На пазар във Варна - тема 55

  • 25 379
  • 752
  •   1
Отговори
# 690
  • In transit
  • Мнения: 11 980
И ние не сме се запасили, но неща като мая, бакпулвер, брашно, паста имам по принцип по няколко пакета винаги, защото ги ползвам. В Била-та на Вива център имаше брашно няколко вида, но мая суха нямаше примерно. Иначе си беше заредено и спокойно.
Купихме и няколко кг месо, че това най-много се яде вкъщи.

# 691
  • Мнения: 10 918
Аз понеже спрях кухнята на малката и готвим в нас, яде от нашата храна, та накупихме макарони, спагети, леща, боб, картофи, повечко месо, грах, моркови. Под накупихме разбирайте по 1-2 пакета Simple Smile ММ ходи до кварталното магазинче, всичко има, освен сапун.

# 692
  • Варна
  • Мнения: 1 203
Вчера ММ ходи в Метро и каза че има всичко и то в достатъчни количества. Питах го за брашно, боб, ориз, макарони. Каза че имало и в целия магазин имало не повече от 20 човека.
Не трябва да се ходи вечер, а сутрин в магазините. Тогава е заредено добре.
Суха мая по принцип купувам от Илчовски 94. Пакет с турска мая 100 гр. е на цена  под левче, около 70 ст. беше преди Нова година.

# 693
  • Мнения: 8 775
Във Варна имаме нов случай  на коронавирус ...

Последна редакция: вт, 17 мар 2020, 17:28 от alethea

# 694
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Не споменават Варна в последния брифинг, само Троян, Перник, Благоевград. Къде е доказан този случай?

# 695
  • Мнения: 8 775
Ген. Мутафчийски каза че го е забравил и после го сподели . Не разбрах дали Само или 2  изключая  прословутия диджей от онзи ден .

Аз гледах брифинга по Тв Европа

. https://www.dnes.bg/obshtestvo/2020/03/17/sluchaite-na-covid-19- … s-zarazeni.442559

# 696
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 490
За суха мая можете да видите в магазин Дрога, там има големи пакети по 0,500кг. Аз си купувам един такъв пакет и после я държа в чекмеджето да зеленчуци, издържа до 3г (проверено). Маята е френска и цената за пакет е 8-9лв.

# 697
  • Мнения: 576
И така като се запасявате я кажете какво купувате ?
Ние ядем месо, зеленчуци и плодове основно. Това са продукти, който не държат много и не сме се заредили с нищо . Снощи пратих Мм в Била за разни неща-бакпулвер, сода , лимонтузу и нищо .. върна се ядосан !   Еми егати презапасяването не го разбирам !

oт пакетираните-боб ,леща,макарони,брашно,от консервите-риба,пастет,лютеница,консерви домати за готвене,царевица,червен боб.,от замразените зеленчуци-броколи,миксове,друго замразено-месо 3кг и 2 броя тесто за пица.От пакетираните по 3-4 бр.Подправки и зехтин,олио имам.

# 698
  • Мнения: 2 646
Били 2 нови, без този на диджея.
 Новите два случая са на хора, пристигнали от Австрия и Испания, които от вчера били настанени в инфекциозното отделение.

# 699
  • Варна
  • Мнения: 5 576
Как да се запасим като за един ден се изядат 5 кисели млека, почти един хляб, поне 300гр сирене и въобще? Ние сме 5 човека и сме си ящнички. Имам по малко разни продукти, но за не повече от 2, максимум 3 дни и после пак трябва да се пазарува.

# 700
  • Варна
  • Мнения: 36 772
Лелеее, как издържате пет човека затворени... Ние сме двете с дъщерята и добре, че апартаментът е голям.

# 701
  • Мнения: 10 918
Аз се моля да се стопли скоро, че поне по терасите да стоим...

# 702
  • Мнения: 1 175
Ние също не сме се запасили, родителите ми слагат зимнина всяка година, мазето ни е пълно с буркани, както и фризера с домашно месо, но все пак някои неща трябва да купим от магазина. Вчера приятелят ми ходи до Кауфланд, та чак вдругиден сигурно ще се наложи да пазаруваме. По принцип съм домошар, но от мисълта, че не трябва да се излиза, не ме свърта на едно място. Работата ми е засегната на 100% от създалата се ситуация, дано до май месец се стабилизира положението.

# 703
  • Варна
  • Мнения: 5 576
И аз обичам да си стоя в къщи, но сега като не може да се излиза съм направо като вързана.

# 704
  • Варна
  • Мнения: 36 772
Добре де, кой ви спира да излизате? Навън не са двуметрови преспи. Слагате по една маска и ръкавици и правите пеша обиколки на квартала. Разминавате хората на по метър и по-бързичко, не спирате на лаф с никого, взимате си порцията свеж въздух и се прибирате. Ако има луди шофьори като мен, дори половин час обикаляне с колата и слушане на музика без да спирам никъде си е терапия. Ако беше една идея по-топло, щях по час на ден да карам мотора. Ей така, за кеф, безцелно.

Общи условия

Активация на акаунт