НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 133

  • 39 344
  • 760
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 540
Благодаря за темата и аз! Flowers Hibiscus Тук намирам много интересни рецепти и полезни съвети. Лазаня с кори от патладжан ми звучи много вкусно и ще я изпробвам.

# 61
  • Мнения: 39 296
Днес си нося пълнени тиквички с кайма и карфиол, зелена салата.
Ако си напълнила тиквичките с по 200 грама кайма всяка- всичко е точно.
На това ти хранене почти няма мазнини, за сметка на шкартото- зеленчуците.

# 62
  • Мнения: X
Ами, като виждам в огледалото какво страхотно, слабо, секси, здраво френско гадже станах (на 53 години Simple Smile, няма сила, която да ме върне пак там, в "дебелото блато", от което се измъкнах. Не и докато всичко зависи от мен.

Покажи ни го и на нас това гадже, де! Hug Имаме нужда от стимул (след празниците ми е трудно да се контролирам нещо...)

Благодаря за темата! Hands Clap
Ами, пускала съм снимки неведнъж...стоят си в постовете ми.   Smiley  Дори миналата седмица, или по-миналата пак пусках, в две диетични теми.Върни се назад, ще ги намериш....от каква визия съм тръгнала и къде съм сега.

Франсоаз, сподели какво хапваш, как готвиш Simple Smile
супи всякакви, като не слагам фиде/ориз, а добавям сметана за плътност
кюфтета по чирпански, мусака с тиквички, огретени всякакви, яйца всякакви, включително и на суфлета, риба печена много обичам, месо под всякаква форма-печено, задушено, варено, пържено....често правя гювеч-месо със зеленчуци, като слагам и картофи за мъжете, аз не ги ям, поне не винаги, така или иначе не ги обичам, винен кебап, пиле/месо с ориз, като не ям ориза-и него не го тача  Smiley  , омлети-със сирене/със сланина/с печени чушки/с праз/с тиквички/с броколи, зеле с месо, пиле с грах/със зелен боб, пилешко/свинско печени със сметана.....

# 63
  • Мнения: 1 376
Моята мотивация е, че като бях тийн не можех да нося дрешки като съученичките ми, че ми се разплуваше шкембето. Отделно ММ е по-млад и не искам да изглеждам като лелка пред него, но пък май взех да се сбръчквам и ще ми трябват филъри след някоя и друга година... Ама по-добре бръчки от задник и шкембе...
И като бях малка, на мода бяха баш кльощавите модели, не разни латино мацки, та ми се е набило в главата като "естетика".

Последна редакция: пн, 20 яну 2020, 13:30 от Genocide Lollita

# 64
  • Мнения: 5 337
Днес си нося пълнени тиквички с кайма и карфиол, зелена салата.
Ако си н

апълнила тиквичките с по 200 грама кайма всяка- всичко е точно.
На това ти хранене почти няма мазнини, за сметка на шкартото- зеленчуците.

със сигурност нямат толкова много месо. Това до какво води - ако не изяждам толкова много месо, значи няма да предизвикам горене на мазнини, и респективно, няма да свалям? А ако при това положение се храня, от една страна без въглехидрати, и от друга - под калорийния минимум, това не е ли предпоставка за сваляне?

# 65
  • Мнения: 1 376
Аз винаги съм се хранела в дефицит, но май с по-малко фибри се сваля по-бързо. Мисля че задържат вода.

# 66
  • Мнения: 39 296
Опитай се да увеличиш мазнините и да намалиш зеленчуците. Когато имам храна от зеленчуци и месо (каквото е пълнени тиквички с кайма), не добавям салата. Добави нещо, което да достави още мазнини- маслини, яйце, сготви храната с масло....

# 67
  • Мнения: 1 288
Момичета, инсулин 8,4 и кръвна захар 5, 1 как ви се струват?

# 68
  • Мнения: 1 120
От 3 години и половина знам за режима и се пробвам да го спазвам. Понеже ставаше въпрос по колко месо консумирате(в края на предишната тема), да споделя: за мен вярното количество се оказа по-малко, около 100 до 150г. и повечко зеленчук от това което поне преди се коментираше в темата, което беше 1 чаша. Не се чувствах добре с повече месо и понеже споделях това в темата отнасях доста критика. Попрочетох разни книжки, експериментирах и достигнах до това количество. С моето количество месо се чувствам изключително добре. По-малка хранения на ден, 1-2 се чувствам също оптимално.
Но по празници и ваканции нещата загрубяват и после пак си е предизвикателство да се вкараш в релси.

# 69
  • Мнения: 31 647
Момичета, инсулин 8,4 и кръвна захар 5, 1 как ви се струват?
Значи, че имаш още работа.

# 70
  • Мнения: 18 542
Чудя се аз защо никой не пише в темата, а то аз съм изпуснала да включа известяването. Връщам се да чета.

Тъй, да дам и аз отчет. Вече направих една пълна година на решим с храни само с животински произход. Понякога изяждам шепа орехи, някоя маслина или кисела краставичка и редовно консумирам кокосово масло. Това са всичко на всичко растителните. Отдавна не съм яла никакъв плод (ядях боровинки чат-пат).
Изхранвам основно със свинско, пилешко, дроб, яйца, риба, сирена + масло и сметана. Чувствам се перфектно. Килограмите ми не мърдат, стоя си 55-56кг/170см обаче отдавна не прелива нищо от колана на дънките.

Да споделя едно наблюдение. Понеже приемам вит.Д го комбинирам с вит. К2. Не ги пия редовно, много често забравям, обаче от известно време забелязвам, че като взема К2 и ми излизат пъпки по лицето. Ако взимам само вит.Д, всичко е нормално.

Последна редакция: пн, 20 яну 2020, 20:59 от Миоки

# 71
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 163
Възхищавам се на вашето постоянство....
Ето това искам да се науча...
Няколко пъти - свалям по 5-6 сг, но после за месец-два се уливам, не просто прегрешавам....
Поне се спирам до най-високото тегло, постоянната ми изходна точка и започвам...
Режимна съм - 2-3 месеца и пак месце - два пълно прегрешение...
Та това искам да направя - да прегреша 1 ден, но да не е месец-два....

# 72
  • Мнения: 5 080
Миоки,  правила ли си изследване скоро на креатинин, урея, пик. к-на и урина?

# 73
  • Мнения: 3 540
Ами, пускала съм снимки неведнъж...стоят си в постовете ми.   Smiley 
Видях те. Прекрасна си! Мярнах и рецепта на запеканка с броколи, ще я споделиш ли отново? Така и не се научих да ги харесвам.

# 74
  • Мнения: 39 296
Да споделя едно наблюдение. Понеже приемам вит.Д го комбинирам с вит. К2. Не ги пия редовно, много често забравям, обаче от известно време забелязвам, че като взема К2 и ми излизат пъпки по лицето. Ако взимам само вит.Д, всичко е нормално.
Може да пробваш да приемаш вит Д с Омега 3, вместо с К2

Общи условия

Активация на акаунт