Работа, CV-та, HR-и, съвети - 70

  • 25 544
  • 722
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 54 413
Сега разбрах всъщност какво е станало.
ТД се прави обикновено преди датата на започване и се регистрира в НАП. Всеки може да види има ли, или не.

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
Цитат
Irene, би ли споделила на каква възраст започна с работата като QA? Имам позната, която е мед. сестра със страшно мизерна заплата и се интересуваше дали има смисъл да запише курс за QA. И също дали после ще има шанс да почне работа без опит на 30+

Съжалявам, чак сега виждам този пост от предната тема.
Аз започнах веднага след като завърших университет. Учих информатика. От тогава на практика с някои прекъсвания само това съм работила.
Да ти кажа честно с един курс не става. Аз например за някои тестове пиша код, за това си трябват знания по програмиране, и то по обектноориентирано програмиране. И не само това, но за да ги напиша трябва да гледам сорс кода на самата програма, написан от програмистите, което е много затормозяващо, защото има хиляди файлове.
Ако е QA от типа само да цъка по бутончета ОК, но май вече никъде не търсят такива, повечето пишат юнит тестове.

# 62
  • Мнения: 19 687
Относно анкетата, нямах време за реакция и корекция. Моля за следващата тема предложенията да идват по-рано Flowers Hibiscus

Честно казано, идеята беше да има грубо преброяване, не да претендираме за завършено социологическо проучване Blush

# 63
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Записвам се да ви следя, ако и да не ме искате! Wink
В Пловдив съм аз!

# 64
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
Записвам се да ви следя, ако и да не ме искате! Wink
В Пловдив съм аз!
Знаем, знаем.Joy

# 65
  • Мнения: 54 413
Само не знам в коя фирма е, но някъде наблизо ще да е. Simple Smile

# 66
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Аз фирмите ги сменям средно на 2-3 години. В момента, в който съм дала всичко от себе си и няма какво повече да науча - сменям.
Винаги се разделяме с много добри чувства и винаги мога да се върна .....където и да съм била. Търсим се, помагам на бивши колеги, когато и за каквото и да са ме потърсили. 
Работата трябва да носи удоволствие.  Иначе е...мъка.

# 67
  • Мнения: 54 413
Рабит, имахме една твоя колежка в предната фирма,  тя целия си стаж само там изкара. Бетон, непоклатима.
Пенсионира се и пак работеше. Не знам дали още. Не можеше да се раздели.

# 68
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Е, на мен сантиментите са ми в личното пространство.  Работа сменям от раз, ако реша.
Но пък и поддържам връзка с всички "бивши". Добра при това. Още ходя на фирмени партита на колеги от преди 10 г.

# 69
  • Мнения: 912
Ами явно не си била отчаяна и готова на всичко и затуй тъй говориш. Simple Smile

А отчаяни и готови на всичко в конкретния наш случай няма. Не малтретираме хора във фирмата /нищо че отстрани така ви изглежда/, че презглава да се махне.
И също така се върна 🙂

 Че има наивни и дори глупави хора - има. Че има скатаващи се и тарикатеещи на дребно работници/служители - има. За мързеливите не говоря... Но все си мисля, че един работодател не трябва да е толкова циничен и арогантен. Това само за пред форума ли е? Или и в живота сте толкова безпардонна? Хубаво е да има някаква емпатия все пак. Та тези хора работят за Вас!

# 70
  • Мнения: 2 998
Чудя се на Doro дали не работи в Xerox. За там съм чувала интересни неща, най-вече за отношението на мениджмънта към подчинените.

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
Doro май си има собствена фирма, иначе не разбирам за какво е толкова загрижена кой напуска и кой не.

# 72
  • Мнения: 1 118
Чудя се на Doro дали не работи в Xerox. За там съм чувала интересни неща, най-вече за отношението на мениджмънта към подчинените.

Какви са тези неща?

# 73
  • Мнения: 7 987
Ами явно не си била отчаяна и готова на всичко и затуй тъй говориш. Simple Smile



А отчаяни и готови на всичко в конкретния наш случай няма. Не малтретираме хора във фирмата /нищо че отстрани така ви изглежда/, че презглава да се махне.
И също така се върна 🙂

 Че има наивни и дори глупави хора - има. Че има скатаващи се и тарикатеещи на дребно работници/служители - има. За мързеливите не говоря... Но все си мисля, че един работодател не трябва да е толкова циничен и арогантен. Това само за пред форума ли е? Или и в живота сте толкова безпардонна? Хубаво е да има някаква емпатия все пак. Та тези хора работят за Вас!

Моят коментар беше към FrauDanna, а нейният май към free agent. Изобщо не съм си помислила, че служителката ня Додо  отчаяна. Няпослдък не четох много и не знам защо толкова я нападате.

# 74
  • Мнения: 2
Здравейте!
Започнах работа в кол център, но не ми е присърце и се оглеждам за нова.
Владея италиански и немски език на много добро ниво, английски език на работно ниво.
Бих се радвала на съвети от ваша страна накъде да се насоча.
Става въпрос за работа в гр. Варна или дистанционно.
Благодаря ви предварително.

Общи условия

Активация на акаунт