Обсъждане на имотни обяви-14

  • 21 366
  • 746
  •   1
Отговори
# 210
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 752
Мандаринка, така го казах просто. Имах предвид, че ноември и декември имахме сделки около 90К, за НС двустайни, много прилични и обзаведени, а сега няма такива оферти в Източни и Южни райони на такова ниво.
А за центъра си права, има страхотни апартаменти, но последните месеци не съм попадала на такъв в продажба.

# 211
  • Мнения: 1 000
Не се ли възмущаваш, че сестра ти е спекулантка? Това е доста грозно и трябва да и го кажеш. Тя трябва вместо да иска някакви безумни пари да продаде имотите си на справедлива според теб цена. Предполагам, че за теб е нормално цената в София да е около 500-600 евро/м2. Съответно предполагам, че и сестра за да не е гадна спекулантка ще продава на тази цена.
Докато не продаде, може само "да предполагате " че е гадна спекулантка, както и аз мога само да предполагам че зад ника NikoT  се крие алчен брокер или прекупвач/продавач заинтересован от постоянен растеж на цените. Макар и да подушвам сарказъм в поста ще ти отговоря - докато една пенсионерка се накани да си продаде жилището, целият този балон може и да се спука. Така че успокойте се ! И тая пенсионерка е последния човек в света който би носил някаква вина за за тоя цирк. Последно - неправомерно я кичите с термина "спекулантка".Тя не е купила нещо за да го продава  с някаква надценка.Тя е наследила господине/госпожо, факт който машинално я поставя извън графата в която я поставихте

# 212
  • София
  • Мнения: 11 548
Да дойде печенка да каже кога ще се спука балона.

# 213
  • Мнения: X
Не се ли възмущаваш, че сестра ти е спекулантка? Това е доста грозно и трябва да и го кажеш. Тя трябва вместо да иска някакви безумни пари да продаде имотите си на справедлива според теб цена. Предполагам, че за теб е нормално цената в София да е около 500-600 евро/м2. Съответно предполагам, че и сестра за да не е гадна спекулантка ще продава на тази цена.
Докато не продаде, може само "да предполагате " че е гадна спекулантка, както и аз мога само да предполагам че зад ника NikoT  се крие алчен брокер или прекупвач/продавач заинтересован от постоянен растеж на цените. Макар и да подушвам сарказъм в поста ще ти отговоря - докато една пенсионерка се накани да си продаде жилището, целият този балон може и да се спука. Така че успокойте се ! И тая пенсионерка е последния човек в света който би носил някаква вина за за тоя цирк. Последно - неправомерно я кичите с термина "спекулантка".Тя не е купила нещо за да го продава  с някаква надценка.Тя е наследила господине/госпожо, факт който машинално я поставя извън графата в която я поставихте
Вие вкарвате думи като спекула и високи цени. Аз като се считам за честен и ако съм против високите цени когато реша да продам апартамента си ще го продам на много по-ниска цена от спекулантите, защото ако продам на техните цени ще подкрепя тяхното пъклено дело и ще бъда същия като тях.

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 18:09 от Анонимен

# 214
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 752
Истината е, че всеки купувач е потенциален бъдещ продавач и когато дойде моментът ще търси максимума, който може да вземе за имота си. И това е съвсем нормално и не го прави спекулант. От след 1990 г. печеленето на пари вече не престъпление, ако е по законен начин! Но, да все още "частник", фирмаджия, бизнесмен, както и хора купили нещо и го продали в последствие по-скъпо се окачествяват като непочтени и долни хора.
На всички не ни харесва презастрояването, но и най-големите противници и активисти против това, ако утре се сдобият с едно парцелче, разположено в муждублоковото пространство със статут за жилищно застрояване, дали ще откажат половин или 1 мил. евро...за да е зелено на едни хора там в квартала.

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 20:22 от tomeva

# 215
  • Мнения: X
  Човек е слаб на изкушението на парите - затова трябва да има грижа държавата. Да не допусне парцелче в междублоковото пространство да получи статут за жилищно застрояване.

# 216
  • Мнения: 1 000
Аз пък мисля друго - като изключим опустошаването на Провинцията като първопричина за миграцията, второто което е че не трябваше да се премахва Софийското жителство ( вкл.правото на придобиване на имот) Имаше си критерии.

# 217
  • Мнения: 677
Аз пък мисля друго - като изключим опустошаването на Провинцията като първопричина за миграцията, второто което е че не трябваше да се премахва Софийското жителство ( вкл.правото на придобиване на имот) Имаше си критерии.
https://www.youtube.com/watch?v=9oByFBpMgcA

# 218
  • Мнения: X
Аз пък мисля друго - като изключим опустошаването на Провинцията като първопричина за миграцията, второто което е че не трябваше да се премахва Софийското жителство ( вкл.правото на придобиване на имот) Имаше си критерии.
Ти заговори за гадните спекуланти и високите цени на имотите. Затова ми е странно, че не упрекваш и не молиш сестра ти да не продава на спекулантски цени. Моля те замисли се над този парадокс.

# 219
  • Мнения: 1 000
Аз пък мисля друго - като изключим опустошаването на Провинцията като първопричина за миграцията, второто което е че не трябваше да се премахва Софийското жителство ( вкл.правото на придобиване на имот) Имаше си критерии.
Ти заговори за гадните спекуланти и високите цени на имотите. Затова ми е странно, че не упрекваш и не молиш сестра ти да не продава на спекулантски цени. Моля те замисли се над този парадокс.
Вижте господине/ госпожо аз изказвам лично мнение.Това дали сестра ми ще продава и на каква цена си е лично нейн проблем.Тя е пълнолетен гражданин и може да взема самостоятелни решения.Не съм в състояние нито пък имам желание да и въздействам по някакъв начин по колко да продава, кога и на кого ! Не виждам логика в намека ви, роднина да е задължен да се консолидира по някакъв начин с мнението на друг свой роднина когато става дума за лични неща.И последно - като някакъв питбул сте захапал/а тоя абзатц и не го пускате, явно се чувствате адресат на укора ми, и за ваше успокоение, за да приключим ще ви успокоя като ви обещая , че ще и звънна по телефона и ще я посъветвам да си продаде имотите на 500 евро квадрата.Сега доволен ли сте ?

# 220
  • Мнения: 677
Цитат на: Maria 56
Безумие и  спекула ... "Праскат" някакви безумни цени и се надяват.Ако клъвне шарана ...

...Тя е пълнолетен гражданин и може да взема самостоятелни решения.Не съм в състояние нито пък имам желание да и въздействам по някакъв начин по колко да продава, кога и на кого!

Последно: всеки може да продава и купува на каквато си иска цена или щом не ни устройват цените, значи е безумие и спекула?

# 221
  • Мнения: 1 889
Точно това идвах да кажа и аз: едно е да се възмущаваме, че цените са високи, но друго е да наричаме ситуацията спекула, защото категорично не е спекула. Това е най-нормалната ситуация на един пазар, където цената се определя от търсенето и предлагането: основен пазарен принцип.
Докато има търсене и готовност да се закупи на тази цена, цената ще е такава. Съвсем елементарно и не мога да разбера настояванията на някои хора за балон.

Следя пазара много активно за НС в някои определени квартали като имам точно определено търсене и критерии. Сигурно няма нов проект, който да не го знам. Цени, схеми, разпределения. По-подкована съм по-добре от 90% от брокерите с информация Simple Smile . Докато им издадат  разрешение за строеж и повечето атрактивни имоти са резервирани. Ако проектът е вече на първа копка шансът да намериш свободен апартамент (без първи и последен етаж)  клони към нула.

Мисля, че не съм ви разправяла март 2018 се включих в проект на зелено. В понеделник бяха започнали продажбите. В четвъртък отидох в офиса на фирмата на опознавателна среща. За тези няколко дена бяха останали само единични бройки апартаменти, които отговаряха на моето търсене. Наистина безумие! На картинка, без разрешение още за строеж.

Сега търся и не мога да намеря, но както казах, аз си имам определени изисквания и тъй като не съм принудена, мога да си позволя да чакам, докато не изскочи "нашият" апартамент.

# 222
  • Мнения: 2 019
Вие отивате когато са почнали продажбите, на мен приятел архитект ми показва проекта си и аз се влюбвам два от апартаментите ( точно по същото време 2018 ) Директно чрез него питаме строителя и получавам мейл с останалите апартаменти за продажба от 24  - само 8  - "моите" липсват. Sad На цена 1100 евро/кв.м. Преди седмица виждам обява че се продава точно този който харесах на 1700 - 60000 отгоре. Не знам късмет ли е, далновидност ли, или това му е бизнеса на купувача/продавач.
Не смея да погледна дали обявата е активна Simple Smile

Сега търся и не мога да намеря, но както казах, аз си имам определени изисквания и тъй като не съм принудена, мога да си позволя да чакам, докато не изскочи "нашият" апартамент.

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 22:05 от Casual

# 223
  • Мнения: 1 889
Обяснявам си го наистина с това, че доходите на хората чувствително нараснаха, и не говоря за хора с частен бизнес, а на заплата. Не искам да говоря с цифри, но много приятели и познати около нас изплатиха първия си апартамент и си закупиха втори, трети: или по-голям заради децата или за инвестиция. Депозитите са с отрицателна лихва. От моето поколение помним инфлацията по Виденово време и колко депозити се превърнаха в хартийки, тухлите останаха. Не се знае, какви пенсии ще взимаме и ще имаме ли кой да ни ги плаща. Един апартамент под наем си е една пенсия и доход. Идват чужденци, преселват се от провинцията: апартаменти под наем винаги ще се търсят в София, така че това си е сигурна инвестиция.
Само набързо нахвърлих разсъжденията ми от моята лична позиция, много общо естествено.

# 224
  • Мнения: X
Това възможно ли е да си намери купувач според вас   newsm09
То ще падне на главите на хората още по време на огледа.
https://www.superimoti.bg/imot/68784?utm_source=facebook&utm … 2j-thCa6r3uvDxj-s

Общи условия

Активация на акаунт