Фотоепилатори – въпроси и отговори – №2

  • 52 157
  • 782
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 23 031
Не си прескачайте процедурите, правете си ги стриктно.
На моя първи уред пишеше 8 процедури през 15 дни., аз направих 12 по мое усмотрение.
Искате да кажете , че дори и да не се виждат трябва да си ги направя, защото може и да не са унищожени.
Да!

# 106
  • Мнения: 64
Здравейте, да споделя и аз моите резултати.
На черния петък закупих lumea BRI953. Почнах да си правя процедурите по приложението. Правя крака, ръце, корем и кръст, че там имам. Още на първите 2 процедури забелязвах разлика. Реално растат по-бавно. След 4-тата вече седмиците се разредиха, ако не се лъжа на 5. И дори тогава имах много малко. Не мога да кажа в проценти, но много бавно израстнаха и вече чак към края си почнаха да се появяват и то тук-таме. На 9-ти февруари направих 5-тата, и не знам какво стана този път, обаче няма и 10 дни след това взеха да се връщат с пълна силна. Все 1 никога не съм се правила. На някой случвало ли му се е?

# 107
  • Мнения: 313
Момичета, може ли да ме ориентирате къде горе-долу в старата тема (страница, година поне) да търся инфо за безопасността/страничните ефекти на фотоепилацията, както и дали може да се ползва в период на кърмене (не върху гърдите, естествено ☺) Четох, четох, но ме хвана саклетът, не мога да преровя 200 страници 😵😌 Благодаря!

# 108
  • Мнения: 233
Здравейте ,да попитам  понеже съм  ходил на фотоепилация  в студи  и космiте ми опадаха ,сега в къщи с домашния  фотоепилатор трябва ли да опадат?

# 109
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Lisko, в инструкциите за употреба пише.
През бременността и в периода на кърмене не се използва уредът заради хормоналните промени. Може да останат петна, а през бременността - не е тестван, за да се знае дали е безопасен за плода.
Аз започнах процедурите отново, след като спрях кърменето.
Ръководство за употреба, стр. 11 и 12

Chao, да, окапват космите.

В този ред, да се похваля, че вече имам успех с интима. Голяма част ги няма. Simple Smile
Продължавам с процедурите. Доволна съм! Simple Smile

# 110
  • Мнения: 313
Благодаря ти, Blah Blah Blah!
А има ли информация от практиката дали „хваща” не много плътни и не много тъмни косми като по ръцете например? И каква е ефективността в тази част от интимната зона, където космите са плътни и тъмни, но пък кожата е по-пигментирана, както на дупето например?

# 111
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Моите на ръцете бяха такива. С много бяла кожа съм, а косъмчетата по-тъмни, не черни, груби, а просто леко по-тъмни, което на светлата кожа винаги ме е дразнело. Много бързо изчезнаха, още с процедурите преди бременността. Две години по-късно имам някое и друго косъмче, което махам с епилатор 1-2 пъти в месеца.
За интима - когато е по-тъмна кожата, трябва да е на по-ниска степен, не трябва да се усеща силно парене или болка. Може леко боцкане.
Аз лично не съветвам да е на по-висока степен, ако се изпитва силен дискомфорт. Може да се изгорите особено ако ползвате приставката за тяло, а не за бикини зоната.
Обикновено степента е 2-ра или 3-та. Ще отнеме повече време, но ще се махнат.
Аз ползвам приставката за бикини зоната на 3-та степен. Сега значително намаляха и си позволявам на 4-та на някои места, защото вече не ми пари така, както преди.
А тъмната кожа с редовно ексфолиране и хидратиране, ще изсветлее с времето особено когато космите опадат.

# 112
  • Мнения: 255
Здравейте, вие с какво почиствате своите приставки, има ли нещо по-специално?
Освен това да попитам дали е добра идеята да се мине с фотоепилатор зона, която преди това е била третирана с лазер (става въпрос за интим).

# 113
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен!
Вече съм на 6 - та процедура и съм много доволна към момента.
На краката почти нямам косми, под мишниците излиза някое друго косъмче, интим зона - оредяха доста.
С една допълнителна приставка ми е, която е за лице.
Почиствайте екранчето след всяко ползване /има си кърпичка в комплекта/.
Успех пожелавам на всички, излрали този метод за обезкосмяване.

# 114
  • Мнения: 14
Здравейте, да споделя и аз моите резултати.
На черния петък закупих lumea BRI953. Почнах да си правя процедурите по приложението. Правя крака, ръце, корем и кръст, че там имам. Още на първите 2 процедури забелязвах разлика. Реално растат по-бавно. След 4-тата вече седмиците се разредиха, ако не се лъжа на 5. И дори тогава имах много малко. Не мога да кажа в проценти, но много бавно израстнаха и вече чак към края си почнаха да се появяват и то тук-таме. На 9-ти февруари направих 5-тата, и не знам какво стана този път, обаче няма и 10 дни след това взеха да се връщат с пълна силна. Все 1 никога не съм се правила. На някой случвало ли му се е?

При мен се получи нещо подобно, когато реших да разредя процедурите. Вече 6-7 месеца светкам  все през 2 седмици, а така се надявах да минавам поне веднъж месечно ... Не знам лятото какво ще се прави. Ако спра за 2-3 месеца всичко ще се върне на 100%.

# 115
  • Мнения: 1 534
Момичета не се ли правеха 6 процедури през 2 седмици?В приложението пише 4 ,но защо ми е останало в главата че са 6 ?!
Също така в приложението ми дава вече чак на 13.04 ,а аз направих четвъртата сега на 02.03 .Това е повече от месец ,сега съм в чуденка как да продължа.

# 116
  • Мнения: 23 031
Момичета не се ли правеха 6 процедури през 2 седмици?В приложението пише 4 ,но защо ми е останало в главата че са 6 ?!
Също така в приложението ми дава вече чак на 13.04 ,а аз направих четвъртата сега на 02.03 .Това е повече от месец ,сега съм в чуденка как да продължа.
Много пъти писахме, че приложението дава грешки.
Настройвайте си сами датите, мисля,че можеше.
Аз си настройвах аларма на календара на тел.

# 117
  • Мнения: 1 534
За настройка ми дава най-ранна дата 08.04 по-рано не.

# 118
  • Мнения: 23 031
За настройка ми дава най-ранна дата 08.04 по-рано не.
Тогава не се водете по приложението, аз го махнах отдавна, след като за поддръжка “уж” ме караше през 20 дни да се светкам!

# 119
  • Мнения: 12 956
Доста четох из предната тема докато се чудех искам ли и аз такъв уред или не... Накрая приложението хич и не го инсталирах. Имаше по едно време и тема, в която отговаряха и от Филипс и някаква лекарка, там също си писаха че колкото е нужно, толкова време се кара през 2 седмици. А пък вече след задоволителен резултат само поддръжка през по-дълго време. И то пак няма как да е еднакво при всички, все пак и ние не сме еднакви. Единствено въпросът е да не се третира през по-кратко време от 2 седмици, понеже и без това няма да стане по-ефективно, а може евентуално да има и негативи при някои кожи.

Общи условия

Активация на акаунт