Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 77

  • 40 727
  • 765
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 277
Devilche, аз като бях говорила с ембриолозите ми бяха казали, че над 95% от ембрионите са размразяват без проблем и е по-скоро изключение някой ембрион да не се размрази правилно - така че спокойно. За болничния не мога да ти кажа със сигурност, по-добре звънни и питай момичето на информация.
Бих ти препоръчала да си искаш Зарзио (през ден) и хориомон (на всеки 5 дни) - при  мен като че ли те помогнаха. Ама знаеш субективно е ... на едни помагат, на други не.
Аз например се бях отказала от PBMC-то и слагах само “лепило”, PBMC-то ми предизвикваше страшни контракции в деня на слагане (което е изключение, но при някои жени се получава).
Стискам палци!

# 391
  • Мнения: 1 845
Благодаря ти, мила Снежи Purple Heart
При единствения успешния ми свеж трансфер сложихме РВМС и май нямах проблеми, но и при самия трансфер някаква "средичка" ли...калциева основа ли....не помня, а трябва да разбера, т.к. вчера Персенска беше тотален бърн аут и ако аз не си искам няма и да ми сложат нищо.
Дано ни се размразят, т.к. и 3те са 6 дневни и не са с ПИД.

А Персенска да е прехвърляла някоя от вас на д-р Илиев??? Утре ме праща при него за "проверка" дали фоликула се е спукал, но силно се надявам, че тя ще е на трансфера ми.

# 392
  • Мнения: 277
И мен ме беше пращала една неделя при др Илиев за проверка дали се е спукал фоликула +хормони. Той обаче на прегледа ми каза, че докладва всичко на др Персенска и тя взима решение. Обадиха ми се след няколко часа да ми кажат кога е трансфера след като се беше чул с нея. След това на трансфера ми беше тя. Така че споко той само и помага, не мисля че има собствени пациенти все още. Старателен е и освен това аз лично я чух да го бъзика веднъж, че е голям зубрач и имал само 6ци, така че довери му се.

# 393
  • Мнения: 384
Здравейте момичета, сега ми разказаха за жена с много неуспешни опити. Оказало се накрая, че яйцеклетката й е враждебна към сперматозоидите на мъжа й и ги унищожава. Чували ли сте за подобно нещо и как се изследва. Предполагам, че има шанс моята приятелка да не е разбрала добре като са й го обяснили. Да не би пък да става въпрос за крос-мач тест за съвместимост? Използвали са донорска и така вече имат детенце Simple Smile

# 394
  • Мнения: 178
Здравейте, към кого трябва да се обърна за етапна епикриза, но не за ЦАР ,а за кандидатстване за общински фонд ин витро. И какъв срок се издава?

# 395
  • Мнения: 1 751
Аз си поръчах да я подготвят по телефона. Изпратиха ми я по куриер след 5-6 дни.

# 396
  • Мнения: 178
Аз си поръчах да я подготвят по телефона. Изпратиха ми я по куриер след 5-6 дни.
Благодаря, но към кого да се обърна? На Информация ли да звънна?

# 397
  • Мнения: 578
А какво все пак си чула от Стаменов? И как си видяла чат с манипулационната?
Епитети, които не желая да споделям и, които засягат и обиждат само и лично мен.
Момичета, моля не търсете пикантерии, не сме в клюкарник. Тук не съм да  очерням един добър, международно признат репро-специалист и научен работник. Далеч съм от тази мисъл. Просто явно не сме му били симпатични и нещо го е подразнило у нас.
Манипулационната има достъп до електронните досиета на всички нас, тези електронни досиета включват и вътрешен чат,за да може вероятно лекуващият лекар да комуникира с тях относно медикаменти и т.н. Е,аз седях на стола вътре, докато чаках за инжекция и бях точно пред компютъра, на който беше отворено моето досие и чата.
Спирам дотук...
А възможно ли е не д-р Стаменов а акушерката от кабинета му да е писала тия неща?  Знам, че ни ти се говори вече аз само си разсъждавам Thinking Защото има 1-2 там от които очаквам подобна селска постъпка.Rolling Eyes

# 398
  • Мнения: 1 751
Агата Кристи,
Не си спомням, дали на телефона на Информация, или на мобилната линия ->  меню 2.

# 399
  • Мнения: 85
Здравейте момичета, днес някоя от Вас да е успяла да се свърже с инвитро центъра за записване на час? Звъня от сутринта, но линията е все свободна и никой не вдига Sad а трябва да си запиша час за проследяване преди ЗЕТ.

# 400
  • Мнения: 37
Момичета, след цветна снимка на едничката ми тръба, само този месец пропускам.....демек на следващия мога да започна процедура. Също искам да питам и ако тръбата трябва да се махне, колко време трябва да изчакам след това за ин витро?
Здравей,
На мен още на другия цикъл ми направиха Ин витро, защото тръбата беше само запушена (без хидросалпингс). Това беше при втората ми цветна снимка, когато и аз имах само една тръба. А когато при първата ми цветна снимка се видя хидросалпингс  още на другия цикъл ми направиха лапароскопия, при която махнаха съответната тръба и бяха махнали срастваня на другата и на следващият цикъл бях бременна. Така, че няма нужда от големи паузи, спокойно! А на всичко отгоре може и да имате право да кандидатствате по фонда, сега май се чака за заповед много малко време около месец, два. Пожелавам Ви успех!
А може ли да попитам преди цветната снимка искат ли някакви изследвания: микробиологии, серологии?
При коментара с д-р Стаменов се разбрахме при следв. цикъл да звънна на първи ден и да си запиша час за ЦС, но не уточнихме това?
Здравейте момичета, днес някоя от Вас да е успяла да се свърже с инвитро центъра за записване на час? Звъня от сутринта, но линията е все свободна и никой не вдига Sad а трябва да си запиша час за проследяване преди ЗЕТ.
Аз винаги съм звънила на регистратура за такива неща. На този тел: 0882 193970 и после натискам 2 за обща информация.

Последна редакция: пн, 02 мар 2020, 15:18 от AnMary

# 401
  • София
  • Мнения: 2 086
Момичета, след цветна снимка на едничката ми тръба, само този месец пропускам.....демек на следващия мога да започна процедура. Също искам да питам и ако тръбата трябва да се махне, колко време трябва да изчакам след това за ин витро?
Здравей,
На мен още на другия цикъл ми направиха Ин витро, защото тръбата беше само запушена (без хидросалпингс). Това беше при втората ми цветна снимка, когато и аз имах само една тръба. А когато при първата ми цветна снимка се видя хидросалпингс  още на другия цикъл ми направиха лапароскопия, при която махнаха съответната тръба и бяха махнали срастваня на другата и на следващият цикъл бях бременна. Така, че няма нужда от големи паузи, спокойно! А на всичко отгоре може и да имате право да кандидатствате по фонда, сега май се чака за заповед много малко време около месец, два. Пожелавам Ви успех!
А може ли да попитам преди цветната снимка искат ли някакви изследвания: микробиологии, серологии?
При коментара с д-р Стаменов се разбрахме при следв. цикъл да звънна на първи ден и да си запиша час за ЦС, но не уточнихме това?

При мен искаха микробиология. Аз съм при друг лекар.

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 14:29 от rave

# 402
  • Мнения: 85
Мерси. Сега, ще пробвам и на него.
Здравейте момичета, днес някоя от Вас да е успяла да се свърже с инвитро центъра за записване на час? Звъня от сутринта, но линията е все свободна и никой не вдига Sad а трябва да си запиша час за проследяване преди ЗЕТ.
Аз винаги съм звънила на регистратура за такива неща. На този тел: 0882 193970 и после натискам 2 за обща информация.

# 403
  • Мнения: 778
Evgenia, на мен Цветков ми каза да записвам час между 5 и 10 ден от цикъла. Не са необходими допълнителни изследвания преди това. Каза, че той прави цветните снимки и още на самото изследване ще ми каже дали е запушена или слабо проходима.

# 404
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Момичета, след цветна снимка на едничката ми тръба, само този месец пропускам.....демек на следващия мога да започна процедура. Също искам да питам и ако тръбата трябва да се махне, колко време трябва да изчакам след това за ин витро?
Здравей,
На мен още на другия цикъл ми направиха Ин витро, защото тръбата беше само запушена (без хидросалпингс). Това беше при втората ми цветна снимка, когато и аз имах само една тръба. А когато при първата ми цветна снимка се видя хидросалпингс  още на другия цикъл ми направиха лапароскопия, при която махнаха съответната тръба и бяха махнали срастваня на другата и на следващият цикъл бях бременна. Така, че няма нужда от големи паузи, спокойно! А на всичко отгоре може и да имате право да кандидатствате по фонда, сега май се чака за заповед много малко време около месец, два. Пожелавам Ви успех!
А може ли да попитам преди цветната снимка искат ли някакви изследвания: микробиологии, серологии?
При коментара с д-р Стаменов се разбрахме при следв. цикъл да звънна на първи ден и да си запиша час за ЦС, но не уточнихме това?

При мен искаха микробиология. Аз съм при друг лекар.

Персенска никога не ми е искала, вероятно и Стаменов, защото като им гледах един ден едно от клипчетата по мониторите, в него казват, че само, ако жената чувствала дискомфорт, тогава правели. На своя глава винаги съм си правела и при двете цветни снимки. Единият път даже излезе проблем и я отложих.

Общи условия

Активация на акаунт