Гримиране - идеи и техники. Тема №76

  • 43 249
  • 754
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 27 486
Денси, как по-точно?

# 271
  • Мнения: 31 167
С малка четка или леко с пръст се поставя малко количество на две точки върху изпъкналата част на черепа горе под ръба на косата и се блендва. Погледът на околните винаги отива там, а не върху гневната бръчка.
Велика гримьорка специалист колорист ме учи на такива трикове и са много полезни.

# 272
  • Бостън
  • Мнения: 13 483
Още един глас от мен за Вutter Вronzer на Рhysicians formula! Номер1 от бюджетните. И да, с доста светла кожа съм. Продуктът е отличен.
А за светла кожа кой от цветовете е подходящ? В България не се продава и трябва да се поръчва онлайн.
1 и 2




И кажи сега, О!Мегата повече ли те кефи от Бътъра? Всъщност си заслужава щом го ползваш. От нещата, чието дъно видях през 2019, любимият ми бронзър беше летния ми цвят на пудрата на МУФЕ и разни мазни стикове/кремави бронзъри. Чудни са на суха кожа.
А за аромата на Бътър- тропически сироп за кашлица- what’s not to like? Обожавам и искам да го изям с лъжица 😈.
Хмм,  и двата ме радват, но са различни цветове - аз имам Light (1) Butter Bronzer, а Омegata ми е по-тъмен цвят (Тантастик) - та като искам "по-натурален" от натуралния ми вид - винаги Бътъра, като правя нещо малко по-контрастно - Тантастика!

Последна редакция: ср, 19 фев 2020, 18:16 от Agent Provocateur

# 273
  • Мнения: 1 376
Wild Animal на Revolution, Зебрата. Голяма шарения - не очаквах. В кутията изглеждат матови. Синьо не харесвам и не ползвам, впрочем, но реших да пробвам.
Скрит текст:

# 274
  • Бостън
  • Мнения: 13 483
Я да ви върна 25 години назад във времето преди ИС Wink
Някои от вас не са били родени, други са ходели прави под масата, а за баба ви AP това бяха формативни години - тези модели, дизайнери, МУАс и стилисти ни формираха естетическите критерии, мда...

# 275
  • Мнения: 975
Кристи Търлингтън ми беше любимката, но нямаше как да приличам  на нея и за това си рисувах бенка като на Синди с молива на майка ми и токчетата й, направо се докарвах 😂😂😂 о, и упражненията й правех

# 276
  • Мнения: 812
Благодаря ви, момичета! Много, ама много ми помогнахте . Вече си поръчах два бронзъра, а останалите ще потърся  да пробвам на живо. Продължавам да ви чета.

# 277
  • Мнения: X
Прекрасници, имах списък на спирала на пюр, но нямаше никъде на местата, които посетих, съжалявам.
Прибирам се към БГ, но другата седмица ще съм в Рим за няколко дни и ще проверя и там.

# 278
  • Мнения: 435
Моят единствен бронзант е The Body Shop Honey Bronze Powder в най-светлия цвят 1. Кожата ми е N10 с леко маслинен подтон. Преди години ми го препоръчаха като подходящ за много светли кожи и засега е единственият, който ми харесва. След него смятам да купя бронзанта на Fenty, но въпреки че го ползвам редовно съм сигурна, че поне още 2-3 години ще ми изкара.

Някой да има съвет за разтичащ се грим? Имам съмнения, че правя алергия към полен и от 2 седмици вече за втори път ми се случва направо да плача на път за работа и да ми текат сълзи чак до врата. Не съм сменяла нито един продукт в очния грим напоследък и едва ли е от това. По принцип очната линия не ми се разтича, но спиралата при такова реване за съжаление не успява да издържи. Сенките ми също зверски се размазват. Тази сутрин много се ядосах, защото много си харесах грима с Modern Renaissance, но докато стигна до работа от вътрешната страна на окото всичко се беше размазало. Някакви съвети, ако сте имали същия проблем? Капки за очи, или дори как да оправя мазалото на работа с минимални усилия. По принцип не си нося резервен грим, само продукти за устни и един кушън. Иначе от бялата козметика на работа имам хидратиращ спрей, крем за ръце и слънцезащита и обикновено със спрея почиствам под окото с клечка за уши доколкото мога.

# 279
  • София
  • Мнения: 9 468
Имай същият проблем. С любимата ми Прасковена палитра на ТФ. Чаках я, тръпнах толкова, докато я придобия и накрая...жестока алергична реакция към пигмента и ароматизатора, който се слага в тях.
Имам същият проблем, наблюдавам се и стигнах то извода, че всичко що е розова и лилава сянка ми предизвиква изтичане и сълзене на очите. Заобикалям лилаво и розово вече, а обичам толкова много!

# 280
  • При децата ми
  • Мнения: 6 060
Я да ви върна 25 години назад във времето преди ИС Wink
Някои от вас не са били родени, други са ходели прави под масата, а за баба ви AP това бяха формативни години - тези модели, дизайнери, МУАс и стилисти ни формираха естетическите критерии, мда...



Agent, какво е ИС?

# 281
  • Мнения: 7 563
Сълзенето може да е породено и от много сухи очи. Слагай овлажняващи капки, аз лично харесвам тези с Хиалурон, има различни видове, Окутиърс, Оксибио и тн.

И изхвърли спиралата и очната линия, ако са на повече от 6 месеца. Мий си четките редовно и ги пръскай с дезинфекциращ спрей поне по 2 пъти на седмица.

# 282
  • Мнения: 435
Сълзенето може да е породено и от много сухи очи. Слагай овлажняващи капки, аз лично харесвам тези с Хиалурон, има различни видове, Окутиърс, Оксибио и тн.

И изхвърли спиралата и очната линия, ако са на повече от 6 месеца. Мий си четките редовно и ги пръскай с дезинфекциращ спрей поне по 2 пъти на седмица.

Не се бях сетила, че може да е и от това. Аз имам генетичен проблем с очите, та не е изключено изобщо.

Иначе и спиралата, и очната линия са отворени декември. Четките си ги мия след всяка употреба, палитрите ги дезинфекцирам редовно също. Не мисля, че е от някой продукт само по себе си, защото когато съм на затворено нямам този проблем.

# 283
  • Мнения: 1 789
Някой да има съвет за разтичащ се грим?
Пробвала ли си фиксиращ спрей за грим? Моят грим понякога се разтича (заради супер мазната ми кожа), с фиксиращ спрей наблюдавам минимизиране на разтичането. На работа си държа подръка лесно преливащ се коректор, с който да замаскирам разни отпечатъци от втечнена спирала/сенки и т.н. Добре преливащите се коректори скриват, че съм правила корекции върху грима си (това е в наложителни случаи, мразя да коригирам вече веднъж нанесен грим).
Скрит текст:
Бях си взела един по-сух, недобре преливащ се в кожата коректор, с него си личеше, че съм коригирала грима си, кофти гледка.

# 284
  • Мнения: 5 832
Я да ви върна 25 години назад във времето преди ИС Wink
Някои от вас не са били родени, други са ходели прави под масата, а за баба ви AP това бяха формативни години - тези модели, дизайнери, МУАс и стилисти ни формираха естетическите критерии, мда...


Красиви жени, всяка със своята индивидуалност и черти! Не като сега - ботоксово-хиалуронови мумии, правени на конвейер. Помня ги, следях ги с интерес - Синди, Клаудия, Кристи, Ева Херцигова, Наоми, Иман, Линда Еванджелиста, Хелен Кристенсен, Ел Макферсън.Ех, Агентче, стана ми носталгично!

Общи условия

Активация на акаунт