Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 77

  • 40 730
  • 765
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 019
Здравей,

миналата година имах проблемна бременност и лежах в патологията около месец на системи. Битовите условия са добри - доколкото знам доста по-добре от МД или която и да е държавна болница, вкл. храната не беше за изхвърляне - при дълъг престой имат значение тези дреболии. Дано не ти се налага все пак и всичко мине леко. Иначе акушерките и докторите са доста натоварени, но са любезни и обръщат внимание на всеки, разбира се има значение и ти как подхождаш към тях - но нито веднъж не са били груби с мен и винаги са се отзовавали когато съм имал нужда. Като специалисти смятам че са добри. Като цяло , ако трябва да лежа в болница бих предпочела да е там, с уговорката че е доста скъпо - около 170 лв на ден за здравноосигурени беше. За съжаление не ми помогнаха предния път, но и не знам какво реално можеха да направят в моя случай. Ако питаш за ЖК - мисля че са малко дървени условията, защото се плаща реално за неща които ЗК ти дава без пари. Ако можеш да намериш специалист рискова бееменност при който да ходиш за преглед на частно, а ЖК д запишеш при някой с договор със ЗК за да са ти без пари поне някои изследвания мисля е ок. Аз бях на ЖК в Надежда, но това не ми помогна по никакъв начин - докторката която ме следеше ЖК изобщо не дойде да ме види промерно в отделението, нямаше как да се свържа с нея без да мина през регистратура, ако имах нужда от преглед без час нямаше как да ида - в спешния кабинет ме пращаха ...като цяло ЖК не ме изкефи тогава, но може да има значение и при кого си. Патологията обаче бяха ок хората и като отношение и като компетентност, според мен.


Предполагам е коментирано, но не намерих скорошни мнения.
Някои има ли впечатления от клиниката за проследяване на бременността/раждане ?

От репродуктивния сектор няма грешка, мислех и до края да остана, но четох някои отзиви за другите отделения и се разколебавам.

Моята Б. е възможно да е рискова, имах прокървяване в 8 г.с.

Ще съм благодарна за впечатления, може и на лично.

# 706
  • Мнения: 3 204
Момичета , някоя от вас поставяла ли си е Овитрел сама?

Няма проблем, лесна е и има много добри клипчета в нета как се поставя.
Аз за нея ходих да ми я сложат, ама се наложи 20 дена да слагам фраксипарин и се научихме с ММ набързо Simple Smile 

MrsAlwayssRight надявам се някой ден да седи този въпрос и пред мен. Аз съм и с допълнително здравно, при две здравни застраховки дето включват проследяване на бременност е и някак тъпо да ида на платено. Може ще ми се иска морфологията в Надежда да правя. Пиши какво си решила на (на лично ако искаш).

# 707
  • Мнения: 1 845
Момичета,
някоя да е правила тези дни (от 13ти март насам) ЗЕТ по фонда?

# 708
  • Мнения: 217
Здравейте момичета,
Някой днес успял ли е да се свърже с болницата? Цяла сутрин звъня, но май има проблем с телефоните и ме изхвърля Sad Исках да си запиша час за утре, понеже м.ц. дойде, но май ще трябва да ходя лично до там, а съм на работа Sad Има ли някой, който е там в момента?

Здравейте, и мен ме интересува дали сте успели да се свържете, аз трябва да звъня утре. Искам да се подготвя какво да очаквам Blush Дали въобще има смисъл да си правя труда и да звъня. Поздрави и успех!

# 709
  • Мнения: 384
Здравейте момичета,
Някой днес успял ли е да се свърже с болницата? Цяла сутрин звъня, но май има проблем с телефоните и ме изхвърля Sad Исках да си запиша час за утре, понеже м.ц. дойде, но май ще трябва да ходя лично до там, а съм на работа Sad Има ли някой, който е там в момента?

Здравейте, и мен ме интересува дали сте успели да се свържете, аз трябва да звъня утре. Искам да се подготвя какво да очаквам Blush Дали въобще има смисъл да си правя труда и да звъня. Поздрави и успех!

За момента все още не им работят телефоните и след работа ще ходя до там. Ако сте от София, може да отидете утре на място, ако все още са в неизправност. Успех и на вас!

# 710
  • Мнения: 217
За съжаление съм от провинцията и нямам такава възможност. Cry

# 711
  • Мнения: 384
За съжаление съм от провинцията и нямам такава възможност. Cry


Привет отново, току-що успях да се свържа на 02/4417970 и си записах час за утре Simple Smile Може да се обадите и вие. Успех! Simple Smile

# 712
  • Мнения: 217
Много благодаря! Дано и аз да успея! Ако не е твърде любопитно от моя страна, за какво ви записаха час? Мерси!

# 713
  • Мнения: 384
Много благодаря! Дано и аз да успея! Ако не е твърде любопитно от моя страна, за какво ви записаха час? Мерси!

За започване на инвитро. Имам вече един замразен ембрион и ми трябва още един-без стимулация съм.

# 714
  • Мнения: 6 034
Момичета, а знаете ли дали правят PRP в момента? Трябваше да правим такова в първите дни на МЦ, но обмислям дали да не пропусна 1 цикъл.
И въобще на някоя от вас правили ли са й PRP в първите дни на МЦ и на кой ден? Отсега ме втриса как ще стоя в чакалнята за пункции без бельо и в цикъл? Weary

Последна редакция: сб, 04 апр 2020, 15:55 от *Bobby*

# 715
  • Мнения: 273
Аз съм правила ПРП в цикъл. Останах с бельо и превръзка. Акушерката накрая ми даде една шапка за коса да ги сложа в нея точно преди да вляза. Неприятно, но по-добре от това да им омажеш всичко.

# 716
  • Мнения: 85
Да, моят беше с Трансфер на 16 март. Бях в процедура за проследяване + РВМС и предполагам затова не го отложиха.
Момичета,
някоя да е правила тези дни (от 13ти март насам) ЗЕТ по фонда?

# 717
  • Мнения: 6 034
Аз съм правила ПРП в цикъл. Останах с бельо и превръзка. Акушерката накрая ми даде една шапка за коса да ги сложа в нея точно преди да вляза. Неприятно, но по-добре от това да им омажеш всичко.
Благодаря за идеята. Веднъж и без това ми се случи от бързане да си остана с бельото и при мен така постъпиха. Дадоха ми от калцуните и си го прибрах вътре. А на кой ден ти беше процедурата?

# 718
  • Мнения: 217
И при мен д-р Стаменов предложи PRP на 2ри ден и стартиране на стимулация. Така, като гледам, може и да не ме огрее късметът, защото опитът трябва да е по фонда, а нали финансирането е спряно. Утре ще разбера, ако въобще успея да се свържа:sunglasses:

# 719
  • Мнения: X
Моят опит няма да е по фонда. Имаме ембриони за ЗЕТ по донорска програма, но тази цветна снимка забавя нещата сега като не се знае кога ще могат да я направят. Дано поне със следващия цикъл да нямам проблем,  че сегашния се наложи да го предизвикаме. Все си мислех,  че след като докторът е казал, ще я направят, но явно обстоятелствата са динамични. Може и за хубаво да е. В този напрегнат период за всички да треперя да не се заразя, ще е голям стрес. А тези ембриончета са ни твърде ценни.

Общи условия

Активация на акаунт