Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 77

  • 40 764
  • 765
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 132
Здравейте, момичета.
След 3 опита на ЕЦ (с Кломифен, без хапчета, с Фемара) и няколко изпуснати фоликула си дадох сметка, че д-р Персенска е права и така няма да стане.
Явно вече (на 38 г.) яйцеклетките ми не само са малко, но и некачествени.
Често правя по 2 доминантни фоликула на напълна ЕЦ, но ЛХ започва да се покачва, когато станат 15 мм, което ми се струва много малък размер за зряла яйцеклетка, въпреки че Е2 е 250-300.
Реших да пуснем документи за фонда и следващия опит да бъде със стимулация, както предлага д-р Персенска.
AMH: 0.6, FSH: 9.25, витамин D на долната граница. Малко се притеснявам стимулацията да не изчерпа напълно резерва ми, но и не виждам смисъл да продължавам с опитите на спонтанен цикъл.
Иска ми се преди следващия опит да започна да приемам някакви добавки за подобряване на качеството на яйцеклетките, но съм с Хашимото и се чудя какво би било подходящо за мен.
Ако има и други момичета с подобен проблем, ще съм благодарна на препоръки.
Бъдете здрави!

# 646
  • Мнения: 6 034
Devilche, да си копирам публикацията от една друга тема. Извадка от Закона за извънредното положение, обнародван днес в Държавен вестник. Това по повод изтичащата ти заповед:
Скрит текст:
§ 19. Заповедите за организационно и финансово подпомагане за извършване на дейности по асистирана репродукция, издадени по реда на чл. 7, т. 3 от Правилника за организацията на работа и дейността на Център за асистирана репродукция (обн., ДВ, бр. 21 от 2009 г.; изм., бр. 58 от 2011 г., бр. 43, 56, 95 и 103 от 2012 г., бр. 13 от 2014 г., бр. 4 и 73 от 2018 г. и бр. 26 от 2019 г.) продължават действието си по време на извънредното положение и 6 месеца след неговата отмяна.

# 647
  • Мнения: 1 706
Момичета , моят преглед мина.Движението в болницата е много организирано,  нямах закъснение на часа.Перси видя някакви сенки, петна ли ..та се притесни , да не са ендометриозни огнища (дано не бъркам) , тъй като аз съм с поликистоза са ми пускали туморни маркери , но ги пуснахме и днес .Съответно СА 125 - 7.09 при реф. 0-35 ; НЕ-4 - 39.2 при реф. 0.0-60.50 .Някоя от Вас пускала ли е и знае ли какво значи в случая? В крайна сметка започнах стимулация с Фемара 5х2, миналия път пих кломифен и не ми е познат този препарат.И за него искам да попитам някой да сподели как е повлиял?

# 648
  • Мнения: 1 845
Devilche, да си копирам публикацията от една друга тема. Извадка от Закона за извънредното положение, обнародван днес в Държавен вестник. Това по повод изтичащата ти заповед:
Скрит текст:
§ 19. Заповедите за организационно и финансово подпомагане за извършване на дейности по асистирана репродукция, издадени по реда на чл. 7, т. 3 от Правилника за организацията на работа и дейността на Център за асистирана репродукция (обн., ДВ, бр. 21 от 2009 г.; изм., бр. 58 от 2011 г., бр. 43, 56, 95 и 103 от 2012 г., бр. 13 от 2014 г., бр. 4 и 73 от 2018 г. и бр. 26 от 2019 г.) продължават действието си по време на извънредното положение и 6 месеца след неговата отмяна.
Бобби,много ти благодаря за ценната информация. Предполагам,че автоматично се продължават и не е нужно молби и т.н. до цар?

# 649
  • София
  • Мнения: 2 051
Devilche,  много благодаря,  успех и на теб. Аз този път покрай случващото се с този вирус честно казано хич не мисля за трансфера,  нито се вглеждам в симтоми,  каквото стане, стане така е трябвало ...

# 650
  • Мнения: 178
Някой може ли да ме ориентира какви са цените на цветна снимка на тръбите и на биопсия на тъкан от матката, че не знам как точно са написани в ценоразписа?

Правих биопсия преди две седмици, платих 230лв. за имунологична. Стандартната мисля, че беше 80-90лв.

# 651
  • София
  • Мнения: 10 642
Стандартна биопсия няма.
Биопсиите са  имунологична, микробиологична,  вирусологична и за имплантационен потенциал.

# 652
  • Мнения: X
Благодаря ви момичета, за полезната информация Heart

# 653
  • Мнения: 122
Здравейте, момичета!
Може би въпросът ми вече е бил обсъждан, но ако не е проблем, ще попитам пак.
До момента имам 2 пункции по фонда от 2 различни заповеди, като и двата пъти Надежда ми начисляват по 250 лв за плащане с основание "инвитро S фактор". Не разбирам какво се има в предвид с тази формулировка?

# 654
  • Мнения: 178
Стандартна биопсия няма.
Биопсиите са  имунологична, микробиологична,  вирусологична и за имплантационен потенциал.

Микробиологичната си я водя аз стандартна 😁

# 655
  • Мнения: 87
Момичета след два неуспешни трансфера, мисля да пуснем изследване на кариотип за мен и за мъжa ми. Въпросът ми е това изследване  ще ми даде Ли отговор дали има проблем с развитието на ембрионите / тъй като при първият опит изобщо не оцеляха до 5ти ден /. И дали да пуснем изследването в лабораторията на Надежда или в Геника?

Последна редакция: чт, 26 мар 2020, 13:33 от mimi7172

# 656
  • София
  • Мнения: 2 970
Здравейте. Мога ли да попитам тези от вас, които през последните седмици са имали Вайбър или обикновен коментар след неуспешен трансфер при доктор Стаменов, кога ви беше самият трансфер?

Притеснена съм от тази неизвестност, безвремие, корона вирус. Времето напредва, а още не са ми се обадили да ми дадат дата за коментар.

Моят трансфер беше на 27 февруари.

Благодаря!

# 657
  • Мнения: 38
Момичета моля за мнение ,ако евентуално имам нужда от още инжекций прегнил и зарзио ,от клиниката ми казаха че нямали право да изпращат с куриер ,но аз мога да изпратя такъв да ги вземе ,ако не са на студено за един ден ще им стане ли нещо според вас ,то сега времето е студено ама незнам,аз не мога да отида и нямам кой да пратя

# 658
  • Мнения: 178
Момичета моля за мнение ,ако евентуално имам нужда от още инжекций прегнил и зарзио ,от клиниката ми казаха че нямали право да изпращат с куриер ,но аз мога да изпратя такъв да ги вземе ,ако не са на студено за един ден ще им стане ли нещо според вас ,то сега времето е студено ама незнам,аз не мога да отида и нямам кой да пратя
Преди,когато можеше да се изпраща по куриер съм се възползвала.Но не мисля,че куриерите са превозвали Зарзиото в хладилна чанта.Предадоха ми го в обикновен пакет.Нямаше проблем, а беше доста по топло от сега.

# 659
  • Мнения: 217
Ако нещата са както преди, очаквайте след около два- три месеца обаждане.  Твърде скоро е бил трансферът ви Blush Аз имах трансфер през ноември, а ми се обадиха февруари месеца за вайбър коментар.  Дано са се ускорили нещата.



Здравейте. Мога ли да попитам тези от вас, които през последните седмици са имали Вайбър или обикновен коментар след неуспешен трансфер при доктор Стаменов, кога ви беше самият трансфер?

Притеснена съм от тази неизвестност, безвремие, корона вирус. Времето напредва, а още не са ми се обадили да ми дадат дата за коментар.

Моят трансфер беше на 27 февруари.

Благодаря!
[/quote]

Общи условия

Активация на акаунт