Таз година високосна, нека да е бебеносна! - Бебеправене 368

  • 24 140
  • 723
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 385
В репроклиниката един от първите съвети към мен бяха да забравя тампоните и гащите тип прашка. Само памучно свободно бельо. И сега ми е много трудно да си намирам такова, к да не е бабешко 😂 Макар че ММ и бабешкото не го спира, хехе
Animor, честит рожден ден! Пожелавам на следващия да замеряш с памперси из форума Grinning

Keep, по-добре по-дълга стимулация, но с хубави узрели фоликули, и аз казвам, че като мине пункцията, ще ти олекне Simple Smile Отсега можеш да наблегнеш на протеиновото хранене, на мен ми помогна донякъде. След като изчетох какви ли не страхотии в интернет, преди и седмици след пункцията не смеех да мърдам, да не говорим за резки движения хаха.

Ggirl, бързо отшумяване на симптомите!

А аз да се оплача как дръпнах дявола за опашката. След скорошната дискусия за гъбички се разписвам и аз с такива веднага след цикъл. Яд ме е на мен самата, от година не бях ползвала тампони, един цикъл се престраших, и се почна с мизериите. Почнах от вчера лечение, включих пак и пробиотиците, дано бързо подейства.

# 676
  • Мнения: 2 433
Някаква обосновка за тампоните? Питам, защото последните 4-5 години не ползвам друго и не съм имала проблеми, но ме карате да се замислям.

# 677
  • Мнения: 5 080
Фрекоко , аз от доста години нося такова , а си купувам  бикини и боксерки от Турция от Котон и от Де Факто. От време на време имам попадения и в Х§М и в Ню Йоркър . Повечето са доста свежи модели , ама аз по принцип обичам шаренийка и лъскотийка Wink
Някаква обосновка за тампоните? Питам, защото последните 4-5 години не ползвам друго и не съм имала проблеми, но ме карате да се замислям.
Като се почне от материалите , използвани за направта им , до това , че задържат вътре нещо , което тялото изхвърля. Има доста статии по въпроса, можеш да потърсиш и прочетеш. Тампони използвах преди , като тренирах активно, само повреме на тренировка, а сега ако случайно цикълът ми съвпадне с плаж.

Последна редакция: вт, 04 фев 2020, 14:20 от AnMary

# 678
  • Варна
  • Мнения: 2 704
1-во, тампоните абсорбират кръвотечението, изсушават влагалището, нарушават нормалната флора с химиите, с които са обработени и все пак стои в теб чуждо тяло, напоено с кръв, страхотен развъдник на всякакви микроорганизми... Да не говорим, че колкото и да си миеш ръцете при поставянето, няма как да ги стерилизираш...
А, това пък с менструалната чашка даже и не искам да коментирам, няма нормален лекар АГ, който да одобрява подобно нещо...
От 18 годишна забравих за прашките и не съжалявам. Използвам 100 % памучни бикини и изобщо не са бабешки Wink

# 679
  • Мнения: 2 516
+1000 за мнението на Арвен.
Нямам какво повече да добавя.

# 680
  • Мнения: 1 996
+1 за памучното бельо, след 13 години брак хич не му пука на ММ какво нося. Е, имам и "специално" бельо, дето се облича, за да бъде съблечено, но ежедневно не мога да си го причиня това.
За първи път този месец ми беше много обилен цикълът, и след като се оцапах до ушите реших пак да се пробвам, но сега ще ми е обица на ухото. Тампоните бяха био, нормални не бих пипнала, мисля, че при мен проблемът е в различното pH  на кръвта и влагалището и по-дългия контакт, от там се разбърква цялата флора. Менструална чашка пробвах още преди 5 години, няколко различни фирми и модела, обаче не можах свикна, а и ме беше страх доколко ще мога да спазвам супер хигиена, като не съм вкъщи.

iren11, кофти като се объркат така нещата. Стискам палци да се развият по възможно най-добрия начин.

Кристи, честит рожден ден и на теб! Бързо излизане от тази тема и влизане в отчетните!

Последна редакция: вт, 04 фев 2020, 11:43 от margolotta

# 681
  • Мнения: X
За гъбичките знам 10994040 неща и всичките ги спазвам, защото отпусна ли се, веднага ме удря. Аз също лекувах лек теч, който ми се появи след 1-я М след пункцията, и понеже в Англия нямат тежка артилерия- само хапченца и глобули, които не винаги действат, трябваше да си идвам до БГ, за да си мина през моят лекар. И до онзи ден ползвах медикаменти, надявам се да съм се оправила вече. И не давам на ММ да ме пипа по време на гъбичните периоди, че да не става мазало.

Ирен, добре си ни дошла. Помня ти именцето. Успех на операцията... и аз слагах ваксини преди инвитрото, няма да се плашиш...

Кийпче, точно така- ден за ден и това е. Пий протеин всеки ден, на мен това много ми помогна. И вода. Хапвай супички повече и гледай да се движиш. Ходене примерно. Недей да се залежаваш. Стискам палци Blue Heart

Анимор, да си жива и здрава. Ти си младо яренце още, енджой Simple Smile

За менструалната чашка- най-неудобното и ужасно нещо на света. Една приятелка ми я препоръча- ужас. Как си го слага това, как си го изкарва, как ходи по публични тоалетни, как не и пропуска, не знам. Тц, не е за мен, повредих си другарката през 2-та дни, в които се оптиах да я ползвам и си докарах и гъби на всичкото отгоре. Голямо "НЕ" от мен.

# 682
  • Мнения: 198
Тампони обикновено ползвам лятото след 3,4 ден, когато течението не е силно. Относно бельото, имам позната, която ходи с прашки дори и по време на цикъл, изкара цялата си бременност отново с прашки, в болницата също. За мен е болен мозък и е сбъркана нещо. Не зачита забележки на лекари и т.н. , хихи

# 683
  • София
  • Мнения: 2 090
Привет и от мен !

Арви, не !
Не знам да плача ли, да се смея ли.
Казал на ММ, че нищо му няма, здрав е.
Нямало как да изпише нещо на отрицателна микробиология, а на измамниците от Геника не вярвал. Stuck Out Tongue Winking Eye
Днес по-късно ще пиша на моята док, в нея ми е надеждата.

Чудя се дали да се занимавам с оплаквания и т.н., или само ще си изхабя нервите безсмислено.

Ирен, помним те и още как. Съжалявам, че така се е получило... Дано да е за добро !

По темата - аз от поне 15 години съм само с тампони.

BalloonChampagneGiftЧестит празник на рожденичките !
Бъдете здрави и съвсем скоро
бременни ! BalloonChampagneGift

Последна редакция: вт, 04 фев 2020, 13:25 от rave

# 684
  • Мнения: 592
Ирен, много ми допада ведрото ти отношение към ситуацията. Аз в такива случаи си казвам - явно така е трябвало да стане, а хубавото при теб е, че имаш предстоящи щастливи събития, които ще ви разсеят от мислите за бебе. Важното е сега операцията да мине добре и да си здрава! Успех .
P.S. Къде ще ви бъде сватбеното пътешествие?

# 685
  • София
  • Мнения: 1 604
Момичета,бях си поръчала Преферт гел още преди мъжо да се откаже,сега е пристигнал и отивам да го взема...ще видя какъв му е срока на годност и ако на мъжо не му дойде акъла...ще пиша да го дам на някоя от вас...от София съм.
Взех го...нова опаковка и вече 4 по 8мл...за 42лв.

Последна редакция: вт, 04 фев 2020, 13:57 от iana28

# 686
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Честити да са ни рожденичките! Казват, че 50-те били новите 30, значи вие все още сте в пубертета! Tada
Ирен, успех!
+ 1 за прашките, аз нося много рядко и то само ако тоалетът предполага. Иначе са ми и неудобни и нехигиенични. Даже вече предпочитам да нося дълбоки гащурани, както спомена Арвенчето, хич не са бабешки, а даже са доста секси. Един мъж на място би го разбрал. Grinning
Аз имам още две дози гелче, но съм го захвърлила ей така, не го ползваме. Малко сме го дали през просото напоследък, дано да е за хубаво.

# 687
  • София
  • Мнения: 2 090
Сагата продължава.
Епизод 733.

И моята док отказва да ни предпише. Било възможно пробата да е външно замърсена и нямало смисъл, щом микробиологията е отрицателна.

Е опитвам се да не се ядосвам, ама... Трудничко е.

# 688
  • Мнения: 2 516
Мамицата им на всички.
Няма ли нормален доктор в тая държава, бе. Е*аси. Рейв, пробвайте да се консултирате с Кацаров и дано вземе изследването на сериозно, да не се прави и той на велик.
Ядосах се.

# 689
  • София
  • Мнения: 2 090
Мамицата им на всички.
Няма ли нормален доктор в тая държава, бе. Е*аси. Рейв, пробвайте да се консултирате с Кацаров и дано вземе изследването на сериозно, да не се прави и той на велик.
Ядосах се.

Точно така мисля да направя, ама исках първо да опитам с моята, като по-бърз вариант.
Той тогава ни даде мейл и каза да му пратя резултати от микробиологията.
Каза ми, че Андрофлор-а е една торба излишни пари, но все пак ще опитам.
Ще му пиша довечера.

Общи условия

Активация на акаунт