Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 17

  • 22 857
  • 768
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 006
но какво означава минимално обзавеждане? Или като видя полуобзаведен, лошо ми става. Или е обзаведен, или не. Или някой брои шкафовете в кухнята и бялата техника за обзавеждане?
Аз бих наела точно такъв апартамент ( и съм го правила ) Обзаведена кухня + бяла техника + телевизор и гардероб/дрешник.  Останалото си го правя по мой вкус, защото за мен това е от голяямо значение.
Давала съм и апартамент така. И м/у другото това ми гарантира до голяма степен дългосрочен наемател, кой иска да си разкарва обзавеждането през няколко месеца.

"Ап за сам човек или млада двойка без деца " Grinning Да видите какви хейтове отнесох за това "без деца"
Скрит текст:
[/b] От сорта- "вие гадни хазяйки, които мразите децата.... "; Една девойка писала "аз какво да правя като имам дете, да го изхвърля ли?" , "как може такова нещо, защо не настанявате вие деца ?" "вие сте луди , ако имате нещо против децата " и подобни Head Band
Аз влизам в обяснителен режим , че жилището не става за семейство с деца, няма къде да се побере дете изобщо... освен бебе, но и с бебе е тегаво... За какво да идва някой и да бяга на 1вата година?супер тясно е
Ами излязох чудовище Imp
Апартамента си е на собственика и той може да си сложи каквито иска house rules.
точно в този форум не знам дали трябваше да го напиша Smile

# 241
  • Мнения: 58
Предпочитам хора, които са наясно с пазара към днешна дата и не ми цитират, че техен познат си е намерил същото, но със 150лв., по-малко...
Това е чиста проба спекулация, обикновено в тези 150 лв се крият истинските предимства на по-скъпия апартамент за ползващия го. Всеки подрежда приоритети си различно.

# 242
  • Мнения: X
Освен да кажа 'блазе ти'... На мен само са ми пречили.
150 под и над 'пазарната' цена също е пазарно, след като има сделка. Да отказвате да чуете какви са вариациите в цените при реални сделки  е отказ да имате обратна връзка точно от пазара. Аз бих разпитала кое точно е 'същото' на по-евтиното жилище, за да си направя сметката дали се позиционирам правилно, вместо да тропкам кой познавал пазара. Брокер, на когото ще платя, е абсолютно последния, когото бих питала за цени - всеки лев надолу от обявения наем значи лев по-малко за него и няма никакъв личен интерес да ми сваля наема, дори аз да съм го 'наела'. Тъй че, уверявам ви, брокер като казва, че това е пазарният наем, той ви казва, че иска да прибере тези пари Simple Smile

# 243
  • София
  • Мнения: 19 406
....[/b] От сорта- "вие гадни хазяйки, които мразите децата.... "; Една девойка писала "аз какво да правя като имам дете, да го изхвърля ли?" , "как може такова нещо, защо не настанявате вие деца ?" "вие сте луди , ако имате нещо против децата " и подобни Head Band
Явно кандидатите са решили, че НЕ ПОЗВОЛЯВАТЕ да има деца и затова е бил хейтът.
Да не говорим, че много хора вече са бъгнати И на тема "деца", вместо да го дават по-лежерно.

# 244
  • София
  • Мнения: 68
Здравейте winni_,
„Заформянето” на мнение е продиктувано от факта, че повечето сериозни хора не правят всичко сами, а използват услуги, една от тях е брокерската, поради ред причини, само някои от тях са, примерно, че нямат време да се занимават с това, не желаят да си го причиняват, знаете има нерви и губене на време...и т.н., както и това че ще заплатят дадена услуга също е критерий, до някъде разбира се, че са стабилни финансово и еднин такъв разход също би отсял едни от други.
Разбира се това не трябва да се взима на 100%, има и изключения, просто в моят случай ми върши работа.
Що се отнася до ФБ профилите, там не съм убеден, че ще можете да придобиете, кой знае каква реална предства за човек, все пак информацията която качеаме там е селектирана по един или друг начин.

# 245
  • Мнения: 852
Аз съм влизала във ФБ групите и възпитанието не ми позволява да нагрубя някого, мога да сложа само смееща се реакция. Неведнъж са качнани абсолютни коптори с наем 1 200 лв или 45 кв, макар и НС, за 1 300-500 лв. Нормално е пазарът да реагира по някакъв начин. Също неведнъж собственици са се включвали с изключителни ругатни към "селяните прости, които не разбират" и "като не ви е по джоба не завиждайте".

# 246
  • Мнения: 1 011
Kalin_g, в тези теории има някаква логика, но тя не отчита реалността на брокерските услуги, а именно, че пак си правиш всичко сам, но и си плащаш. Относо платежоспособността - темата в този форум "Богатство" на кредит " е показателна за това, че има хора, които разполагат с пари само за кратко, защото ги дават за глупости.
Имате ли някакви реални наблюдения за това какъв процент от намерените с брокер и какъв процент от директно свързалите се наематели се оказват свестни. Не говоря за някакви големи статистики, а примерно за Вашето обкръжение. Защото аз изчетох в този форум няколко истории за съсипани жилища и май са били все с брокер доведени наемателите.

# 247
  • Мнения: 58
...Това брокерската услуга ми го спестява и някой други неща...

Моля да ни осветлите какви други неща спестява брокерската услуга?

# 248
  • Мнения: 852
Брокерската услуга за наеми не спестява нищо повече от разкарване за огледи. С подписването на договора ангажиментът на агенцията приключва и нито наемодателят, нито наемателят могат да ги потърсят при възникване на проблем, скрити дефекти и пр.

# 249
  • Мнения: X
Брокерската услуга за наеми не спестява нищо повече от разкарване за огледи. С подписването на договора ангажиментът на агенцията приключва и нито наемодателят, нито наемателят могат да ги потърсят при възникване на проблем, скрити дефекти и пр.
А, какво разкарване по огледи спестява, всъщност? За да наемеш, трябва да го видиш, за да го видиш, трябва да ходиш по огледи.
Че тя брокерската услуга за продажби да не е по-различна? Същата работа.

# 250
  • София
  • Мнения: 68
Да, така е, но и това не е малко, също така, след като се е стигнало до подписване на договор, значи етапа по отдаване е приключил. Наложило се е да се отиде само веднъж на среща и то за подписване, а не на всеки оглед, мен лично това ме устройва.

# 251
  • Мнения: X
Да, така е, но и това не е малко, също така, след като се е стигнало до подписване на договор, значи етапа по отдаване е приключил. Наложило се е да се отиде само веднъж на среща и то за подписване, а не на всеки оглед, мен лично това ме устройва.
Чакай малко, искаш да кажеш, че си наел жилище, тоест, съгласил си се на подписване на договор, без да го видиш ли?!

# 252
  • Мнения: X
Тоест плюсът на брокерите е, че вие като собственик не се разхождате?
Ами това няма нищо общо с тезата, че ако наемател плаща на брокер, е по-читав, което се опитахте да прокарате. Брокерът просто на Вас ви спестява някакво неудобство.
А да не искате да кажете, че наемателите му плащат, задето Вие сте го наели, или на мен така ми се е сторило само?

# 253
  • София
  • Мнения: 68
Не е само разкарването, идва с фотограф, прави хубави снимки, рекламира го, ходи по огледи, дава информация на който се обади, не ме тормозят по телефона други брокери. Комисионна си плащам в размер на половин наем. Това си е стандарт.

# 254
  • София
  • Мнения: 68
Относно тезата за наематели които не работят с брокери, визирах тези от групите, в повечето случай само досаждат без да има сериозни намерения, за това, така съм останал с впечатление. Така че предпочитам хора, които също като мен работят по този начин.

Общи условия

Активация на акаунт