Инвитро с донорски яйцеклетки в Биотекском, Киев - тема 2

  • 78 165
  • 776
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 182
Във Биотекс гарантират 4 ембриона клас А. Не е като в БГ ако от донорката се добият 15 яйцеклетки да ти ги дадат всички и ти да се чудиш какво да ги правиш. Дават 4 ембриона и това е. Може би трябва предварително да се уточниш с тях, че не искаш ЕТ на 4 ембриона.

Значи горе- долу същото като в моята клиника (чехия), само, че всеки трансфер е единичен.
Плюс това не мога да си позволя противозачатъчни заради бучка в гърдата и тромбофилия. Но определено може да се присъединя към вас в някой момент. Благодаря и успех на всички Heart

# 706
  • Мнения: 475
Кене, ти какъв пакет взе в Биотекском?

# 707
  • Мнения: 1 680
Във Биотекс гарантират 4 ембриона клас А. Не е като в БГ ако от донорката се добият 15 яйцеклетки да ти ги дадат всички и ти да се чудиш какво да ги правиш. Дават 4 ембриона и това е. Може би трябва предварително да се уточниш с тях, че не искаш ЕТ на 4 ембриона. Но имай предвид, че при повечето момичета се захваща само 1 ембрион, така че рискът от двуплодна бременност не е чак толкова голям.
Не съм съгласна.
Вярно, че моят  трансфер беше преди 3г, но не вярвам нещата толкова да са се променили...
ВСИЧКИ Я. от донорката са ваши.
А това колко от най-добрите Е. ще ви трансферират, го обсъждате с доктора си.
И винаги (освен при икон. пакет) има вариант за редукция.
Има мноого близнаци, вижте само в тази тема колко сме 😊
Ние имахме протокол за всички ембриони. 4 бяха отлични. Аз реших да върнем 3 от тях.
И после, преди да видя двете чертички, се ядосвах защо не върнах и 4-те 😂
Е, в момента две от трите се бият за една чаша 😄

Последна редакция: пт, 07 май 2021, 17:03 от puh4e05

# 708
  • Мнения: 475
Аз също не съм съгласна!!!!
Това изобщо не е вярно!!!!
И в България от кога ти дават всичко? И кой се чуди какво да ги прави? Глупости, абсолютни! 
❗В Биотекском от една донорка абсолютно всички яйцеклетки и ембриони са за двойката, избрала я!!! ❗

# 709
  • Мнения: X
Важното е,че каквото връщат в нас (визирам ембриони) е качествено,и забременяваме макс от втори път,а повечето от първи.
Нещо позарязахме статистиката,или ни е страх да се обявяваме от суеверия,може би. Но от моите наблюдения и от 'този познава онзи' няма незабременелив Киев. Знам само за една дама,която забременява ,но вече няколко пъти губи бремеността в 7-8 седмица, и една друга която от трети опит вече има детенце. Всички други забременяват и раждат от първи или макс втори опит.
Другото,което ми направи впечатление ,е че няма късни загуби. Ако се прескочат ранните седмици (преди 12) всички стигат до живородени и здрави деца. Не съм и чула за болни дечица: все хубави и здрави са!!

# 710
  • София
  • Мнения: 2 016
В момента и в съответствие с договора и правилата на пакета се дават 4 ембриона клас А. Никъде не се споменава яйцеклетки в съответния цикъл на даряването нито се дава доклад с добитите яйцеклетки, брой оплодени, брой ембриони клас А,В,С,Д. В договора казват получаваш 4 ембриона и нито повече нито по-малко. Аз също подкрепям факта, че всички забременяват от 1 или максимум 2 опит, което е супер.

# 711
  • Мнения: 15
Не съм съгласна и Аз, токущо проверих договора ни, няма нито един спомен за 4 ембриона. направиха ми трансфера, върнаха 2 ембриона дадоха ми снимка и 4 замразиха на 5 ден, общо 6 качествени ембриона от 11 на брой яйцеклетки

# 712
  • Мнения: 475
Логично е да получаваш 4, това е лимита за връщане на брой ембриони. Няма да те натъпчат, като пуйка с колкото има...че да има! Но така казано звучи, че си ограничена и е споделено! В договора абсолютно никъде не пише, колко получаваш. Ако искаш и имаш 8-10 качествени ембриона, може да пожелаеш да ти ги замразят и да си ги родиш всичките, дай Боже!
Така и не каза твоят договор какъв е и какво пише конкретно в него?

# 713
  • София
  • Мнения: 2 016
За първи път чувам за такъв резултат с ДЯ. Отново проверих договора, както и кореспонденцията, никъде не пише брой яйцеклетки а само ембриони. Лично ми е обяснено, че не замразяват ембриони за 2ри опит, защото това означавало че ако не се получи от първият ЕТ значи ДЯ са несъвместими с жената реципиент и затова се прави нов опит с нови ДЯ.

# 714
  • Мнения: 191
Здравейте, товаа което аз мога да споделя е, че от моя първи опит, който беше ЗЕТ, имах замразени 7 ембриона на 5-ти ден. В деня на трансфера ми върнаха 4 ембриона. Попитах Вики какво се случва с останалите и тя отговори, макар и малко лаконично, че годните отново ги замразяват. Сега не знам в клиниката по колко ембриона слагат за замразяване в епруветка и дали се налага да размразяват абсолютно всички. Но така или иначе при следващ опит от пакета се избира нова донорка. При следващото ми ходене ще попитам подробно за замразените ембриони, колко време ги пазят и съответно, ако желаем да направим опит с вече замразени такива каква е цената на трансфера.

# 715
  • София
  • Мнения: 2 016
Рори, твоят опит е бил ЗЕТ логично е да замразят всички за да може след това да има преживяли размразяването. А що се отнася до това аз с какъв пакет съм - той е такъв каквито са моите нужди. Лечението на всеки пациент е индивидуално.

# 716
  • София
  • Мнения: 7 521
Ние имаме замразени ембриони от втория опит. Бяхме го уговорили специално преди трансфера. Не съм сигурна че ще стигнем до тях, близначките са ми напълно достатъчни за момента. Но ако искам, може да върнем и замразените.

# 717
  • Мнения: 1 680
Аз не помня какво точно пише в нашия договор, и абсурд сега да тръгна да го търся, но смятам, че така или иначе всяка от нас, преди да литне за трансфер към Биотекском (в Киев има още много клиники), е наясно, че ще получи всички Я. от донорката.
Ако някъде се споменава, че осигуряват 4 отлични Е., най-вероятно се има предвид, че това е максималния брой, който може да се трансферира наведнъж.
Но не вярвам, че ако аз искам 2Е, те ще ме задължат да върна 4. Докторът може да даде препоръка, но крайното решение е наше.
А за замразяването на останалите зная от други дами, че го правят само на последния опит от пакета, и то ако предварително е уговорено

# 718
  • София
  • Мнения: 2 016
Важното е, че в Биотекском дори и само със 4 ембриона накрая има бременност и бебе/та . В БГ и 20 ДЯ да дадат и да замразят след това нищо не се случва или стават много спонтанни аборти заради лошо качество на яйцеклетките. Аз харесвам идеята на Биотекском за пакетна услуга всичко включено, не ме разбирайте погрешно. Успех!

# 719
  • Мнения: 60
Здравейте.
Как организирахте пътуването си до клиниката за първичен преглед. Украина е високорискова страна.след завръщането си в България бяхте ли в карантина...
Благодаря и хубав ден на всички

Общи условия

Активация на акаунт