ОКТОМВРИ е бая далече, а в коремчето расте мъничко човече

  • 15 457
  • 749
  •   1
Отговори
  • Мнения: 331
Sparkling HeartОЧАКВАНИ БЕБЧЕТА ОКТОМВРИ 2024 Sparkling Heart :


НАШИТЕ ТЕРМИНИ

Sparkling Heart 01.10.2024 Sparkling Heart,
A_S_Y_77, 38 г., гр.София
Beautyaddicted, 28г., гр.Кърджали

Sparkling Heart 02.10.2024 Sparkling Heart
Lolla_Bunny ,27г, гр.София

Sparkling Heart 03.10.2024 Sparkling Heart

Sparkling Heart 04.10.2024 Sparkling Heart

Sparkling Heart 05.10.2024 Sparkling Heart
Енджи87, Стара Загора

Sparkling Heart 06.10.2024 Sparkling Heart
New mama Heart ,32г. гр. Сливен
Tulip19, 28 г.,  гр. София

Sparkling Heart 07.10.2024 Sparkling Heart

Sparkling Heart 08.10.2024 Sparkling Heart

Sparkling Heart 09.10.2024 Sparkling Heart

Sparkling Heart 10.10.2024 Sparkling Heart
Aprilche 24, гр.Пловдив

Sparkling Heart 11.10.2024 Sparkling Heart
Dream90 , 33г. , Чужбина

Sparkling Heart 12.10.2024 Sparkling Heart

Sparkling Heart 13.10.2024 Sparkling Heart

Sparkling Heart 14.10.2024 Sparkling Heart
Sweety, 35г., гр.Бургас

Sparkling Heart 15.10.2024 Sparkling Heart

Sparkling Heart 16.10.2024 Sparkling Heart

Sparkling Heart 17.10.2024 Sparkling Heart
Blackwhite1, 26 г., гр. Пазарджик

Sparkling Heart 18.10.2024 Sparkling Heart
Purple, 28г., гр.София

Sparkling Heart 19.10.2024 Sparkling Heart

Sparkling Heart 20.10.2024 Sparkling Heart
anichka.bs,38 г., гр.Бургас
shishar4e,33 г., гр.София

Sparkling Heart 21.10.2024 Sparkling Heart

Sparkling Heart 22.10.2024 Sparkling Heart
ВаНиЛа, 32 г., гр. София

Sparkling Heart 23.10.2024 Sparkling Heart

Sparkling Heart 24.10.2024 Sparkling Heart
Isibel 42г., гр.Варна

Sparkling Heart 25.10.2024 Sparkling Heart

Sparkling Heart 26.10.2024 Sparkling Heart
evelynna , 31 г., гр. София

Sparkling Heart 27.10.2024 Sparkling Heart

Sparkling Heart 28.10.2024 Sparkling Heart
InaB95 ,гр.Пловдив

Sparkling Heart 29.10.2024 Sparkling Heart
So Mi, 33 г., гр. София
ans9898, 24 г., гр.София

Sparkling Heart 30.10.2024 Sparkling Heart
Blondyberry, 25 г, гр. Русе,
Blueorchid, 32 г, гр.София
Juji 1,38 г ,гр.София

Sparkling Heart 31.10.2024 Sparkling Heart
Meri1234, гр.София
Val629470 , 36 г. , гр. Велико Търново


Sparkling Heart 01.11.2024 Sparkling Heart,
Sway911029, 32 г., гр.София




Калкулатор за изчисляване на термин
Календар на бременността по седмици
Таблица за размерите на бебчето според седмицата
Бременност - първи, втори и трети триместър по седмици
Пътеводител на проследяването на бремнността по гестационни седмици
Програма "Майчино здравеопазване" - информационна брошура
Майчинство – право на ползване, продължителност, изчисляване, изплащане
Полагащи се прегледи и манипулации по ЗК
Калкулатор за изчисляване на майчинство
Какви права имат бременните жени по Кодекса на труда
Списък със задължителни изследвания при бременност
Кога и защо се прави фетална морфология при бременност
14 неща, които е добре да знаете преди да се роди бебето
Храни, които да избягвате по време на бременността
15 съвета за лека бременност
Бременност и медикаменти
Бременност и спорт
Секс по време на бременност
Гадене по време на бременност
Списък за родилното
Списък за новородено
Какво трябва да знаете за естественото раждане
Етапи на естественото раждане
7 ключа към естествено и леко раждане
Възможно ли е раждане без болка? Методът хипнораждане
Раждане с Цезарово сечение
Възстановяване след секцио (Цезарово сечение)
Нормално раждане след цезарово сечение – възможно ли е?
Кърмене за начинаещи – първи стъпки и съвети
Как се кърми новородено бебе? 10 топ съвета!
Първи грижи за новороденото вкъщи
Първи ден и първа нощ с Бебето вкъщи
15+ съвета за първи грижи за новородено у дома
Масаж на Бебе

Линкове към старите теми:
Първа тема

Последна редакция: пн, 08 апр 2024, 11:30 от A_S_Y_77

# 1
  • Мнения: 533
Благодаря за темата, ASY!

Нали щяхме да си впишем имената, градовете и термините. Та започвам аз и предлагам всеки да си постне неговите, за да може да ги съберем лесно и да ги добавим в първия пост на тази или следващата тема.

ВаНиЛа, 32 г., гр. София, термин 22.10.2024

Последна редакция: ср, 20 мар 2024, 11:42 от ВаНиЛа

# 2
  • Мнения: 331
Здравейте,

ВаНиЛа Да идеята ми беше в новата тема да сложа данните ни, но никой не написа нищо Sad и затова пак пуснах така темата, защото вече сме на 52 стр. и ще я заключат

Ако се организираме и съберем информацията, мога да я добавя и в тази тема
Мами ,ако искате ми пишете и на ЛС с данните си Simple Smile

# 3
  • Мнения: 131
Здравейте,

ВаНиЛа Да идеята ми беше в новата тема да сложа данните ни, но никой не написа нищо Sad и затова пак пуснах така темата, защото вече сме на 52 стр. и ще я заключат

Ако се организираме и съберем информацията, мога да я добавя и в тази тема
Мами ,ако искате ми пишете и на ЛС с данните си Simple Smile

Пращам на лично, че да не става спам тук...

Да ви се оплача....качила съм 3кг...........Имам повишен апетит, ям много тестено и плодове и зеленчуци...........Чудя се дали да не започна да карам велоергометъра........в 9г.с съм...рано е за качване по принцип.......пустия апетит....

# 4
  • Мнения: 46
shishar4e, точно вчера попаднах на този тест, направи ми впечатление, че излиза по-евтино от другите. Четох за него, че пробите се пращат в Кипър, та от тази гледна точка и аз се замислих за него. Аз също нямам излишни пари за давене, особено след всички разходи за изследвания, прегледи и медикаменти до момента, но след няколко месеца навършвам 37 години… И докато с първата бременност преди 8-9 години изобщо не съм се замисляла, то с напредване на възрастта нарастват и притесненията. И да, аз също не бих пропуснала фетална морфология и БХС, просто казвам, че са различен тип изследвания и за мен са допълващи се.
По въпроса за килограмите, как се движите? Аз още в началото качих два килограма и много се стреснах какво се случва, но в последствие се задържаха, като последната седмица не съм се теглила /11 г.с. /. Иначе корема ми е доста подут, така го чувствам, въпреки че до момента никой не е предположил, че може да съм бременна. Аз не съм споделила с никого, освен със съпруга ми, разбира се. Миналата година имах един мисед в 8 г.с. и поради това сега подхождам по-предпазливо. Може би след феталната морфология другата седмица ще информирам най-близките.
Изпращам данните си на ЛС. 😊

# 5
  • Мнения: 425
Благодаря за темата.
Аз съм качила почти 2кг. Всеки ден ми става лошо и току ме боли кръст, ту яйчници, матка.
Имам гадене, но на моменти. Когато не ми се гади доста си похапвам сандвичи, пици, все тестяно. Пия понякога кола, а ми е гузно, знам, че е вредно. 2 пъти пих и безалкохолна бира.
Имам кростренажор, но док. не разрешава да го ползвам.

В началото на април съм на БХС, дано всичко е наред.
Вече казахме на най-близките и на 2 приятелки.
Също и на шефката и на колежката ми.
Аз съм в болнични, защото не се чувствам добре.

Имам бактерии и док. ми изписа глобули, но четох някъде, че преди 12г.с не било хубаво да се лекуват, как мислите??

Sweety, 35г., гр.Бургас, термин 14.10.24г.

Последна редакция: ср, 20 мар 2024, 11:55 от *Sweety*

# 6
  • Мнения: 125
Момичета, не минава ли гаденето и прилошаването малко при вас. Аз същ доста зле, направо не виждам светлина в тунела, гади ми се, повдига ми се, ужасно ме боли стомаха и доста трудно се сдържам да не повръщам. Отделно детето ми е с кашлица, с температура вечерно време, а съм и на работа. Преди малко ни писаха, че от днес групата им е в карантина от варицела. Направооо 😭

# 7
  • Мнения: 27
Благодаря за новата тема.
При мен лично гаденето не минава, чувствам с зле като цяло и едва функционирам. Не повръщам, но нищо не мога да ям, а като не ям, става още по-зле. Предната нощ и през нощта ми се гадеше, обикновено поне докато спя, не ми е лошо, ама явно ще има някакъв пик сега около 10 г.с.
Взех си болничен още от 6г.с. и не съжалявам. Едно, че съм след инвитро, друго, че на моята възраст и житейски опит съм с убедила, че чудеса от храброст не са нужни и ако не си наредиш приоритетите, друг ще ги нареди. Ни в работата ще съм достатъчно ефективна, ни вкъщи ще мога да си гледам детето. То и сега трудно се справям.
Искрено ви се учудвам как издържате цял ден с такива неразположения, не знам що за работа трябва да е, навсякъде изискват и навсякъде си има крайни срокове и срещи с хора с претенции - клиенти, шефове, колеги.., които особено, когато съм зле, мен поне ме изнервят неимоверно.
Аз съм в изпитателен срок и въпреки това реагираха добре и за момента поне не съм прекратена. Аз съм поела този риск съзнателно, но ако бях на постоянен договор, със сигурност бих се подсигурила с уведомяване възможно най-рано. Лично с мен мизерии не са се случвали, но съм се нагледала на какви ли не мизерни истории.
Успех на всички, надявам се за всички нас още малко и неприятните усещания да отшумят.

# 8
  • Мнения: 81
Мина и моят преглед,върви една седмица напред.Записала съм си час за БХС на 01.04.
За секса мен ме е страх и не знам,защо така бях и с първата бременност.
Формите и ананаса в тях има голямо количество окситоцин и предизвикват контракции ,знам го от опит така,че се въздържайте

# 9
  • Мнения: 331
Промених началната страница на темата на бързо, дано ви хареса
Добавих данните които ми изпратихте, останалите ще добавям в последствие

Най -удобно е на ЛС

Проверете моля, да не съм сбъркала данните на някой, или да съм пропуснала да нанеса  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 533
Много е хубаво, Аси, мерси! 😍

# 11
  • Мнения: 328
Много хубаво си оформила темичката, Аси, благодаря ти за старанието! Flowers Bouquet

# 12
  • Мнения: 1 750
Вчера и днес не към повръщала, ама не смея да се зарадвам, че както имах 3 последователни дни без повръщане, така отново бягах към тоалетната и вечерта, и сутринта. От тестеното не ми става лошо и наблягам на него, отделно плодове и зеленчуци. Като тегло не съм качила още, с това повръщане и гадене няма как, но с миналата бременност почнах от рано да качвам, а в 7 и 8 месец качвах само по 1 кг, тъй че не е толкова плашещо и сега да сте качили тегло.

# 13
  • Мнения: 1 385
Идвам да похленча и тук No Mouth

Първо най ме втрещи пулса на ембиончето - 193, като даже на снимката пише 196. При вас беше ли нещо подобно?

По повод витамин Д питах и ми се скараха. Трябвало първо да ги изследвам, а после да ми назначат нещо.
Записах си час за 11 април ФМ и БХС, казаха ми, че се правели заедно и на следващият ден ще ходя при нея да ми разчита резултати.

Всъщност не ми казаха да ходя на фетална. Явно ембриона е изглеждал добре за нея.

ТСХ е 0,6 но навсякъде ми казаха , че перфектно. Аз си изследвам и F4 и F3

# 14
  • Мнения: 131
Идвам да похленча и тук No Mouth

Първо най ме втрещи пулса на ембиончето - 193, като даже на снимката пише 196. При вас беше ли нещо подобно?

По повод витамин Д питах и ми се скараха. Трябвало първо да ги изследвам, а после да ми назначат нещо.
Записах си час за 11 април ФМ и БХС, казаха ми, че се правели заедно и на следващият ден ще ходя при нея да ми разчита резултати.

Всъщност не ми казаха да ходя на фетална. Явно ембриона е изглеждал добре за нея.

Повечето АГ препоръчват феталната. Независимо дали изглежда или не изглежда добре ембриона.

Общи условия

Активация на акаунт