ЕНДОМЕТРИОЗА - ТЕМА 15

  • 39 202
  • 769
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 109
Здравейте ! Имам ендометриозна киста 5см на десен яйчник от няколко месеца и още не съм се оперирала,доктора ми каза,че трябва да се премахне чрез коремна операция,а не лапароскопска,защото щяла да се спука вътре и не било добре.Тук във форума чета,че повечето жени се оперират именно лапароскопски.Около 1 година правим опити за бебче,но досега неуспешни.Ходих за друго мнение докторката каза,че е имала случаи жени забременяват с такава киста и с раждането я премахват.Също така на другият яйчник се появяват фоликуларни кисти.Какво бихте ме посъветвали

И аз подкрепям да се отиде за още едно мнение. Не че е хубаво човек да ходи по лекари и те да му казват различни неща и после да не знаеш какво да правиш, но ако операторът е опитен, няма как да спука кистата, само защото работи лапароскопски... Това звучи несериозно. По-скоро се притеснява от такива операции. Което пък е сигнакл да се отиде задължително при друг, който няма проблем с лапароскопиите.

# 691
  • Мнения: 1 275
Подкрепям горното мнение.
Кистата на дъщеря ми беше над 6см. и беше премахната лапароскопски,заедно с много сраствания.Потърсете добър оператор...може би Калчев?

# 692
  • Мнения: 72
Подкрепям горното мнение.
Кистата на дъщеря ми беше над 6см. и беше премахната лапароскопски,заедно с много сраствания.Потърсете добър оператор...може би Калчев?
Пропуснах да спомена,че съм от малък град и бях объркана къде точно да отида гинеколога,който посещавам ми каза,че лапароскопски не препоръчва,защото щяла да се спука,посетих друга лекарка в града тя също ми каза така.

# 693
  • Мнения: 1 998
Аз имах кисти и на двата яйчника, на единия 2-3см, на другия 5см. Никой не ми е споменавал, че трябва да е коремна операция. Моята я направих в Света Марина в Плевен.

# 694
  • София
  • Мнения: 8 131
Здравейте,искам да попитам има ли жени тук които са приключили Золадекс и са нямали кисти за дълъг период от време? Simple Smile
Бях на Лукрин. 10 години нямам рецидив.

А по повод отворената операция, моята листа беше почти 9 см и е премахната с лапароскопия. Обикновено лекарите, които клонят към отворена операция не са сигурни в лапароскопските си умения.

# 695
  • Мнения: 5
Здравейте 😊Съжалявам, че това е първият пост който пиша във форума и, че е по тази тема, но... Ето ме тук Expressionless

НА 28 години съм и от скоро според лекаря ми с предположения за ЕМ, но пък съм с потвърдена поликистоза. От малка съм с хормонални проблеми, неродевен цикъл и какво ли още не. Пила съм Оргаметрил, Дуфастон Ясмин, Джаз, Диане 35 Промолит Нор и ощеее много други  за СПКЯ. Та преди няколко дни от силни болки в корема и подуване и болка по време на секс реших пак да отида на нов  АГ и след преглед само а ехограф каза, че : Има съмнения за ендометриоза изписа ми Диане 35 и Промолит Нор ( аз нали съм пила всичко което съществува не ми направиха впечатление, макар че не съм изооо що фен на Диането) и каза когато ти свърши МЦ. трябва да отидеш в Плевен там са най-добрите. След този преглед и паднах в дълбока депресия, но успях да се стена, да прочета за какво става въпрос, да спре да ме е шубе и да се лекувам, защото искам вече да имам детенце. Сега съм в цикъл ( при мен се случва рядко) със илни болки първите дни, но сега вече малко по-добре. След като ми свърши съм се насочила към Селена на преглед и после може би и лапорото ще е там ако се наложи. Малко ме е яд, че се случва така, нооо живота ни поднася всякакви изпитания ❤️ Исках да споделя просто на момичета които ще ме разберат, защото моя позната ми каза, че сама съм си виновна й аз съм се докарал до това състояние и ми стана много мъчно. Успех на всички, бъдете здрави Heart Exl

# 696
  • Мнения: 543
Kaminm, пожелавам ти сили и спокойствие ако решиш да правиш лапароскопия.
Лесно е някой да ти каже отстрани, че сам си си виновен за проблемите, но точно такъв вид проблеми няма как да имаме контрол над тях.

# 697
  • Мнения: 100
Много се радвам. Вас кой ви оперира. 🤗
Здравейте,искам да попитам има ли жени тук които са приключили Золадекс и са нямали кисти за дълъг период от време? Simple Smile
Бях на Лукрин. 10 години нямам рецидив.

А по повод отворената операция, моята листа беше почти 9 см и е премахната с лапароскопия. Обикновено лекарите, които клонят към отворена операция не са сигурни в лапароскопските си умения.

# 698
  • София
  • Мнения: 8 131
Много се радвам. Вас кой ви оперира. 🤗
Здравейте,искам да попитам има ли жени тук които са приключили Золадекс и са нямали кисти за дълъг период от време? Simple Smile
Бях на Лукрин. 10 години нямам рецидив.

А по повод отворената операция, моята листа беше почти 9 см и е премахната с лапароскопия. Обикновено лекарите, които клонят към отворена операция не са сигурни в лапароскопските си умения.
Д-р Ненов.

# 699
  • Мнения: 5
Kaminm, пожелавам ти сили и спокойствие ако решиш да правиш лапароскопия.
Лесно е някой да ти каже отстрани, че сам си си виновен за проблемите, но точно такъв вид проблеми няма как да имаме контрол над тях.

Благодаря Ви за подкрепата ❤️

# 700
  • Мнения: 977
Здравейте!Имам едно куркане на червата,по-скоро от дясната страна.Имам яйчник и тръба вдясно, отляво ги премахнаха след ендометриозна киста през 2016.От миналия февруари не съм се преглеждала.Приемам регулон по предписание на лекаря.А при полов контакт понякога има болка.Възможно ли е отново да имам ендометриоза? Разбира се,че ще отида на преглед,но в момента не мога.

# 701
  • Мнения: 66
Здравейте, след 10см киста 2018г. премахната заедно с яйчника, след 3месеца -2 кисти на другия яйчник и последващо инвитро си имам детенце на 1,6г. да ми е живо и здраво. И сега след пункция и 3месеца Декапептил пак си ги имам тези 2 кисти 3см и 2см. Днес бях при д-р Калчев, който не му се иска да ме оперира след коремна операция, секцио и сраствания и ми изписа Зафрила. Може ли мнения относно лекарството какви са били страничните ефекти при Вас и силно изразени ли са били както при Золадекс и Декапептил? Изобщо малко повече инфо за това сравнително ново лекарство.
Благодаря!

# 702
  • Мнения: 454
Здравейте, след 10см киста 2018г. премахната заедно с яйчника, след 3месеца -2 кисти на другия яйчник и последващо инвитро си имам детенце на 1,6г. да ми е живо и здраво. И сега след пункция и 3месеца Декапептил пак си ги имам тези 2 кисти 3см и 2см. Днес бях при д-р Калчев, който не му се иска да ме оперира след коремна операция, секцио и сраствания и ми изписа Зафрила. Може ли мнения относно лекарството какви са били страничните ефекти при Вас и силно изразени ли са били както при Золадекс и Декапептил? Изобщо малко повече инфо за това сравнително ново лекарство.
Благодаря!
Здравей, минала съм лечение със Золадекс преди 2 години и сега съм на лечение със Зафрила. Истината е, че аз не открих много мнения и коментари за Зафрила. Мога да ти споделя, че след лечението със Золадекс, това е приказка. Със Золадекса имах много тежка симптоматика на менопауза, беше ужасно! Сега със Зафрила се чувствам добре. Първите 3 месеца много ме боляха гърдите и видимо се уголемиха. Леко качване на теглото също наблюдавам, но не съм сигурна дали е от лекарството или месеца в извънредно положение в къщи и изминалите празници.

# 703
  • Мнения: 126
И при мен лечението със Золадекс мина много тежко. Качих и 10 кг, които още не мога да сваля. Така че не искам и да повтарям.
Искам да ви питам тези лекарства, които посочвате влияят ли на размера на кистите ?

Понеже золадексът се слага след операция.

# 704
  • Мнения: 454
И при мен лечението със Золадекс мина много тежко. Качих и 10 кг, които още не мога да сваля. Така че не искам и да повтарям.
Искам да ви питам тези лекарства, които посочвате влияят ли на размера на кистите ?

Понеже золадексът се слага след операция.
При мен след спиране на Золадекса свалих килограмите без диети и упражнения и най-вече като спрях да ставам нощем да ям.
Зафрилата на мен ми я изписаха след лапораскопия за отстраняване на киста, а и съм още в началото на лечението /ще продължи година/.
Просто споделих как съм се чувствала на лечението с двата препарата.

Общи условия

Активация на акаунт