За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 339
  • 751
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 39 761
Когато малкият беше бебе използвах инфрачервен термометър на Омрон и бях много доволна.
Сега съм с Agu и нямам забележки.

# 166
  • Мнения: 844
Какви термометри използвате и от кои сте доволни?

С този сме от почти 2 години:

И ние сме с този сега. Преди това бяхме с безконтактен за 100лв.. и с двата трябва да меря по 2-3 пъти за средна стойност. Еднакво (не)им вярвам

Последна редакция: чт, 06 фев 2020, 00:39 от Vivru

# 167
  • Благоевград
  • Мнения: 129
Какви термометри използвате и от кои сте доволни?


Аз използвам този и съм супер доволна !

# 168
  • Мнения: 1 134
За зъбите знам, че е много индивидуално кога ще пробият, но исках да питам нормално ли е от засиленото слюноотделянето да има секрети в носа и кашлица от време на време? Ходих вече два пъти извънредно при педиатъра и по нейни думи всичко е ок, но дъщеря ми е така вече над месец и половина, а зъби още не избиват и съм притеснена... Thinking

# 169
  • София
  • Мнения: 360
За зъбите знам, че е много индивидуално кога ще пробият, но исках да питам нормално ли е от засиленото слюноотделянето да има секрети в носа и кашлица от време на време? Ходих вече два пъти извънредно при педиатъра и по нейни думи всичко е ок, но дъщеря ми е така вече над месец и половина, а зъби още не избиват и съм притеснена... Thinking

Аз споменах за задната хрема - правеше моето и при никнене на зъби, което пък на свой ред дразнеше гърлото. Зъби може и още два месеца да не изникнат, но те вътрешно си пробиват и тормозят.

# 170
  • Мнения: 1 134
За зъбите знам, че е много индивидуално кога ще пробият, но исках да питам нормално ли е от засиленото слюноотделянето да има секрети в носа и кашлица от време на време? Ходих вече два пъти извънредно при педиатъра и по нейни думи всичко е ок, но дъщеря ми е така вече над месец и половина, а зъби още не избиват и съм притеснена... Thinking

Аз споменах за задната хрема - правеше моето и при никнене на зъби, което пък на свой ред дразнеше гърлото. Зъби може и още два месеца да не изникнат, но те вътрешно си пробиват и тормозят.
Да, точно за задна хрема става въпрос. Благодаря за отговора!

# 171
  • Мнения: 5 468
Момичета, дайте идеи за отказване на бебе от смучене на палец. Моят син е на 9м и от 4 месечен си смуче палеца. Мислех, че ще отмине от самосебе си(както стана с каката), но проблемът се задълбочи и вече има рана на пръста.

Ползвали ли сте Даум Ексол за толкова малко бебе? В листовката го дават за след 2 години, но ще се консултирам с педиатъра дали не може по-рано да го намажа.

Вече е много пристрастен и се притеснявам, че ако не го откажа навреме, проблемът ще се задълбочи, когато стане по-осъзнат. Дори се научи, като се изправи на крачета, да се държи само с една ръка за да може с другата да си смуче палеца. Rolling Eyes

# 172
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Какъв чай от пакетчета е подходящ за дете на 1г и 2 месеца?

# 173
  • Мнения: 77
Какъв чай от пакетчета е подходящ за дете на 1г и 2 месеца?

Аз давам лайка.

# 174
  • София
  • Мнения: 360
Какъв чай от пакетчета е подходящ за дете на 1г и 2 месеца?

След годинката започнах да давам този /плодов, че билков не му хареса/:

# 175
  • Мнения: 775
Ние сме в същата ситуация. Рана няма все още, но винаги е сбръчкан. Преди го смучеше само като заспива за 2-3 минутики, но вече му е постоянна утеха покрай зъбите, друго не дъвче, биберон - абсурд(повдига му се). Бях го порязала докато му режех ноктите и то точно палеца, беше няколко дни с чорапче, не се сещаше за другата ръка, но беше многоооо трудно заспиването, будеше се постоянно, доста тежко минаха дните. За това съм решила да му слагам чорапче на ръката и да предлагам биба, с цел да го откажа, просто трябва да се подготвя психически 😳
Момичета, дайте идеи за отказване на бебе от смучене на палец. Моят син е на 9м и от 4 месечен си смуче палеца. Мислех, че ще отмине от самосебе си(както стана с каката), но проблемът се задълбочи и вече има рана на пръста.

Ползвали ли сте Даум Ексол за толкова малко бебе? В листовката го дават за след 2 години, но ще се консултирам с педиатъра дали не може по-рано да го намажа.

Вече е много пристрастен и се притеснявам, че ако не го откажа навреме, проблемът ще се задълбочи, когато стане по-осъзнат. Дори се научи, като се изправи на крачета, да се държи само с една ръка за да може с другата да си смуче палеца. Rolling Eyes

# 176
  • Мнения: 2 092
Мами, случвало ли се е на бебчетата ви изпражненията да са воднисти и зелени? На смесено хранене е малчо - 4 на кърма и 2 на АМ Лактана Био. За първи път се случва... Педиатърката е отпуск и не си вдига телефона.

# 177
  • Мнения: 5 468
Ние сме в същата ситуация. Рана няма все още, но винаги е сбръчкан. Преди го смучеше само като заспива за 2-3 минутики, но вече му е постоянна утеха покрай зъбите, друго не дъвче, биберон - абсурд(повдига му се). Бях го порязала докато му режех ноктите и то точно палеца, беше няколко дни с чорапче, не се сещаше за другата ръка, но беше многоооо трудно заспиването, будеше се постоянно, доста тежко минаха дните. За това съм решила да му слагам чорапче на ръката и да предлагам биба, с цел да го откажа, просто трябва да се подготвя психически 😳
Скрит текст:
Момичета, дайте идеи за отказване на бебе от смучене на палец. Моят син е на 9м и от 4 месечен си смуче палеца. Мислех, че ще отмине от самосебе си(както стана с каката), но проблемът се задълбочи и вече има рана на пръста.

Ползвали ли сте Даум Ексол за толкова малко бебе? В листовката го дават за след 2 години, но ще се консултирам с педиатъра дали не може по-рано да го намажа.

Вече е много пристрастен и се притеснявам, че ако не го откажа навреме, проблемът ще се задълбочи, когато стане по-осъзнат. Дори се научи, като се изправи на крачета, да се държи само с една ръка за да може с другата да си смуче палеца. Rolling Eyes

Аз опитах с биберон и за кратко го приемаше, но вече категорично не го иска. И при него е същата работа, заспива с пръста в устата и нощно време така се успокоява. Като започна да го отказвам със сигурност ще бъде по-трудно през нощта и ще се буди по-често.

# 178
  • Мнения: 5 478
При вас пръсти, аз не знам пък биберона как ще го разкарам...
Ползва го само за заспиване, не съм ѝ го давала иначе никога просто така, но без него нямам идея как ще спи... А е на година и 8 месеца вече Rolling Eyes

# 179
  • Мнения: 2 124
При щерката положението с бибероните е трагично. През деня не ползва и не го търси, но през нощта спи с цели 3, един в устата и по един във всяка ръка.
Ако случайно изтърве някой от ръката се буди и си го търси в кревата на 1.5 е.

Общи условия

Активация на акаунт