Гримиране - идеи и техники. Тема №76

  • 43 237
  • 754
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: X
Агент, телешка работа. Зимата ме го оставям, като не мисля, че bronzer е тъмен. Много е красив.

# 256
  • Бостън
  • Мнения: 13 476
Агент, телешка работа. Много е красив.
Ще ти кажа тайната на тази "телешка работа" Simple Smile Не е като да нямаме и други също толкова красиви продукти по чекмеджетата, но този освен всичко мирише чудесно Wink Само Шоколадовите бронзъри на ТФ са му конкуренция сериозна!

PS Помня, че ме предупреди навремето да не се изхвърлям за О!Мегата (Тантастик) на MJ, но аз все пак не устоях и го купих - та той и Бътър Бронзърът са буквално единствените бронзъри, които ползвам в последната година. Много са деликатни и естествени!

Последна редакция: ср, 19 фев 2020, 00:54 от Agent Provocateur

# 257
  • Мнения: X
И кажи сега, О!Мегата повече ли те кефи от Бътъра? Всъщност си заслужава щом го ползваш. От нещата, чието дъно видях през 2019, любимият ми бронзър беше летния ми цвят на пудрата на МУФЕ и разни мазни стикове/кремави бронзъри. Чудни са на суха кожа.
А за аромата на Бътър- тропически сироп за кашлица- what’s not to like? Обожавам и искам да го изям с лъжица 😈.

# 258
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
Аз изобщо не се разбирам с подобни продукти като бронзърите - имам чувството, че все изглеждам като нацапана с нещо. Ползвам само, много деликатно по скулите и челото Mary Lou Manizer на The Balm, но той има много лек златисто-прасковен тон.

# 259
  • Австрия
  • Мнения: 2 310
Още един глас от мен за Вutter Вronzer на Рhysicians formula! Номер1 от бюджетните. И да, с доста светла кожа съм. Продуктът е отличен.

Ползвам само, много деликатно по скулите и челото Mary Lou Manizer на The Balm, но той има много лек златисто-прасковен тон.

Е, че това е хайлайтър, защо и по челото?

# 260
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
Не съм се изразила много точно - слагам малко по контура, където започва косата. Simple Smile

# 261
  • Мнения: 171
Аз пък слагам горе-долу в тия зони, в горната част на челото върви да сложиш контур примерно, то всичко си зависи и от твоята физиология и какво искаш да постигнеш де.

# 262
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 749
Още един глас от мен за Вutter Вronzer на Рhysicians formula! Номер1 от бюджетните. И да, с доста светла кожа съм. Продуктът е отличен.
А за светла кожа кой от цветовете е подходящ? В България не се продава и трябва да се поръчва онлайн.

# 263
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
Bandulu Dawta 617341, не съм се водила от конкретна причина - така ми харесва. Не казвам, че така е правилно. Изобщо не разбирам от контуриране и не го прилагам върху себе си.

# 264
  • Австрия
  • Мнения: 2 310
Съгласна съм, Bandulu Dawta. Също слагам и по челото - точно, както е на схемата показана от теб, плюс  малко повече по брадичката и встрани от нея. Става въпрос за нанасяне на хайлайтъра в горната част на челото, където по принцип се нанася бронзър - така разбрах, че прави Lady Brinne, a съм я виждала на снимки и не мисля, че челото и е малко и плоско, за да има нужда от визуално озаряване и разширяване. Точно обратното - чудесно би могло да се оформи с леко нанасяне на бронзър, а също и с контурираща пудра: да се пооформят скули и въобще.. да се придаде повече 3Д, пластичност и изразителност на лицето..

Аз пък слагам горе-долу в тия зони, в горната част на челото върви да сложиш контур примерно, то всичко си зависи и от твоята физиология и какво искаш да постигнеш де.

Именно.


А за светла кожа кой от цветовете е подходящ? В България не се продава и трябва да се поръчва онлайн.

Номер две от схемата на Агент имам аз. Бронзър. Мисля, че ще те устройва (съдейки по цвета на ръцете ти обаче - от лаковата тема). Той (както и другите, де) е лек, нанася се лесно, не прави петна, търпи надграждане/засилване.. другите са не само една (или половин Smile) идея по-светли, но съдържат повече праскова и розово като цвят.

Последна редакция: ср, 19 фев 2020, 15:39 от DimS.

# 265
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
Челото ми е определено доста голямко. Simple Smile Има нужда от смаляване. Сега ще ме накарате да мисля за контуриране... Въх. И бузки имам их... Simple Smile

# 266
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 749
Благодаря, DimS.! Flowers Hibiscus

# 267
  • Австрия
  • Мнения: 2 310
Има много клипчета из нет-а, а и просто схеми със съвети за оптимална корекция - дълго и/или тясно лице, широко, квадратно и пр. .. Мъничко ти трябва, Lady, не говорим въобще за прекомерно контуриране тип make up-а на родните фолкаджийки..

# 268
  • Мнения: 7 563
Bandulu Dawta 617341, не съм се водила от конкретна причина - така ми харесва. Не казвам, че така е правилно. Изобщо не разбирам от контуриране и не го прилагам върху себе си.

Хайлайтър не се нанася по линията на косата или в горната част на челото, особено щом целиш неговото оптическо намаляване. В тези зони се нанасят бронзант или контур. Мери Лу е хайлайтър.

# 269
  • Мнения: 31 152
Нанася се хайлайтър горе в две точки точно по средата на челото, ако искаш да прикриеш гневна бръчка. Върши изключително добра работа.

Общи условия

Активация на акаунт