Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - тема 65

  • 31 254
  • 748
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 18 558
И моята е в такива подобни цветове. Ни се цапат особено много.

# 151
  • Мнения: 5 898
Здравейте, някой има ли личен опит с вертикални щори ден и нощ? Как са като визия, качество и подръжка. Рекламират ги за перящи се в пералня. https://www.storperde.bg/vertikalna-shtora-s-tul

Двуцветните са голям кич, но едноцветните ми харесват. В момента имам хоризонтална ден и нощ и съм супер доволна, но е време за смяна.

# 152
  • Варна
  • Мнения: 7 505
По повод на коментарите за естествения паркет и омасляване, попаднах на тази статия:

Методи за прилагане на средства за защита на дървесината от загн … от влага и гниене

# 153
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Какво ще кажете за тази комбинация на кухня? Горе вляво е цвета на плота, вдясно е цвета мивката, а долу цвета на вратичките.
Вратичките са цвят Сахара, изчистен, равномерен.
Притеснявам се дали няма да чистя всеки ден вратички...
Подът ще е буков паркет, естествен. Искам светла, семпла кухня, но дали няма да простее много...


Добре изглежда. Само цвета на плота бих сменила с бял или малко по-тъмен.

# 154
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Да попитам -
ремонтирам апартамент за отдаване под наем, обмислям да поръчам да ми направят за пердетата корнизи от метал. Въпроса ми е, ако пердетата са на "ухо" от текстил, не се ли късат от придърпването? Изобщо функционални ли са тези корнизи?

# 155
  • София
  • Мнения: 16 197
Късат се (при мен има едно ухо жертва). Това е у нас Simple Smile. Не са функционални, много е трудноемко свалянето им за пране.

# 156
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Защо така? Аз нямам затрудения със свалянето. Откачам корниза от средната скоба, вадя едната тръба от другата и пердетата се изплъзват сами.

# 157
  • Мнения: 12 473
Събирам идеи за декориране на стена - част от коридор, но се вижда от зоната с дивана и кухнята.

# 158
  • Мнения: 39 339
Е, то зависи и от цялостната концепция на жилището. Може би със снимка ще е по- удобно.

# 159
  • Мнения: 12 473
Още довършваме 3 д-то. Ще го кача като има окончателен вариант, но искам да заложа тази стена в него.
От дивансе вижда стената с телевизора и от долу био камина и тази стена на коридора, на която имаше преди врата, но я зазидахме. В светли, меки тонове ще жилището, в комбинация с меко кафяво, мед и някой цветен акцент.

# 160
  • Мнения: 6 561
Здравейте, имам нужда от малко помощ за кухнята Hug

Това са цветовете


Дървеното ще са долните шкафове и гърба. Сивото - горните шкафове. Плота ще е като плочките на пода. Стените са капучино.
Трябва да реша за диван, маса, столове, щори и декорация.
Мисля масата да я направи майстора с дървеното на долните шкафове. Дивана и столовете като горните шкафове евентуално. Приемам и други предложения.
Какъв цвят да заложа за акцент и да направя щорите и декорация?

# 161
  • Мнения: 1 249
И аз съм подбрала подобни цветове за общото помещение кухня, трапезария и хол. За това ми се върти идея за ярък диван. Искам цвят мента, но не намирам. Накрая ще е горчица май, но и аз бих приела идеи.

# 162
  • Варна
  • Мнения: 4 057
maiathebee Правилно съм разбрала?

# 163
  • Мнения: 3 137
По повод на коментарите за естествения паркет и омасляване, попаднах на тази статия:

Методи за прилагане на средства за защита на дървесината от загн … от влага и гниене

Полезна е статията, но касае импрегнирането на дърво, което не се ползва за паркет, а за други цели. Да не остане някой с впечатление, че под омасляване на паркет се има предвид мазането му  такъв тип масла.
За паркет се ползват специални продукти с восък и по-точно в България се предлага един достатъчно  качествен за тази цел - Осмо.

# 164
  • Мнения: 39 339
Дорис, и аз така разбрах, но нещо не можах да си го представя.

Общи условия

Активация на акаунт