ЕНДОМЕТРИОЗА - ТЕМА 15

  • 39 661
  • 769
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 922
Момичета моля да подпишете петицията ,трябва и да се потвърди подписа ор емайла
https://www.peticiq.com/21042020

Последна редакция: ср, 22 апр 2020, 19:26 от pipi8

# 76
  • Мнения: 5 053
Аз я подписах. Както и петицията относно Милен Цветков. Всъщност, колко подписа трябват, за да бъде разгледано искането? Дано имат смисъл тези петиции.
Специално за ЕМ даваха един доктор да коментира, че най-много да се върне ЕМ и да оперират отново.. И всичко ще е рестарт. Що за тъпотия измислиха с тоя закон Rage

# 77
  • Мнения: 922
Yan трябва поне 3000 за да я пуснат по новините и да я рекламират . Дано повече я подпишат 🍀

# 78
  • Мнения: 5 053
Дано да стигне 3000 скоро!
Тази за Цветков е над 8000.това значи, че ще бъде разгледана. Как да разберем дали въобще е разгледана, какво е решено и тн? За първи път днес попаднах на този сайт.

# 79
  • Мнения: 922
Мисля че мен ще ме уведомят тък като аз я създадох самата петиция . И ще пиша . Дано успеем пускайте я на близки и приятели да я подписват ! 🍀

# 80
  • Мнения: 1
Здравейте момичета Simple Smile
Оперираха ме преди 6 месеца и минах лечението със Золадекс Simple Smile))

# 81
  • Мнения: 128
На мен ми остана да ми поставят последната инжекция след 1 седмица. Вече нямам търпение да свърши всичко това.

# 82
  • Мнения: 805
Има ли някой на който са му шили яйчник с шевове? Имам сложени 2 шева на яйчника- възможно ли това да забавя възстановяването ми - вече минаха 3 месеца - а още ме обтяга и боли нещо- не мога само да продължавам да лежа, а като съм права почва да ме боли- първоначално мислех , че е ендометриозата, но като легна се оправя положението- вече 3 пъти ходих на доктор и той ми казва, че всичко е на ред и че си въобразявам.

# 83
  • Мнения: 5 053
Спешно един въпрос. Какво може да се случи, ако се спука 3см киста?

# 84
  • Мнения: 1 998
Течността от нея се разлива и ендометриозните клетки полепват навсякъде, където се разлее, и се образуват множество огнища. Това разбрах аз от един уебинар с д-р Стаменов.

# 85
  • Мнения: 128
Днес ми поставиха последната инжекция Золадекс (най-накрая след толкова мъки) и ми предстои контролен преглед след като ми се върне цикъла.
На вас след колко време ви се върна ?
И следите ли се по-често след като ви откриха ендометриоза ?

# 86
  • Мнения: 1 998
Последната ми инжекция беше на 14.01, за пръв път ми дойде на 19.03. На преглед ходих на 28.04.

# 87
  • Мнения: 14
Здравейте,

вчера ми откриха ендом.кисти на 2-та яйчника. Направо ми казаха, че съм за операция.

Може ли да ми дадете съвет за добри доктори за второ мнение и  лапароскопия? Които работят в тези времена, бях се ориентирала към др Калчев, но казаха чак след Юли Sad Притеснявам се да не стане положението по-зле, имах ужасни болки около и по време на цикъл, един ден продължиха 23 часа без да спрат.

Някакви изледвания трябва ли да си направя? На 34г съм нераждала и ми е ужасно притеснено

# 88
  • Мнения: 5 053
Попов от Вита, както и болница Щерев-там не знам имената на докторите, но в момента болницата си работи и може да питаш дали оперират.

# 89
  • Мнения: 1 998
Аз мисля, че има доста лекари, които все пак опитват първо с противозачатъчни (мисля) и след 3 месеца, ако няма никакъв ефект, преминават към операция. Първият лекар, при който отидох и ми каза, че съм с ЕМ, беше в Русе и директно ми каза, че мога другата седмица да отивам за операция, но аз тогава не бях толкова запозната със заболяването и реших, че не мога така да се хвърля на операция и може да не е толкова сериозно положението. Тогава отидох при друг лекар във Варна, там жената реши 3 месеца да пия лекарства и след това да говорим за операция. Нямаше никакъв ефект от лекарствата и ме насочи за операция. Отидох в Плевен и казах през какво съм минала. Там лекарят ми каза, че тези кисти не минавали с лекарства и не е имало смисъл да ги пия, единственото решение било оперативно.

Относно Щерев - през октомври имаше акция с прегледи на жени с ЕМ и ходих при доц. Юнакова. Имам добро мнение за нея, макар и от една среща.

Общи условия

Активация на акаунт