За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 285
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 5 468
Бебетата минават през различни периоди и има такива, в които спят повече. Може да предлагаш да суче по-често, когато е будно бебето. Нощното събуждане също е на периоди и постоянно се променя. Много бебетата ту правят големи паузи, ту се събуждат често.

Относно чаят за колики, не е желателно да даваш чай - всяка течност, различна от кърмата, запълва ненужно стомахчето на бебето и намалява приемът му на кърма. За колики може да даваш капки от сорта на Инфакол, Еспумизан, Колийф и др.

# 736
  • Мнения: 4 033
Бебе нa пет меcецa и половинa, вчерa и днеc зaхрaних c кaртофче, и имa рaзcтройcтво от днеc cутринтa. Дa продължaвaм ли зaхрaнвaнето cпоред вac, товa нормaлно ли е

# 737
  • Мнения: 28
Бебетата минават през различни периоди и има такива, в които спят повече. Може да предлагаш да суче по-често, когато е будно бебето. Нощното събуждане също е на периоди и постоянно се променя. Много бебетата ту правят големи паузи, ту се събуждат често.

Относно чаят за колики, не е желателно да даваш чай - всяка течност, различна от кърмата, запълва ненужно стомахчето на бебето и намалява приемът му на кърма. За колики може да даваш капки от сорта на Инфакол, Еспумизан, Колийф и др.

Чая освен, че е по няколко глътки не е и всеки ден. Всички капки пробвахме. Лефакс, био амика, абоколикен и др нищо не помогна.
Мисля , че даже вече коликите отшумяват.
По-скоро според вас 6 хранения за бебе на 2 месеца дали не е малко? А дори да предлагам по-често гърда или пък като пусне да настоявам да хапне повече е бе резултат. Затваря устата и не дава.

# 738
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
Ами щом не иска, не насилвай. Ако е гладно, ще се буди и ще търси да суче, щом спи спокойно и си определя само по-дълги паузи - така да е. При бебе, кърмено на поискване, няма "много" и "малко", води се по него и всичко ще е наред Simple Smile

# 739
  • Мнения: 799
Здравейте,
Моето бебе е на 2 месеца. Кърмено На поискване ( обикновенно през 2-3 часа) , като рядко успявам да я излъжа да дам чайче за колики. Дори да успея са само няколко глътки на ден. От 2-3 седмици сама спря да се храни в 00часа, и си се събужда сама в 3-4ч.
От два дена обаче, прави много големи паузи и през деня ( по около 4 часа). Спинка й се повече. Като в будна си е активна. Шава си, заглежда се, усмихва се , мрънка си. Ако продължава така храненията за едно денонощие ще са ни около 6. Това нормално ли е? Не е ли малка?
Моето момиченце яде по 6 пъти, откаакто стана на 40 дни. Само на кърма. Др седмица става на 6 месеца.

# 740
  • Мнения: 28
Здравейте,
Моето бебе е на 2 месеца. Кърмено На поискване ( обикновенно през 2-3 часа) , като рядко успявам да я излъжа да дам чайче за колики. Дори да успея са само няколко глътки на ден. От 2-3 седмици сама спря да се храни в 00часа, и си се събужда сама в 3-4ч.
От два дена обаче, прави много големи паузи и през деня ( по около 4 часа). Спинка й се повече. Като в будна си е активна. Шава си, заглежда се, усмихва се , мрънка си. Ако продължава така храненията за едно денонощие ще са ни около 6. Това нормално ли е? Не е ли малка?
Моето момиченце яде по 6 пъти, откаакто стана на 40 дни. Само на кърма. Др седмица става на 6 месеца.

Сама ли ви се регулира кърмата? Намаля ли? Беше ли нужно да се цедите?

# 741
  • Мнения: 799
Здравейте,
Моето бебе е на 2 месеца. Кърмено На поискване ( обикновенно през 2-3 часа) , като рядко успявам да я излъжа да дам чайче за колики. Дори да успея са само няколко глътки на ден. От 2-3 седмици сама спря да се храни в 00часа, и си се събужда сама в 3-4ч.
От два дена обаче, прави много големи паузи и през деня ( по около 4 часа). Спинка й се повече. Като в будна си е активна. Шава си, заглежда се, усмихва се , мрънка си. Ако продължава така храненията за едно денонощие ще са ни около 6. Това нормално ли е? Не е ли малка?
Моето момиченце яде по 6 пъти, откаакто стана на 40 дни. Само на кърма. Др седмица става на 6 месеца.

Сама ли ви се регулира кърмата? Намаля ли? Беше ли нужно да се цедите?
Сама се регулира, аз й давам на поискване. Почти не съм се цедила, за да не предизвикам хиперлактация.

# 742
  • Мнения: 346
Искам да ви попитам от кога се прави паузата от 12 до6?ние сме на почти месеци. Другото което искам да ви попитам забелязах слуз в изпражнение то на малкия и също така е много нервен и яде малко и заспива. Опитвам се да се свържа с педиатъра много ми е притеснено.

# 743
  • Мнения: 5 261
Паузата се прави, когато бебето си махне нощното хранене, що за въпрос? Някои бебета спират да се будят на месец, някои на 8 месеца, някои на година..

# 744
  • Мнения: 792
Моето бебе запопна да прави пауза от 6,7,8,9 часа когато беше на около месец и половина и тя никога не е била от 12 до 6. Но както каза Мартина това е супер индивидуално и всяко бебе е различно и няма точен отговор на този въпрос.
Искам да ви попитам от кога се прави паузата от 12 до6?ние сме на почти месеци. Другото което искам да ви попитам забелязах слуз в изпражнение то на малкия и също така е много нервен и яде малко и заспива. Опитвам се да се свържа с педиатъра много ми е притеснено.

# 745
  • Мнения: 346
И аз така мисля, опитват се да е убедят че трябва на сила да стане едва ли не. 😐

# 746
  • Мнения: 5 261
Няма как да стане насила. Аз като съм гладна, няма как да ме залъжат с вода. Grinning
Катлея спря да се буди на около 2 месеца, но никога не е било от 12 до 6. Сега спи от около 8 и 30 - 9 до около 7 - 7 и 30. Но стана постепенно.

# 747
  • Мнения: 595
Не проверих писано ли е за това, но ето да питам.Какво мислите за даването на пробиотици на кърмено бебе? Второ дете ми е , първото изкара 4тия триместър без колики, но този път се налага да давам капки.Има ли нужда и от пробиотик допълнително, какво ще кажете?

# 748
  • Мнения: 442
Аз мисля, че много пъти писах, но при нас коликите спряха едва, когато започнах да давам Омни Биотик Панда. Преди това бях пробвала какви ли не капки.

# 749
  • Мнения: 799
Аз 4 месеца давах Омнибиотик Панда (1 път на ден) + БиоАмика и Еспумизан Комфорт на всяко хранене.

Общи условия

Активация на акаунт