Частни училища - информативно-дискусионна тема 33

  • 22 821
  • 781
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 109
Ако позволите едно странично мнение, на потребител, който не участва в дискусията, но чете темата с интерес: в последно време ужасно грозно звучат персоналните нападки между участващите във форума. Пипи е една от дамите, които отзивчиво е отговаряла на мои въпроси още в темата за частните детски градини, споделяла е опит или ако няма такъв, поне мнение, никога не е адресирала нападки към друг участник и е изразявала сдържано и без агресия позицията си. Никога не съм видяла да провокира друг участник с постовете си. Личните й качества и това доколко е нерешителна в избора си не засяга никого и не е предмет на обсъждане в тази тема. Аз лично благодаря от сърце на дамите, които ми помогнаха в избора на училище и отделиха от личното си време, за да ми дадат насоки! Точно заради такива жестове считам темата за полезна и необходима за родителите без опит, а не просто за "говорилник".

# 106
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако имаш предвид моите постове - нито съм агресивна, нито  я нападам. Колкото и всеки родител да иска най-доброто, дори това най-добро да е нафантазирано, за своето дете, което е единствено и неповторимо (и моите, разбира се, са единствени и неповторими), понякога трябва да се слезе на земята и да се действа хладнокръвно. Когато се колебае през пост от доста време насам, кашата става още по-голяма.

# 107
  • София
  • Мнения: 2 781
Мими, то зависи къде смяташ да кандидатствате. Но за повечето, Моливко няма да е никак достатъчен. В ПУК реално минават материала за първи клас в т.нар "академични". Очаква се да четат, пишат и смятат с преминаване поне до 20 на края на подготвителен клас. Плюс логически задачи, английски.

# 108
  • Мнения: 493
Мими, то зависи къде смяташ да кандидатствате. Но за повечето, Моливко няма да е никак достатъчен. В ПУК реално минават материала за първи клас в т.нар "академични". Очаква се да четат, пишат и смятат с преминаване поне до 20 на края на подготвителен клас. Плюс логически задачи, английски.

Благодаря! 😘  Не знам, имам почти година да реша и проуча. За английския нямам никаква илюзия, че ще мога да я науча до края на годината. В градината и дума не обелвала. Виня разбира се учителката. Но тя и сега може да пише  нашите букви. Обича просто. Всеки ден ми пише бележки със сърчица, без да има нещо смислено на тях де 😂
Планът ми е, ако мога да я вкарам в училище още сега, за въпросния ПУК, защото сама няма да имам времето да я обуча. А и нервите..  Има ли друга система, за която не съм светната? Може би някакво лятно училище!? Въпросното фюжън?

# 109
  • Мнения: 5 658
На колко години трябва да започне подготовката за кандидатстване за ПУК и на колко се кандидатства там, моля, че нещо ми се губи. Първи клас нали все още е от 7г.

# 110
  • Мнения: 6 330


Иначе, не, не става с таблица, има прекалено емоция в избора на училище. Все едно гадже да избираш с ексел, не става Grinning

Браво на детето иначе!

Е за тази фраза за гаджето всеки поет може да завиди на Бърди (имам предвид истински поети, не себе си). Изключително точно и образно казано, страхотна фраза!

# 111
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 325
Аз не мисля, че кандидатстването след 4 клас е проблем за питагорчетата. Имат 4 изпита, само ако са много зле не продължават...(но те и в СС ще намерят начин да не им продължат договора). Или някои деца, които отиват в смг.
Аз не съм голям привърженик на домашните до 4 клас, та се съгласявам с Призма за този показател.
Пипи, не напускай темата Simple Smile
Понякога четейки колебанията на някого, изчистваш своите. Може би си била полезна на много хора и с тях, освен с информация. Пък и на Анди да се вържеш Simple Smile...

# 112
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 938
Нищо не ти пречи да си напишеш емоцията в таблица. Ясни критерии, съпоставяш едни и същи неща
В колонка критериите, след това всяка следваща колонка е различно училище. Така сравняваш ябълки с ябълки, та дори и емоциите си по училища.
Например критерии материална база. Училище А има басейни, училище Б- има двор, училище В няма двор.
Чуждо езиково обучение- училище А- система Кембридж, 4часа седмично, сертификат, нейтив преподавател, училище Б- текучество на преподавателите, 3 часа език седмично и така нататък.
Определяш кой неща са ти задължителни, с кой можеш да направиш компромис и с кои не си съгласна.
Работи, аз съм го правила за детска градина. Ако имаше др интернешънъл скул, без български, щях да го проиграя и за училището в България. Това не ми пречи да съм изръшкала подобни училища в съседни държави.

# 113
  • София
  • Мнения: 7 277
На колко години трябва да започне подготовката за кандидатстване за ПУК и на колко се кандидатства там, моля, че нещо ми се губи. Първи клас нали все още е от 7г.
Ха-ха, да - първи клас все още е на 7 г. и се кандидатства в годината, в която детето ги навършва.

ПУК - на 6 г.

На твоя въпрос - понеже го играхме по различни начини с различните набори - и на юруш в последната година, и на малки порции по-отрано, аз лично от сегашната камбанария съм привърженик на по-плавния вариант. Даже така да е, че да не се случи като подготовка за изпит, а като част от израстването - малко моторика, малко логика, малко рисуване на фигури - колкото може. Просто според всяка възраст да има занимания по книжките, които са подходящи за възрастта, но това да се случва малко по малко, и от по-раничко.

# 114
  • Мнения: 2 182
Ако имаше др интернешънъл скул, без български, щях да го проиграя и за училището в България. Това не ми пречи да съм изръшкала подобни училища в съседни държави.
Кое е училището в България без български?

# 115
  • София
  • Мнения: 18 291
ААУ може би.

# 116
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 938
AAS

# 117
  • Мнения: 47
Обобщение досега относно пречиствателите  за въздух в училищата. Досега има изказвания че в Томас Едисън ТО и Климент Охридски КО имало.

Няма инфо за това точно какви има, с датчици ли са и как се менажират?

Имаше коментар че в Томас Едисън било купено от родителите и те трябвало да се грижат за такива неща. Което ми е странно.  Аз си мислих, че темата е за частни училища... т.е. всичко така или иначе се плаща от родителите. Вярно ще трябва тези от училищата да си мръднат малко да се организират, но все пак за това им се плаща.

Дано да получим инфо. и за другите училища (Свети Георги, Свети Наум, Азбуки, Дорис Тенеди, Американски колеж, Британското училище, Питагор, и т.н.) във времето, защото никой не иска да има болни деца, а в сградите на училищата децата прекарват повечето време.

Голяма молба към модераторите: Моля въведете официално съкръщенията на имената на училищата в началния пост на форума иначе няма смисъл. Някой, който търси инфо за Климент Охридски, надали ще напише в търсачките КО, което съкращение се използва във форума (съотв. БШ, итн).

Последна редакция: сб, 18 яну 2020, 13:15 от Фран

# 118
  • Мнения: 2 182
Rogers, може би е добре да проучиш и в кое училище приемат без задължителните ваксини. Децата не се разболяват само от въздуха 😉

# 119
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 396
Надявам се, че няма училище, което да приема без задължителните ваксини.

Общи условия

Активация на акаунт