Първокласници. Тема 3.

  • 17 261
  • 765
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 987
Те децата до 4-ти клас по принцип нямат оценки. Ако в нялкои училища пишат, то си е по тяхна инициатива.

# 61
  • Мнения: 2 532
Аз съм изтървала темата нещо. Ама ден преди ваканцията се разболя моят синковец, та хич не съм мислела за училището... И днес понеже почивам, се захванахме по малко с домашните най-накрая.

# 62
  • shumen
  • Мнения: 17 972
При нас от днеска до сряда ги пуснаха ваканция,но моя се разболя от грипа.От снощи е с Т 38,7-39,2,която с нищо не се смъква докрай.Пада до 37,1 и след два три часа пак се вдига.
Домашни и да имат той не е в състояние да пише,че цял ден спи и лежи.

# 63
  • Мнения: 6 675
Нашите деца този път ги пуснаха навреме,  още във вторник и са във ваканция до сряда. Моята дъщеря се разкашля още миналата събота, в понеделник не ходи на училище, размина се само с кашлица и хрема.
Бързо оздравяване на болните.

# 64
  • shumen
  • Мнения: 17 972
Фортуна,добре,че са ги пуснали вашите навреме.При нас казваха,че няма болни,а вчера от 21 деца в класа са били само 12.

# 65
  • shumen
  • Мнения: 17 972
При нас ваканцията свърши и от утре са на училище.Моя според педи вече е здрав и е на училище от утре.Т слря да вдига още на 3 ден,но кашлицата все още си я има.И понеже съм голяма бяла птица аз цял ден не отворих фейса и сега преди малко отварям и виждам,че имат промяна в програмата утре и ще имат физическо.Че посред нощ приготвях екип за утре и слагах платненки в раницата.Само остава да не забравя сутринта да му кажа,че съм му ги сложила,че сега заспа.

# 66
  • Мнения: 2 532
Момичета, някой запознат ли е със състезанието Европейско кенгуру? Интересува ме децата сами ли си четат условията на задачите, защото са си по-сложни от тези, които решават в училище. А синът ми се е записал и твърди, че щели да им ги четат на самото състезание.

# 67
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 651
Момичета, някой запознат ли е със състезанието Европейско кенгуру? Интересува ме децата сами ли си четат условията на задачите, защото са си по-сложни от тези, които решават в училище. А синът ми се е записал и твърди, че щели да им ги четат на самото състезание.

Четат си ги сами по регламент. Нашата класна сподели, че това е препъни камъчето за малките, защото още не са овладяли до такава степен четенето с разбиране. Самото състезание е за логика, но наистина има много текст. Другото е, че задачите са голям брой.
(Винаги има и опция училището ви да е домакин, да са техните госпожи и да им ги четат, разбира се, което е в разрез с правилата).

Последна редакция: сб, 15 фев 2020, 20:40 от Mamma Suzanna

# 68
  • София
  • Мнения: 12 351
Четат си ги сами децата. Нашето училище е домакин, но никога не са ги чели на децата. Оставят ги сами да се оправят. Имам опит четири години, никой не помага.

# 69
  • Мнения: 2 532
Благодаря за информацията! И на мен ми се видя странно да им ги четат. Ще видим как ще се справи, като дойде време. Наистина доста дълги ми се виждат условията.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 25 229
Освен че са дълги, ами и мен ме затрудняват някои. Не че не успявам да ги реша, но ми се виждат безумни, освен ако детето не е със супер логическо мислене. Но точно това състезание категорично няма да е по силите на моя, а смятам, че не е зле по математика.

# 71
  • Мнения: 2 532
Ами детето на Коледното състезание не поиска да се запише, а сега изяви желание и се е включил. Няма да го отказвам, щом има мерак. Решава днес от 2018г някои от задачите. Но наистина колкото по-дълъг е текстът на задачата, толкова повече се оплита с нея.

# 72
  • Мнения: 7 987
Може ли някой да ми снима 74-ти урок по математика на Просвета плюс, че нашите учебници са в училище, а искам да видя нещо?

# 73
  • shumen
  • Мнения: 17 972
Целика,утре късно ли ще ти е.И моето дете са по учебниците на просвета плюс,но раницата е в стаята при него,а сега спи вече.

# 74
  • Мнения: 2 532
Момичета, кажете какво странично четат вашите първолаци? Моят самостоятелно само в разни енциклопедии се зачита...иначе ме кара вечер аз да му чета преди сън

Общи условия

Активация на акаунт