ЕНДОМЕТРИОЗА - ТЕМА 15

  • 39 239
  • 769
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 805
Nadito0o, можеш ли да дадеш повече подробности - кои органи точно ти видяха на скенера и как ти слагат този контраст - във влагалището ли? Има ли парене и нещо друго правят ли ти -от типа да ти мушкат някакви неща? Simple Smile

# 661
  • Мнения: 2 062
Яйчниците ми гледаха, във ръката ми го биха контраста.
Нищо друго няма. Събуваш си дънките до колената и лягаш. Леглото се мести напред назад, най- важно е да не мърдаш. Дават се инструкции примерно сега задръжте въздух, сега поемете дълбоко въздух, от този тип.
При мен се видя, че двата яйчника са уголемени. И се видяха лезии ако не се лъжа.

# 662
  • Мнения: 805
Nadito0o, а знаеш ли дали бъбреци и черва могат да се видят?

# 663
  • Мнения: 286
Nadito0o, а знаеш ли дали бъбреци и черва могат да се видят?
Могат да се видят отвън, вътре в червата е възможно, когато се прави скенер, но подобен на колоноскопията. Прочети по - нагоре коментара ми (май не си го видяла). Писала съм ти по - подробно за този метод.

# 664
  • Мнения: 805
На колоноскопията се вижда дебелото черво доколкото съм чувала, а не тънките. Но то и дори да се вижда е доста инвазивна процедура.

# 665
  • Мнения: 2 062
Nadito0o, а знаеш ли дали бъбреци и черва могат да се видят?

Нямам представа.

# 666
  • Мнения: 543
Здравейте момичета! Искам да попитам дали след лапароскопия и отстранена ендометриоза сте имали първите месеци проблеми с цикъла - по- болезнен, по- къс цикъл или други смущения преди цикъл.
Ще се радвам на вашите отговори!
Приятна вечер!

# 667
  • София
  • Мнения: 1 757
Здравейте момичета! Искам да попитам дали след лапароскопия и отстранена ендометриоза сте имали първите месеци проблеми с цикъла - по- болезнен, по- къс цикъл или други смущения преди цикъл.
Ще се радвам на вашите отговори!
Приятна вечер!
Доста болезнена овулация,10 дни преди цикъла болки и по-болезнен цикъл от друг път.

# 668
  • Мнения: 543
Благодаря за отговора Даяна. При мен е точно така в момента. 4ти месец след операцията съм. Та се чудя така ли ще я карам занапред - с болки.

# 669
  • София
  • Мнения: 1 757
Благодаря за отговора Даяна. При мен е точно така в момента. 4ти месец след операцията съм. Та се чудя така ли ще я карам занапред - с болки.
Аз съм 3 месеца след операция.
Само първия път цикъла ми беше такъв,какъвто го описах.
Вече си е болезнен,колкото и преди лапарото.
Но при мен проблема е,че имам болка в ляво около яйчника и над него.
Имах я и преди лапарото и сега продължава,въпреки че кистата е отстранена..Явно не е била тя причината за болката.

# 670
  • Мнения: 1 121
Мен не оперираха миналия януари. От първи ден, та допреди няколко месеца имах почти ежедневни тъпи болки на мястото на извадената киста, които сякаш вечер се обостряха. Всички казваха, че не би трябвало да ги има, но аз лично много жени по форумите намирам като мен. Болките ми напълно изчезнаха откакто забременях, няколко месеца вече.

# 671
  • София
  • Мнения: 1 757
Мен не оперираха миналия януари. От първи ден, та допреди няколко месеца имах почти ежедневни тъпи болки на мястото на извадената киста, които сякаш вечер се обостряха. Всички казваха, че не би трябвало да ги има, но аз лично много жени по форумите намирам като мен. Болките ми напълно изчезнаха откакто забременях, няколко месеца вече.
Страхотно!
Радвам се,че са спрели болките😊
А имаше ли болки преди да отстранят кистата?
При мен след 2 год ходене по различни лекари все още не е ясно защо там ме боли.
Единствено след събуждане около 20 мин не усещам болка и после пак започва.

# 672
  • Мнения: 1 121
Не съм имала, освен болезнен цикъл, от което нямаше как да се заподозре ендометриоза. Но си имах киста, 5 сантиметра голяма, която след като вече ми я откриха, започнах може би да си внушавам, че ме боли, защото преди това нямах абсолютно никакви болки, а вероятно тази голяма киста не е пораснала чак толкова много за седмица или две.

# 673
  • София
  • Мнения: 1 757
При мен около месец преди да я открият бях на преглед при друг гинеколог,който изобщо не видя киста.Аз бях с болки там от доста време вече и обиколох доста лекари,но никой не виждаше нищо като причина,само леко уголемен яйчник.
Като чух,че имам киста там,дори малко се зарадвах,понеже си помислих,че най после причината е открита.Ноо явно не е кистата причинатя,щом още ме боли.
Дано мине след време както при вас🙏🍀
От точно 1 год я имам тази болка.
Или е от малко срастване там,или от червата нещо или....не се знае от какво е.

# 674
  • Мнения: X
През декември ми беше последната инжекция Золадекс и сега чакам да ми дойде. Качих в последните 2 месеца около 8 кг - дали е от това? В първите 4-5 месеца нищо не качих.

След третия месец Золадекс ме викаха на контролен преглед, но не отидох. Някой знае ли какво се прави на този контролен преглед?

Общи условия

Активация на акаунт