с големи в Интернет, се приема като крещене  Grinning

Второ, не се засягай от мненията, защото както във всяка професия и във вашата има хора, които не си вършат работата, лошото е, че при вас става дума за един много важен момент в живота на една жена, който оствая много голям белег ...

Аз лчино имам опит само от 5 ет., понеже много пъти съм писала, да не се повтарям, мога да ти разкажа на ЛС, а ти сама да прецениш дали би отишла да раждаш в тази болница, ако си на мое място  Tired

Имам положителни впечатления от една единствена акушерка- Мариета Ковачева, златна жена   bouquet

# 38
  • Мнения: 867
Мнението ми за Майчин дом не е добро. Една моя позната почина там, а бебенцето е с мозъчен кръвоизлив. Не става въпрос въобще за мизерията и т.н. а за отношение и заинтересованост на лекари и акушерки.
А от изказването на Вероника, че много жени идвали от провинцията - ами ще идват като са чували за Майчин дом от едно време. И аз там съм раждана, ама явно друго е било

# 39
  • София
  • Мнения: 2 300
На 5-и етаж е отвартително - и като персонал, и като условия. На 7-и етаж е малко по-чисто, и персоналът е много добър /с изключение на една едра и зла акушерка/. Отнасят се добре към родилките и се грижат добре за бебетата. Наистина условията в МД като цяло са много зле, но нека не забравяме, че лекарите и акушерките работят при същите такива, а в много случаи и при по-лоши.

# 40
  • Мнения: 3 356
Наистина мненията са различни,въпрос е на преживяването в този важен момент за всяка жена.
Аз точно заради лошо отношение и последици към мои близки съм против Шейново.Но пък има много доволни.Въпрос на лична преценка и избор.Наистина отношението е различно,ако си с уговорка и лекаря е през цялото време при теб.Аз съм безкрайно доволна от него и от бързите му реакции.И наистина отношението беше различно-гледах около мен какво става все пак.Но като цяло,екипът който беше дежурен ми направи добро впечатление на фона на всичко прочетено.
Аз заради специалистите,които работят в МД реших да раждам там,а не заради лукс и всичко останало.Наистина тогава имаше какво да се желае по отношение на хигиената.Силно се надявам нещата да се променят към добро.

# 41
  • Мнения: 5 475
Въпрос на лична преценка и избор.Аз специално съм доволна!  Peace

# 42
  • Мнения: 46 526
... Аз заради специалистите,които работят в МД реших да раждам там,а не заради лукс и всичко останало ...

И аз отдох, заради специалистите, но такива не срещнах ...

# 43
  • Мнения: 109
Аз предпочетох второто си дете да родя в Майчин дом и не съжалявам. Наистина 12 етаж е под всякаква критика, но за мен беше важно самото раждане, което мина перфектно и факта, че за разлика от първото си раждане в Шейново, този път можех веднага да си седна на дупето, въпреки шевовете.
Когато родих големия си син в Шейново, лекарката отиде да спи, акушерката също, добре, че беше санитарката да види, че раждам, иначе си бях родила в предродилно. За зашиването нямам думи, 3 месеца сядах на една страна. Анастезиологът отказа да се качи, тъй като родих през нощта.
С две думи - всичко е въпрос на момент и късмет.
Безпроблемно раждане на всички бъдещи мами, където и да изберат.

# 44
  • Мнения: 2 614


И аз, живот и здраве, ще раждам там. Майчин дом разполага със страхотни специалисти, а условията ще ги прежалим за една седмица. Иначе там има VIP стаи, които никак не са зле.


Зле са и още как!!!
На 7-ия къдета бях аз след секциото леглото е с пружина и не искам да ти казвам, че ако не беше заради детето, никога нямаше да стана от него - с разрязан корем и на мускули за да изляза от лодката-пружина #Cussing out
Разбира се на етажа имаше ВИП-стая с алуминиева дограма и ергономично легло(чиято цена е същата, като на моята стая), но там настаниха дъщерята на колега!!!
Но иначе лекарите са от най-добрите в БГ, а това е много важно за теб и бебчето!
Леко раждане!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт