Първокласници. Тема 3.

  • 17 343
  • 765
  •   1
Отговори
# 705
  • shumen
  • Мнения: 18 144
Нашите съчинения не са правили.Има такъв урок в тетрадката им по Български,но не им  стигна времето и не го взеха.
Нашите днес не учиха.Включиха се само вечерта за малко.Имаха викторина за завършването на 1 клас с това„което са научили през учебната година.Удостоверенията  и списъка с книгите ще им дават в Понеделник в определен час и нашия клас са вечерта от 18 до 19 часа и с маски каза госпожата.
За лятото съм му взела две книжки да не забрави да пише и смята когато е на кеф„а и на частна занималня ще е от 15.06.а там им искат ннижки за четене и писане.

# 706
  • Мнения: 1 495
Аз намерих тънки книжки с приказки, народни и за Хитър Петър. Мисля от тях да го почна. Понеже го плаши количеството за четене, като брат му, се надявам да се почувства добре като прочете цяла.

# 707
  • София
  • Мнения: 2 446
Ние списък нямаме, но трябва да прочетат поне 4 книги и да си водят читателски дневник.
Свидетелствата на есен, лично ще ги получат. Другата седмица родителите могат да приберат останалия в училище багаж.

# 708
  • Мнения: 2 817
Не съм доволна от ДО. Пълна анархия, неорганизираност, липса на знания за работа онлайн. Доволна съм, че всичко свърши. Свидетелствата ще ги дават друг път, без децата.

# 709
  • shumen
  • Мнения: 18 144
Моя обича да чете.Чакам в Понеделник списъка с книжките да им дадат и да видим от коя ще започнем.

# 710
  • Мнения: 1 412
Ние имаме списък с книжки. Повечето сме ги прочели, т.е. аз ѝ ги прочетох преди да заспи. Чета ѝ и до момента, ритуал ни е😀
Сега ѝ обясних, че тя трябва да ги прочете сама. Не остана доволна, защото ѝ се сториха много дебели, но се надявам малко по-малко да свикне и да а почне сама да си търси и други книжки за четене. Аз също мисля да започнем с приказки, но това от вторник. Сега съм ѝ дала почивка.

# 711
  • Мнения: 5 374
Нашата госпожица обича да чете и с удоволствие сяда сама. Днес прочете една доста дълга приказка от БНР.

# 712
  • Мнения: X
Вкъщи и аз чета всяка вечер на първокласника и точно затова сега не иска да сяда и да чете сам. Дано да му хареса четенето, защото по мои наблюдения, за съжаление, трудно се мотивира дете да го прави, ако не му идва отвътре.

# 713
  • Мнения: 7 988
Моята първокласничка обича да чете, но не го е правила отдавна. Ако легнем двете с книги, сигурно ще и хареса, но и аз нямам свободно време за четене. В момента се опитват да приспиват малката с майка ми, и ако тя вземе книга, и малката ще иска, а тя не умее да лежи и да слуша.

# 714
  • Мнения: 2 532
Моят господин май предпочита още ние да му четем. Обаче днес нещо го обхвана ентусиазъм да чете по списъка за ваканцията. Подхванал е приказките на Ангел Каралийчев. И макар да му предложих по-съкратен вариант, той грабна едни стари книги от на баща му, които в 2 тома са общо над 300стр....Ама викам айде, няма да го отказвам 🙂 Засега е прочел 3 приказки и уж се кани да чете още една за приспиване на сестра си 🤔

# 715
  • shumen
  • Мнения: 18 144
Днес взехме удостоверението.Вече официално завърши първи клас.Лятото да чете и пише повече каза госпожата„че да оправи краснописа„но и да не забравя и задачите.От 2 клас каза„че и английския ще започнат усилено и сигурно ще се наложи го запиша някъде на уроци„че аз мога да помагам„но мен не ме слуша.

# 716
  • Мнения: 5 374
Данаека, именно заради това, записахме дъщеря ни на английска, лятна занималня. Да се отпусне малко и да получи преднина. През учебната година ще ходи на уроци.

# 717
  • Мнения: 7 988
danaeka, не го прави като уроци, а като игра. Например и говори когато е в добро настрооение на английски. Или поне вкарвай по някоя думичка.

# 718
  • shumen
  • Мнения: 18 144
Целика,думички знае някой,но не иска и да чуе за писане и учене.Момче е и го мързи доста,но няма начин ще се упражняваме лятото.
Лято,при нас не съм чула за такава лятна занималня.Ще ходи от 15.06.на лятна занималня и ще им кажа къде да му обърнат повече внимание там.

# 719
  • Мнения: 7 988
Децата не обичат да учат, обичат да играят. Затова казвам само на игра. Поне с английския е възможно. И не е нужно да го карате да пише и чете на английски.

Общи условия

Активация на акаунт