Обсъждане на имотни обяви-14

  • 21 279
  • 746
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 19 523
Освен панел или строителство 1990-2000 г., които тук категорично отхвърляте като инвестиция.


Това за строителство 1990-2000 г. изобщо не го отвхвърлям като инвестиция. Като инвестиция отхвърлям недоразумения във вид на балкониери с три метра отстояние от бетонна стена и с тъмен бокс и дневна 18 квадрата с форма на телефонна слушалка, и спалня 9 квадрата. Това са неща, които няма как да се променят по никакъв начин. Има панелни имоти, които бият по показатели НС отвсякъде.
Вярно е, че има и строежи от петдесетте и шестдесетте години, които пък нямат необходимите антиземетръсни показатели, и такива съм гледала, но са обикновено ниски и малки кооперацийки. Лакомията на инвеститорите ще погуби много имоти така - вместо да правят нормални разпределения с гледка и въздух, те правят мравуняци, залепени един за друг. Подножието на Драгалевци е заприличало на Люлин.

# 196
  • Мнения: X
Много пъти сме си говорили, че маломерки се правят, защото има търсене на такива. Всички искат да живеят в просторни жилища, но не всички имат или им се дават толкова пари.

# 197
  • Мнения: 2 998
Тристаен, четиристаен  просторен, хубав, слънчев с гараж или паркомясто
Последното изискване е най-трудното.

# 198
  • Мнения: 9 867
С тези изисквания или поръчково НС, но не на тази цена, или аристократичен апартамент в центъра примерно по един на етаж, но е вероятно да няма гараж и/или асансьор. И района не го искат пак цената няма да е тази.
В такъв случай трябва да си коригират критериите - те трябва да изберат с кое да направят компромис.

# 199
  • Мнения: 19 523
Много пъти сме си говорили, че маломерки се правят, защото има търсене на такива. Всички искат да живеят в просторни жилища, но не всички имат или им се дават толкова пари.
Аз просто написах моите представи за инвестиция в имот. Като търсиш за живеене и нямаш пари се съобразяваш разбира се, но ако бях изправена пред подобна дилема - дали да купя НС с компромис или СС без, категорично избирам второто. Това съм аз, друг купувач може друго да избере, макар че ми се иска да видя кой е изтеглил късата клечка във Витоша вю без вю просто от любопитство. Сигурна съм че с бюджета за НС там спокойно може да се купи добър апартамент СС в някой от уредените квартали.

# 200
  • Мнения: 992
Интересно е откъде дойдоха толкова високи финансови възможности у купувачите, било то собствени средства или кредит /който трябва да се изплаща все пак 🥴/

Как я докарахме дотам, че в приличен квартал да не могат да се купят 50-55 квадрата за ремонт под 75 000 евра. Освен панел или строителство 1990-2000 г., които тук категорично отхвърляте като инвестиция.

Откъде тая покупателна способност 😬 откъде тия цени, какви са тия обяви, аз съм в шок.
И кой дава 250-350 000 евра  + за да живее в София.
Обичам си града, ноооо....
Ми иде да продавам и да мятам децата в чужбина 🥴
Безумие и  спекула. Плод и на недалновидната политика на редица правителства обезкървили икономически 3/4 от страната концентрирайки всички финансови ресурси в София.Има и един друг момент - цели кохорти провонциални велможи, "бизнесмени" , всякакви "играчи", или най обикновени хора онаследили от прадядо малко земя, дерзаят да купят заветния "апартамет у София" за детето.Което обезателно трябва да работи като програмист там.Както и да е, за феномена цяла дисертация може да се напише. Ще спомена един факт, а вие си вадете изводите.Не мога да претендирам за абсолютна точност но да е било максимум преди три години наш познат си продаде тристаен отлично направен апартамент в Люлин за 60 000 евро.За 170 000 лева след това закупи къща в банкя, нов строеж .Довършителните работи и обзавеждането му отнеха 100 000 лева.Към момента възнамерява да обяви цена от 270 000 но в евро...И което е по лошо - не му е за продаване ! Огромна част от обявите са именно на такива хора. "Праскат" някакви безумни цени и се надяват.Ако клъвне шарана.А шарани винаги се намират.
Аз работя в немска фирма в провинцията и заплатата ми е около 500 лева нето. Сестра ми е вдовица и от съпруга и останаха два апартамента в Лагера които скоро ще сложи на тезгяха.С получените пари си взема един приличен ,обзаведен двустен до нас за 30000 лева и си живее в мир и спокойствие до края на дните.Без тапи, задръствания, шумотевица и паркиране на половин километър от дома.

# 201
  • Мнения: 19 523
Мария, къде е това с апартамента за 30 000 лева? В кой град? В София на старини би ме задържало единствено здравното обслужване, което без да е прерфектно, на други места в БГ направо си липсва, та при вас как е?

# 202
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 715
Повечето големи апартаменти имат гараж,  ако са НС.
Компромисът е 100 К над бюджета..., което е...невъзможно и неразумно. Смятам,че желанията им са много резонни...все пак това са 250К...
Гледахме и старо ...не им е удобно..Холът пак не е много голям, една част са с вестибюли тъмни/светли всякакви, едни усукани преходи...Някои уж ремонтирани, ама пак почваш от начало да го правиш. Ще им намерим, просто ще отнеме време, но те има къде да живеят, така че не сме стресирани...все още.
Въпросът беше глобален,  не конкретният случай. Има разминаване ...високият сегмент много е "хвръкнал". Между другото и най-ниският също според мен. Като че ли в диапазона 140.. 160К имотите най-си отгаварят, в смисъм...влизаш и виждаш нещо на лице..А не, като вляза в една панелна гарсониера и огледът трае 10 секунди, толкова ми трява, за да обиколя имота...10 секунди и 60К евро..
2 ст НС също са се самозабравили, не ап., а продавачите...100Е вече си извън пазара. Много се надявам да е временно. Декември на 92 и 94К имах сделки, сега под 100Е ..нищо няма в Източни и Южни райони, само някакви измислени имоти.
.

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 14:56 от tomeva

# 203
  • Мнения: 19 523
Томева, това при двустайните, особено НС отдавна ми прави впечатление, ми те са по-скъпи от тристайните.....Предполагам са доста по-ликвидни и затова се предпочитат, но наистина са много скъпи.

# 204
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 715
Разбираш ли, в Лозенец имам търсене...ами то 130, 140К...и го гледам, гледам...пълно дърво. Поне да беше готин апартамент.

# 205
  • Мнения: 2 869
Tomeva, мисля, че е много до късмет. Миналата година моя приятелка си купи апартамент на ъгъла на Каблешков и Луи Айер (вярно, Манастирски е, но си на 5 мин. от Южен Парк) за 120 хил. евро. Обзаведен, готов за живеене, четиристаен.

Сега за тези пари аз не откривам нищо прилично, при все че гледам Илинден и Разсадника също.

Днес една дама изключително ме разсмя с тази обява - https://www.facebook.com/groups/526951450832977/permalink/121298 … =1212988602229255

# 206
  • Мнения: 9 867

2 ст НС също са се самозабравили, не ап., а продавачите...100Е вече си извън пазара. Много се надявам да е временно. Декември на 92 и 94К имах сделки, сега под 100Е ..нищо няма в Източни и Южни райони, само някакви измислени имоти.
.

Томева, какво значи 100Е вече си извън пазара - че няма 2 ст. НС под 100 хиляди ли? Сигурно е някакъв професионален жаргон, не го казвам, за да се заяждам.

А за центъра - аз уточних "аристократичен" апартамент на цял етаж. В такива апартаменти е по-вероятно да има огромен хол и спалните да са големи. Влизала съм в такъв, на Патриарха до Попа - холът с вестибюл е огромен, като прозорците са на по-дългата страна, която е сигурно към 6-7 м. С асансьор беше - Шиндлер, работещ. Не обсъждам локацията. На малките 5 кьошета също съм влизала в подобен. В района на Докторската сигурно има повече такива апартаменти. Но тесните улици с високи дървета Smirk намаляват осветеността, дори и с добро изложение.
Вариант е и етаж от къща, пак в този район, тогава в двора е много възможно да може да се паркира. Но пък зависи от съседите на другия етаж. И да не е паметник на културата, че биха хвърчали едни пари с чували. И със сигурност цената би била УАУ, дори за ремонт.

# 207
  • София
  • Мнения: 10 825
Мария, къде е това с апартамента за 30 000 лева? В кой град? В София на старини би ме задържало единствено здравното обслужване, което без да е прерфектно, на други места в БГ направо си липсва, та при вас как е?
В Ловеч, в Габрово, в Добрич...

# 208
  • Мнения: 19 523
А, в Добрич не ходя аз, не обичам техните зими и горещи лета, иначе моренцето е близо. Ловеч може би от тези трите, ама там горките останаха съвсем без болница.

# 209
  • Мнения: X
Интересно е откъде дойдоха толкова високи финансови възможности у купувачите, било то собствени средства или кредит /който трябва да се изплаща все пак 🥴/

Как я докарахме дотам, че в приличен квартал да не могат да се купят 50-55 квадрата за ремонт под 75 000 евра. Освен панел или строителство 1990-2000 г., които тук категорично отхвърляте като инвестиция.

Откъде тая покупателна способност 😬 откъде тия цени, какви са тия обяви, аз съм в шок.
И кой дава 250-350 000 евра  + за да живее в София.
Обичам си града, ноооо....
Ми иде да продавам и да мятам децата в чужбина 🥴
Безумие и  спекула. Плод и на недалновидната политика на редица правителства обезкървили икономически 3/4 от страната концентрирайки всички финансови ресурси в София.Има и един друг момент - цели кохорти провонциални велможи, "бизнесмени" , всякакви "играчи", или най обикновени хора онаследили от прадядо малко земя, дерзаят да купят заветния "апартамет у София" за детето.Което обезателно трябва да работи като програмист там.Както и да е, за феномена цяла дисертация може да се напише. Ще спомена един факт, а вие си вадете изводите.Не мога да претендирам за абсолютна точност но да е било максимум преди три години наш познат си продаде тристаен отлично направен апартамент в Люлин за 60 000 евро.За 170 000 лева след това закупи къща в банкя, нов строеж .Довършителните работи и обзавеждането му отнеха 100 000 лева.Към момента възнамерява да обяви цена от 270 000 но в евро...И което е по лошо - не му е за продаване ! Огромна част от обявите са именно на такива хора. "Праскат" някакви безумни цени и се надяват.Ако клъвне шарана.А шарани винаги се намират.
Аз работя в немска фирма в провинцията и заплатата ми е около 500 лева нето. Сестра ми е вдовица и от съпруга и останаха два апартамента в Лагера които скоро ще сложи на тезгяха.С получените пари си взема един приличен ,обзаведен двустен до нас за 30000 лева и си живее в мир и спокойствие до края на дните.Без тапи, задръствания, шумотевица и паркиране на половин километър от дома.
Не се ли възмущаваш, че сестра ти е спекулантка? Това е доста грозно и трябва да й го кажеш. Тя трябва вместо да иска някакви безумни пари да продаде имотите си на справедлива според теб цена. Предполагам, че за теб е нормално цената в София да е около 500-600 евро/м2. Съответно предполагам, че и сестра за да не е гадна спекулантка ще продава на тази цена.

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 19:35 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт