Гримиране - идеи и техники. Тема №76

  • 43 271
  • 754
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 467
Не сочен и мазен, а Флуиден фдт.
Би ли препоръчала марка

# 61
  • Мнения: 7 568
Не сочен и мазен, а Флуиден фдт.

Какво разбираш под "флуиден"? Защото реалното значение на думата е "течен". Повечето фдт-ни са флуидни, тоест в течна форма, а не във форма на пудра и тн. Тоест има и матиращи, и хидратиращи "флуидни" фдт-ни.

https://rechnik.chitanka.info/w/%D1%84%D0%BB%D1%83%D0%B8%D0%B4

Ако разбираш хидратиращ фдт, важи предишното ми мнение.

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 10:08 от esmeralda23

# 62
  • Бостън
  • Мнения: 13 495
Като голям фен и на Приянка и на Андреа не мога да не го пусна.
За капак много девойки български имаме тъмна коса и очи, та си пасва като свинско със зеле!


Благодаря и на Агентчето за готините идейки, които пуска, откривам за себе си доста неща. Flowers Hibiscus
Toва беше много мило от твоя страна, мерси, Базила!

# 63
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Вдъхновена от обсъждането за романтичен грим, днес се гримирах в розово:

Скрит текст:


# 64
  • София
  • Мнения: 1 163

Това е любимата ми любителска палитра , а тези по средата са ми фаворит , нещо подобно търся да си закупя , ако имате препоръки , ще се радвам.

Последна редакция: пт, 03 апр 2020, 15:32 от bubanka

# 65
  • Мнения: X
Какви красиви гримове и очи!!!!

# 66
  • Мнения: 27 519
Агент, аз като видях как изглежда Приянка без и с грим...и аз и ставам фенка! Blush
Да препоръчате бюджетна база за сенки от ценовия клас на тази на Алверде? Ако не, ще взема пак същата. Не си гримирам очите много често напоследък, според ММ отивал ми по-малко грим на лицето (и на мен не ми е много комфортно с грим на очите, особено спиралата ми пречи много ). Най-често в ежедневието съм романтична май Grinning - гланц за устни или течно червило-гланц с нюанс в розово, молив на очите (отдолу на част и горе само във външния ъгъл), много лек фдт, малко руж. При нужда малко коректор под очите или ако имам пъпка/петно. Когато слагам сенки, гамата е перлено бяло/розово/лилаво, синьо/лилаво, телесно бежово/меко кафяво. Очи- зелени, с ръждиви и червеникави сенки очите ми изглеждат като възпалени.

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 01:05 от dolce miele

# 67
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
На Арт деко в бурканчето е към 12,00 лева. Много ми харесва. Също HD базата на Nyx. И тя е горе-долу толкова.

# 68
  • Мнения: 1 146
От мен също глас за Арт деко, а за някоя от дрогериите - Римел:
Скрит текст:

# 69
  • Мнения: 7 568
И от мен глас за Артдеко, не за първи път я хваля. На Римел съм пробвала базата, но не ми харесва, при мен изобщо не държеше сенките.

Paranoir, много красиви очи имаш и блестящ грим ти отива. Бих те посъветвала да слагаш матови цветове в сгъвката, а не блестящи, и да потъмняваш леко външния ъгъл на окото. За палитри в тези тоналности бих ти препоръчала Sultry на Анастасия и Too faced Chocolate bar, но не са бюджетни обаче, и двете са стотачка.

# 70
  • Мнения: X
Според мен Худа Нюд много ще движи на сините очи.

# 71
  • Мнения: 918
Тази на Артдеко също много я харесвам, но не и е удобно да бъркам в бурканчето заради ноктите, а моите даже не са дълги. На Римел не я харесвам хич. На Катрис съм чувала, че е хубава. На мен ми харесва тази на Есенс.

# 72
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Аз ползвам една малка, плоска четка, за да вадя от бурканчето на Арт деко, точно заради манокюра и лака. Simple Smile А и така е по-хигиенично.


Днес тотален нюд:

Скрит текст:

# 73
  • Мнения: 1 789
Аз харесвам базите за сенки на Макс Фактор и на Буржоа, с тази на Артдеко ми се събираха в сгъвката (имам много мазна кожа).

# 74
  • Мнения: 1 298
Момичета, престрашавам се да публикувам мои снимки с различни визии, за съжаление гримът не се вижда заради очилата, но пък аз обожавам да се гримирам и да нося различни цветови визии за всеки ден. Страхотно удоволствие ми носи да съчетавам грима с цвета на дрехите, и не, за мен възрастта въобще не е пречка да нося ярко червило и силен грим.

Последна редакция: нд, 09 апр 2023, 12:26 от bubanka

Общи условия

Активация на акаунт