Вече нямам нищо....

  • 6 829
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 409
Миличка,
не вярвам на това,че мъжете не могат да го почувстват като нас,просто те са по-силни и по-трудно показват емоциите си.
Моят мъж беше до мен през цялото време,дори искаше да влезе по-време на аборта,но естествено не го пуснаха.Когато се събудих от упойката,обаче първото нещо което видях беше той и благодарих на Господ,че го имам,макар и да ми отне нещо толкова скъпо за мен.
Много му беше трудно да приеме случилото се,но благодарение на неговите сили аз успях да се измъкна от пропастта към която бях се засилила.
Сега рядко говорим за това,а когато на мен ми стане мъчно и ми се плаче гледам да не е пред него,защото не искам да го натоварвам повече и без това и той преживя достатъчно.
Гледаме напред с голяма надежда и се радваме на това,че сме заедно.
Трудно се живее с тази болка,но не е вярно,че нямаш нищо.Имаш много повече от колкото можеш да си представиш.Имаш мъж,който сигурна съм те обича много и заедно ще се преборите със всички изпитания на живота.

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Съжалявам. И на мен ми се е случвало- с първата ми бременност. Пожелавам ти скоро пак да забременееш, този път успешно.

# 17
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
пухи съжалявам, че си тук... толкова ми беше приятно като попаднах на темата ти в другия подфорум. някак вярвах, че всичмко е ок.
не знам какво да ти кажа освен че ми е много мъчно, че се надявам да намериш сили не само да продължиш напред,  ада е и с борбен дух и с вяра в утрешния ден
прегръдки

# 18
  • Мнения: 959
Съжалявам.Нормално е в този момент да мислиш,че вече нямаш нищо.Но не се предавай,вярвай,че ще имаш най-хубавото нещо.Желая ти го от сърце.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 444
Мила Пухи,
явно наистина нещо не е било наред, господ си знае работата. Опитай се да поплачеш и да го преживееш някак и после гледай напред. Щом веднъж е станало, чудото пак ще стане. Събери сили и самочувствие за този момент, нали знаеш, че става когато жената намери спокойствие и стабилност. Ако продължаваш само с оплакването и черните мисли ще си вредиш и ще забавиш нещата. Поплачи на воля, а след това горе главата и гледай само и само напред. От все сърце ти пожелавам скорошно забременяване, но трябва да си помогнеш сама, никой не може да ти помогне ако ти не намериш сили в себе си. Успех мила!!!  bouquet

# 20
  • Мнения: 2 768
Пухи, мила, недей така!   Sad
Преживях много тежки неща в живота ми, загубих момченцето си, след това имах два пъти "кухо яйце"! Бори се, не унивай! Знам, много боли, аз нямах сили да викам, чувствах се като премазана...Болката беше огромна, имах чувството, че ще откача, че ще се срина. Но явно желанието за живот все пак надделява, ето продължих, вече имам 2 прекрасни дъщери и всеки ден благодаря на Бога за тях! Кураж, мила! Ще бъде! Ти го заслужаваш!  Hug

# 21
  • Мнения: 651
Пухи, не се поддавай на отчаянието - това е най-страшното. Много добре разбирам как се чувстваш, мила, но просто опитай да намериш смисъл да продължиш. Знам, че е безкрайно трудно, но няма друг начин. Помисли върху това, че за да се случи чудото пак ти трябва да си жива и да си добре. А желанието да станеш майка е достатъчно добра причина да се стегнеш. Много е трудно, но и заради себе си трябва да се стегнеш. Hug Hug Hug

# 22
  • Мнения: 477
Миличка незнам какво да ти кажа поради простата причина че нищо не може да стопи болката ти,знам го защото ми се случи преди два месеца и точно два дни преди да влезна в 5-я месец,болката е огромна и още ме боли  както тогава,просто трябва да намериш сили и да продължиш напред колкото и да е трудно.Пожелавам ти от все сърце много скоро да забременееш и този път всичко да е наред................newsm05 newsm06

# 23
  • Мнения: 490
Все по-гадно става , отвътре съм като вулкан -ще изригна всеки миг
мъжът ми не говори за това и мен ме е страх да почна разговора, как да го накарам? Ужасно е , знам,че и него го боли , но като не говорим не значи ,че не се е случило!?
 Cry Cry Cry

# 24
  • Мнения: 651
Това явно е мъжкия начин за възприемане на случилото се и незнам дали изобщо е възможно да го накараш да говори. При нас минаха вече 6 месеца и все още ми е много трудно да го накарам да говори за това. Понякога ми казва "Не искам да говоря и да се замислям, защото ако го направя ще откача. Така е по-лесно да го избутам назад в съзнанието си и да продължа напред". Но когато имах нужда да говоря за болката си и той се опитваше да ме убеди, че е по-добре да не го правя, му обясних, че това е моят начин да преодолявам загубата и че ако наистина иска да бъде съпричастен е най-добре поне да ме изслуша. Направи го. Това съвсем не значи, че и сега мога да говоря спокойно за болката си, но той вече разбра, че щом го правя е по-добре да не ме спира. В крайна сметка това бебе е и на двамата и двамата имат правото да изживеят болката си по избрания начин. Мисля си, че повечето в този форум сме минали точно по този път и продължавам да не намирам отговор на въпроса "Защо мъжете ни просто отказват да коментират случилото се, все едно не се е случвало?". Боли ме като знам колко те боли. Ти просто изразяваш с думи всичко онова, което ме терзаеше, но не го споделих с никого, защото още и не знаех за съществуването на този сайт. Бъди силна, миличка! Peace

# 25
  • Мнения: 822
Пухи,не зная,какво да кажа... CryМислех,че вече е дошло времето да се успокоиш и да се радваш на това,което ти предстои...Съжалявам за загубата ти...Момичетата са ти дали добри съвети.Повечето са минали по този път.Дано отново слънцето изгрее и за теб!А то ще изгрее...Вярвай!

П.П.Няколко дни няма да имам възможност да влизам в нет-а.Надявам се,да се чуем скоро... Hug

# 26
  • Мнения: 2 123
пухи, 100% ти гарантирам, че ще се възстановиш. Трябва само време, подкрепа от най-близкия ти човек и ... нова бременност, каквато - сигурна съм - ще ти се случи съвсем скоро!
Ужасно е това, което преживяваш и няма начин следващия път да не изпитваш страх, но ще видиш - денслед ден, месец след месец - времето ще те отдалечи от драмата и ще те приближикъм мечтата ти.  Heart Eyes  bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 1 067
Пухи, болката не отминава никога изцяло...

Бременна съм, щастлива съм с тази нова бременност, но пак вътрешно в сърцето си усещам още болка от загубата на първото бебче, няма начин... просто свикваме с болката и мислим за бъдещето, и за новия положителен тест, за новата бременност, дай боже да е безпроблемна и всичко да е наред.

Плачи си на воля. Потърси близките си хора, хубаво е това, че гледаш да мислиш за други неща...Бъди до мъжа си...той също има нужда от теб. И при нас беше така... не споделяше нищо, но виждах че се измъчва... като,че ли ние, жените, дори по-лесно го приемаме това... знам ли...

Сега е станал суеверен...радва се, целува ми корема, но не иска да мислим име за бебето...страх го е, понеже за предното бебе, веднага измислихме и имената... Обеща ми едва като вляза в 7мия да поговорим за имената и покупките. 

Просто явно така са устроени...

А ти, гледай напред... не се отчайвай, всички тук сме минали през нещо подобно, но пак успяваме да стъпим на крака и да видим живота от хубавата му страна. Прегръщам те! Hug
 

# 28
  • Мнения: 490
На предела съм на силите си.
От разума до лудостта има само една крачка-направих я .
Няма сила на земята , която да спре това което ми е отвътре.
няма смисъл да живея.



Имам нужда от психолог или психотерапевт защото напълно осъзнавам това което искам да направя и се страхувам ,че ще го направя!
моля , помогнете ми!

Последна редакция: чт, 03 авг 2006, 15:28 от пухи пухи

# 29
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Пухи, моля те, какви са тези думи. Ужас!
Вземи се в ръце, моля те. Няма ли с кого да поговориш? Но не тук, а истинско рамо и истинска прегръдка?

Общи условия

Активация на акаунт