Първокласници. Тема 3.

  • 17 374
  • 765
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 25 330
Ръкавиците са изрично подчертани да се носят.
И при нас бяха изрично подчертани като ходихме за декларациите, обаче на вратата ме чакаха със спрея и като ми видяха ръкавиците казаха "аааа, вие сте с ръкавици, няма нужда от спрей" Grinning Та втори път няма да си го причиня. Като ги свалих бяха абсолютно мокри, все едно съм правила водни бомби.
Занималнята за първа година е задължителна за втори клас и всяка паралелка си е с индивидуална, май го бях споменала. Частна не мога да си позволя така или иначе, та е добре, че пак ще са си целия клас, както и миналата година.

# 691
  • Мнения: 7 995
Аз съм намерила занималня и съм се обадила, но докато не платим, няма как да сме сигурни. Уж ми казаха, че ще има място за нея, освен ако не са разбрали грешно, че догодина ще е първи клас.

# 692
  • Мнения: 5 388
Привет! Честита ваканция!
Нашият клас е с някакви часове за подкрепа до 26.06 по български. Всички, за да не се чувстват изоставащите деца зле. Свидетелствата ще се раздават след средата на месеца. Не съм доволна от ДО.
Много силно се надявам да се върнат в класните стаи, макар че се говорело, че така ще продължат и през септември. За мен е пълно безумие ДГ да отварят, а училищата - не.

# 693
  • Мнения: 7 995
С какво са изостанали децата по български език?

# 694
  • Мнения: 1 499
Доволна съм. В тези условия се постигна максималното. Госпожите си взеха всичкия материал, че и допълнително.
При нас личното взимане е другата седмица само родители, но ние няма да сме тук. Родителите се организирахме и подготвихме кошници с подаръци от родителите, картички от децата и букети за учителките.

# 695
  • Мнения: 5 388
С нищо.
Математиката е проблемът според масовото мнение на майките, но зависи от желанието на госпожата, явно.

# 696
  • София
  • Мнения: 2 454
Хм, интересно, при нас пък по математика са доста по-добре децата, отколкото по четене и писане.

# 697
  • Варна
  • Мнения: 25 330
И при нас математиката е много по-добре. Писането, и особено правописът са доста зле.

# 698
  • Мнения: 7 995
И при нас госпожата е на мнение, че с математиката са много по-добре. Много деца от класа пишат също много красиво, но моето иозбщо няма желание и пише гаргички. Но за мен това не е критерий как се справя.

# 699
  • Мнения: 2 532
Честита ваканция на всички! При нас в началото дистанционното обучение тръгна мнооого тегаво, защото се пращаха само заданията за деня и ние родителите трябваше да обясняваме всичко. После обаче госпожата се появи онлайн и взе да си преподава и да препитва децата през платформата. Естествено, не е същото като да са в класната стая, вкъщи се разсейват повече. Но в крайна сметка мисля, че синът ми усвои каквото се очаква в първи клас. Има какво да се желае откъм краснопис, но така или иначе малко са хората, които въртят ченгели в реалния живот.
За удостоверенията при нас казаха, че ще се раздават в двора на училището в определени часове за отделните класове и без присъствие на децата.
През ваканцията госпожата била казала, че ще им праща разни задачи да се занимават. Иначе освен четенето, съм му взела 1-2 книжки занимателни за когато му дойде музата😊

# 700
  • София
  • Мнения: 12 578
На нас ни дадоха 8 книги от задължителната литература. На батко му преди години му дадоха 15 в първи клас. Сега започна "Пипи" и го слушам, че се забавлява.

# 701
  • Мнения: X
И в списъка на детето фигурира Пипи, направо не знам как ще чете, хич не иска, пък и това го мъчи най-много.

Правиха ли съчинения вашите деца?  Последните две седмици всеки ден прави преразкази и съчинения моят син, направо ми се взе здравето.

# 702
  • Мнения: 7 995
Последните две седмици моето изобщо не е погледнало никакво учене.

# 703
  • Мнения: 2 532
Не са правили съчинения, като изключим 1-2 в учебната тетрадка. Иначе имаха устно да преразказват. Но пък до последно си имаха за писане. Буквално и вчера вечерта пращах разни домашни на госпожата.
Аз пък се очудих на списъка за четене на нашите прървокласници, че Пипи не присъства. Мислех, че е едва ли не задължителна за първи клас. Не че аз я прочетох тогава 😳 Така и не ме грабна. И изобщо каквото и да е било от разните списъци не ме приличаше мен и ми беше затормозяващо да знам, че трябва да прочета не знам си колко книги през ваканцията. Подготвила съм на господина иначе първите книжки от списъка и ако има мерак, да си чете спокойно. Не мисля да го гоня с някоя от тях така или иначе 🤪 Иначе той си чете някакви интересни за него неща - за буболечки, акули, планети...

# 704
  • Мнения: X
Аз и днес изпращах домашно, ти за вчера Rolling Eyes .

Общи условия

Активация на акаунт