Прием в ясли и детски градини в Пловдив - 7

  • 39 903
  • 311
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 6 938
В Тракия или не, условията са еднакви във всички квартали. Погледни тук "точки за прием" и ще ти стане ясно
https://dz-priem.plovdiv.bg/user_guide

# 226
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
В Тракия или не, условията са еднакви във всички квартали. Погледни тук "точки за прием" и ще ти стане ясно
https://dz-priem.plovdiv.bg/user_guide
Благодаря, изчетох всичко, преди да попитам. Свекърва ми настоява, че имало райониране, а аз нищо подобно не открих. И понеже Слънчев рай е до тях и може би ще ни е 1во желание, се зачудих дали не трябва да си сменям адреса с всички съпровождащи го неудобства или няма значение. Вече разбрах, че няма значение, както си и мислех.
Писах ако има мама с детенце в ДЯ в Тракия да ми пише, искам да попитам за специфики и дали е доволна. То е ясно, че каквото е за Пловдив, това ще е и за Тракия.
Благодаря все пак за отделеното време.

# 227
  • Пловдив
  • Мнения: 456
Здравейте,
Дъщеря ми е още мъничка, скоро става на 6 м, но предстои скоро и ние да се вълнуваме от темата за яслите. Живеем в Тракия, тук изборът от ясли е Приказка, Слънчев рай или ОДЗ Едгар Бороу с яслени групи. По постоянен и настоящ адрес, където си живеем напрактика, сме съвсем близо до Приказка. Но бабата на малката живее точно до Слънчев рай и съответно ММ, със когото нямаме брак, е адресно регистриран там. Понеже свекърва ми ще ни е вариант да я взима от ясла, искаме първото ни желание да е там. Само че е в другия край на Тракия, спрямо адреса ни - моят и на детето. Та, питането ми е - трябва ли да си сменим адреса с детето, ако искаме да кандидатстваме по първо желание в Слънчев рай? Или щом сме все в Тракия, си получаваме бонус точките за адрес на детето в административния район на яслата? Тоест, Тракия си е все един административен район и където и да кандидатстваме по първо желание, ще имаме пълен брой точки, щом адресът ни е тук. Дано съм обяснила добре. Благодаря ви предварително.
Ако нещо не Ви е ясно, можете да попитате официално (ел. поща също върши работа) и ще получите сигурен отговор на въпросите си.

# 228
  • Пловдив
  • Мнения: 13 472
Мнения относно ясли/градини има тук.
https://www.facebook.com/groups/606147686195305/?ref=share

# 229
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
Благодаря много, първо детенце ни е и не мога да се ориентирам за некои неща. Ще се абонирам за групата.

# 230
  • Мнения: 198
Здравейте, може ли мнение за детска градина Рая в Смирненски? Детето ни е прието там и днес го записахме в първа групичка. Искам да попитам също имаме ли избор в коя група да го запишем или там се решава?

# 231
  • Мнения: 788
На наши приятели детето е в ДЯ Приказка от септември, в общи линии не са доволни. Детето им е нон стоп нолно, според тях заради яслата, дали е така вече не се наемам да кажа. Също са споделяли, че слагали детето на обяд да спи без памперс, а то не е научено да спи без памперс и съответно се напишквало. Звъня ли им да я пробират заради разни здравословни неразположения, а според тях всъщност и нямало нищо 🤷🏻♀ . Това съм чувала от тях, нямам лични впечетления, ние св борим пореден месец за ясла в Гагарин, някое детенце ако има вМечо Пух или яслената в Космонавт ще се радвам да прочета актуални коментари.

# 232
  • Мнения: 788
Момичета, аз нещо се обърках. Мислех, че в ясла може да кандидатваш и да пуснеш детето ако е прието по всяко време, а сега една позната леличка в ДГ ми каза, че класираните за ясла сега деца ще започнат чак от септември 🤷🏻♀ Моля, да ми обясните, сигурно вече доста пъти е обсъждано, но първо дете ми е и доста се обърках.

# 233
  • Мнения: 2 516
Обикновено е договорка с директорката, но и двете ми деца бяха приети юли, август, тръгнаха септември. Тогава се освобождават местата от големите, отиващи на градина, преди това е пълно все още.

# 234
  • Мнения: 4 400
Когато се пускат места на текущи класирания не се ли пускат на база освободени такива? Има едно голямо класиране през август именно за местата, които ще се освободят от по-големките, които тръгват на градина, но класирането е август, тръгват септември. Преди това си е класиране за класиране. И би следвало да тръгнат веднага, а вече ако се уговарят родителите с директора друго е друг въпрос

# 235
  • Мнения: 2 183
Децата навършили 3г в текущата година до 31.08 ще бъдат отписани от яслата тогава.. Тези деца, навършващи 3г след 31.08 може да посещават яслата до 15.09, докато тръгнат на градина
Това е информация от Слънчев рай в Тракия, която дъщеря ми ще напусне в края на Август
Местата са пуснати сега, децата (като моето) могат да си ходят до края на Август
Миналата година дъщеря ми беше приета на 5.08. Тръгна на 7.09.
Имаше познато дете прието тогава и си тръгна веднага в Август.. Според мен за най-сигурно е говорене с директора на съответната ясла Blush

# 236
  • Мнения: 2 516
Мисля дори, че законът е променен, децата навършващи 3год. включително септември, освобождават на 31.08, поне така е в нашата ясла.

# 237
  • Мнения: 2 025
Привет! Имам малко страничен въпрос. Как се броят 10-те дни отсъствие по семейни причини, когато последното посещение е било в петък? Съботата и неделята след петък броят ли се, или се започва от понеделника? Не мога да се свържа по телефона, за да питам, а не ми се виси пред лекарския кабинет излишно.

# 238
  • Мнения: 6 938
Броят се, да.

# 239
  • Мнения: 2 183
Мисля дори, че законът е променен, децата навършващи 3год. включително септември, освобождават на 31.08, поне така е в нашата ясла.

Явно наистина може да има разлика.. Знам ли... 🙄
В Слънчев рай пред вратата на групата имаме бележка с имената на децата, които да напуснат на 31.08, както и списък (отделен) с децата, които могат да останат до 14.09.
Нямам идея наистина какъв е законът, споделих конкретно при нас как е, затова казах, че и според мен разговор с директор би бил най-полезен Blush

Общи условия

Активация на акаунт