За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 340
  • 751
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 936
Някой пускал ли е изследвания за установяване на млечница? Вторник педиатърката ни каза, че бебето е с млечница. Изписа Фунгостстин, дадох го два пъти, но й се повдига от него и минахме на Дактарин. Днес е трети ден откак започнахме с лечението, но не виждам да има подобрение. Чудя се дали е изобщо млечница това и дали да не пуснем една микробиология... Има ли изискване бебето да не я сукало преди изследването?
И ние имахме млечница, трудно се изчиства,мазах с Дактарин 2 пъти на ден след ядене,също така и клечка със сода и търкахме езичето.

# 331
  • Мнения: 5 468
Да допълня, че зеленото ако при бебе най-често се дължи на колики. Също така, при кърмените бебета, ако майката е яла нещо по-различно, което да е раздразнило стомахчето на бебето, може да се промени цвета. Моите деца в периода на изключително кърмене често са имали зелено или зеленикаво ако.

# 332
  • Мнения: 1 024
Здравейте, има ли бебчета, които се захласват, ние сми почти на 8м и продължава, не често, но пак го прави.
Като се ядоса или изплаши, или при поставяне на ваксини от болката...
Днес така ме изплаши като се захласна....При вас кога отшумя?

# 333
  • София
  • Мнения: 39 761
Здравейте, има ли бебчета, които се захласват, ние сми почти на 8м и продължава, не често, но пак го прави.
Като се ядоса или изплаши, или при поставяне на ваксини от болката...
Днес така ме изплаши като се захласна....При вас кога отшумя?
Моята дъщеря се захласваше до към 3,5 г. След това изведнъж отшумя.

# 334
  • Мнения: 844
При захласване помага да духнете в личицето на детето

# 335
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Моята дъщеря започна със захласването още на първата ваксина при педиатърката. Като пролази стана по-зле, понеже се удряше тук-там (колкото и да я пазим) и от шок ли, от болка ли, захласваше се, та чак посиняваше и връщаше малко кърма/ храна. Даже бях писала и аз преди месеци във форума да питам кога свършва това чудо. Сега обаче, като стана стабилна в лазенето и изправянето, като че ли се научи да се пази и подпира ръце като пада. От началото на 9. месец, да чукна на дърво, не се е захласвала, но децата са много индивидуални. Духване в носле или ако е много сериозно положението, напръскване на лицето със студена вода - това помогна при нас.

# 336
  • Мнения: 304
Здравейте, не знам в коя тема да пиша, та ако не съм за тук моля да ме насочите. За пръв път ми се разболява детето и не съм наясно.
На година и 4 месеца е и досега не е била  болна. Има висока температура, диария и повръщане. Педиатърката ни прегледа, каза, че дробчетата и гърдите са чисти, гърлото не е зачервено. Изписа противовирусен препарат и витамин с, каза само ако продължава температурата след три дни пак да дойдем и ни отпрати. Доста беше заета и никакво внимание не ни обърна.
Сега се чудя да давам ли панадол, то температурата не спада въобще от това противовирусното. Не знам как се смъква температура, оцет ли да мажа.
Не ни каза да пускаме изследвания, мисля на своя глава да пусна, ама не знам какви, на акото евентуално, друго не се сещам.
Кърмя детето почти нон стоп, не знам какво да и давам за това разстройство и как да я храня, хляб препечен и банани, ориза го отказа.
Въобще тръгнах си с много въпросителни от прегледа, наистина беше заета докторката, да ходя ли на друг лекар. Вие как сте постъпвали в такива ситуации? Благодаря предварително

# 337
  • Мнения: 62
Chipunche,  това много ми прилича на вирус и може би правилно е предписан противовирусен препарат. Температурата колко е? Аз до 38.4 не давам нищо по препоръка, но поне до 38 не се дават температуропонижаващи, защото именно температурата се справя с вируса. Ако е по-висока давай Панадол, следвайки инструкциите. Можеш да налагаш и напоена кърпа с оцет и вода 1:1, но следи да не спадне много рязко, че и това е опасно. Ако много повръща, Панадолът няма смисъл - слагай свещички Еферелган 80 мг. Знам,  че си притеснена, но ще мине. Не давай никакви плодове. При повръщане - сухари, солети, варени картофи, пробвай с оризова вода за разстройството - сваряваш малко ориз и водичката даваш по лъжичка на 10-15 мин. Има и едни прахчета - Хидрасек, те са при обезводняване, не са лоши. Не прехранвай детето, ако повръща. Нашето педи ми препоръчва да не храня детето няколко часа след като повърне, но ако е постоянно може би трябва да се наблюдава в болнична среда поради висок риск от обезводняване. Дано се оправи бързо, милото.

# 338
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Температура се смъква при нужда с парацетамол или ибупрофен, за дозировката си пише на кутията колко мл и колко пъти на денонощие.

При повръщане и разстройство най-важно е да следиш детето да не се обезводни. Щом кърмиш правиш всичко правилно. Следи общото състояние, ако е много отпаднало върви евентуално пак на лекар. Няма много какво да се направи докато не мине. Повечето лекарствени препарати в този случай са за успокоение на родителите, няма да излекуват вируса.

# 339
  • Мнения: 667
Хубаво е да пуснете ПКК+ДКК, СУЕ и ЦРП. Така ще се види дали няма някакво възпаление. Странно е това, че не спада температурата. Както са написали преди мен е хубаво да се сложи Ефералган свещички, защото действат сравнително бързо. Аз давам и Витамин Ц на ампула от 2 мл всеки ден, както и Биогая. Бързо възстановяване.

# 340
  • Мнения: 62
А в лаборатория може да се пусне антибиограма, която ще покаже дали има някаква бактериална инфекция и на кой антибиотик е най-податлив причинителят на инфекцията. Проблемът е, че отнема 3 дни излизането на резултата, освен ако нямате наблизо лаборатория, която предлага експресна услуга (24 часа). Разнасянето на болно детенце по изследванияна своя глава, обаче, не е препоръчително в такъв грипозен сезон. Дано се повлияе от вече назначената терапия.

# 341
  • Мнения: 267
Преди няколко дни изкара и моята дъщеря такъв вирус. Ползвам тазектан сашета (от 0 месеца са). Течности често и по малко. Против обезводнява хидрасек прахче, разтваря се в 200мл.вода и в рамките на деня трябва да се изпие. Ако повръщането и разтройството продължават без да целя да ви плаша, желателно е да е под лекарско наблюдение. Банани,печени ябълки без захар, ориз и варени картофи са подходящи. Температура на малката смъквам с разбит белтък и мажа на крачетата. Скорошно оздравяване!

# 342
  • Мнения: 784
Здравейте отново , някой сблъсквал ли се е с "люта " урина , миличкият ми пишка и ако не махна памперса веднага става на червени пъпчици ...не се подсича имам судокрем но не знам дали е удачно да го мажа с него ... бърша с мокри кърпи , пудря го и след всяко пишкане е червен ..

# 343
  • София
  • Мнения: 6 010
Здравейте отново , някой сблъсквал ли се е с "люта " урина , миличкият ми пишка и ако не махна памперса веднага става на червени пъпчици ...не се подсича имам судокрем но не знам дали е удачно да го мажа с него ... бърша с мокри кърпи , пудря го и след всяко пишкане е червен ..

Най-добре е да го миеш на чешмата, а не да бършеш с кърпи. Пудрата одавна се отрича за бебета защото могат да инхалират и е опасно. Може да е и реакция към пелените и можеш да смениш марката. Също така ако бебето е на кърма е важно какво ядеш ти. Аз знам, че от цитруси, които майката е яла урината на бебето си сменя киселинността и може да се получи подсичане.

# 344
  • Мнения: 943
Пебълс, моят съвет е също да го миеш под течаща вода. Мокрите кърпички са за навън, когато нямаш достъп до вода или да забършеш наакано преди да го измиеш с вода. Пудрата също не е добър вариант. Ако ползваш тези пелени за пръв път, може да е и реакция към тях.

Общи условия

Активация на акаунт