Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 40

  • 37 703
  • 740
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 4 192
Отиваш в банка и си договаряш курс и ти ги превалутират по този курс плюс такса за превода между собствени сметки
Ако продаваш евро търси 1.953, ако купуваш евро 1.956

# 211
  • Мнения: 25 787
Тъкмо това ми се случи. Бях внесла 2000 лева, които бях и забравила в един момент. Случайно си открих документите за влога и реших да ги изтегля. 3-4 години  да бяха стояли на влог. Та изтеглих 1986.
Какви документи? С лична карта винаги можеш да изтеглиш парите си.
За теглене на падеж би трябвало да няма и такса. Зависи от банката, по принцип.

# 212
  • Мнения: X
raptor, това могат да ти кажат само в банката, откъдето ще вадиш левовете, те си имат тарифи и условия за междубанкови операции. Иди и ги питай.

# 213
  • София
  • Мнения: 878
raptor, това могат да ти кажат само в банката, откъдето ще вадиш левовете, те си имат тарифи и условия за междубанкови операции. Иди и ги питай.
  Благодаря! Като се замисля се отказвам- въобще няма смисъл да се занимавам да местя пари между сметки без особен смисъл.

# 214
  • София
  • Мнения: 11 505
Тъкмо това ми се случи. Бях внесла 2000 лева, които бях и забравила в един момент. Случайно си открих документите за влога и реших да ги изтегля. 3-4 години  да бяха стояли на влог. Та изтеглих 1986.
Какви документи? С лична карта винаги можеш да изтеглиш парите си.
За теглене на падеж би трябвало да няма и такса. Зависи от банката, по принцип.
Имам предвид, че си открих документите и оттам се сетих, че имам влог. Бях забравила. Тегленето не беше на падеж май.

# 215
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Ако това стане, още ще се покачат цените на жилищата.

https://www.mediapool.bg/drugi-darzhavi-shte-mogat-da-iskat-prom … a-news302708.html

# 216
  • Мнения: 5 642
За да се покачат цените, някой трябва да вдигне заплатите.

# 217
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
За да се покачат цените, някой трябва да вдигне заплатите.

Че , кой купува жилище от заплата ?

# 218
  • София
  • Мнения: 878
За да се покачат цените, някой трябва да вдигне заплатите.
Достатъчно е да се предизвика паника.

# 219
# 220
  • Мнения: 841
За да се покачат цените, някой трябва да вдигне заплатите.

Че , кой купува жилище от заплата ?
Много хора. Какво е чудното?

Ето нещо на малко по-глобално ниво.
https://money.bg/economics/vazstanovi-li-se-imotniyat-pazar-sled … m_campaign=footer

# 221
  • Мнения: 9 839
Money Е, щом Влади и Менда така казват - много съм спокойна! Satisfied

# 222
  • София
  • Мнения: 5 997
Моето лично усещане, като лаик е, че Валутният борд все ще падне и ще се превалутира така, че хората да са ощетени. Ясно е. Курса сега е задържан изкуствено заради Борда и не е реален. стойността на лева, струва ми се е по- ниска, Това не касае хората с кредити в лева, щото банките имат яки механизми. Всеки договор съдържа клауза за превалутиране според кефа на банката. Та никой не би спечелил в този смисъл
Виж тези с влоговете може да загубят, аз например пари в лева не бих държала, и така смятам от години.

Цените също ще скочат , ако минем в евро. Те Германия го преживаха едно време с дойче марката това нещо, та ние в България?

Помня в Германия бях тогава на гости, у едни приятели . Плакаха, че уж им обещали всичко да е наред, но една сутрин се събудили с двойни цени, директно от дойче марка в евро станали цените . Иначе заплатите им ги изчислили точно,  от марки в евро ги обърнали по курса. Вчера, например,  вземал заплата 4 хил марки, сега вече взема 2 хил евро. Нооооо хляба вчера бил 1,20 дойче марки, днес станал 1,20 евро . Нещо такова обясниха. Grinning Та вероятно и нас ни чака подобна съдба, или поне според мен....

# 223
  • Мнения: 9 892
И аз считам, че ще ни прецакат.

# 224
  • Мнения: 18 621
Повечето сме на това мнение. Само веднъж четох някъде в темите оптимистичното убеждение, че минаването към еврото ще бъде на много по-благоприятен курс от сегашния, но нямах сили на влизам в диалог и да питам за още аргументи Grinning В реала не познавам човек, който да е такъв каен оптимист, затова съм запомнила онзи пост.

Общи условия

Активация на акаунт